VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavbu pavilonu urgentní medicíny zdržely bludné balvany

Karlovy Vary - Dílo za 600 milionů má být dokončeno v červnu příští rok. Na střeše bude heliport

31.5.2011 4
SDÍLEJ:

MODERNÍ PAVILON. Za rok by měl být dostavěn pavilon urgentní medicíny v Karlových Varech. Jde o jednu z největších investičních akcí Karlovarského kraje, bude stát 600 milionůFoto: Deník/ Alena Jeřábková

Bludné balvany, to byla zatím největší komplikace při stavbě pavilonu urgentní medicíny v karlovarské nemocnici.

Dokončení celého díla zdržely o tři měsíce, a pavilon za 600 milionů korun tak bude lékařům a pacientům k dispozici 29. června 2012.
„Tento termín je už neměnný a konečný, stejně jako cena pavilonu,“ zdůraznil Miloslav Čermák, náměstek hejtmana Karlovarského kraje a člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Podle něj si komplikace s bludnými kameny vyžádaly téměř dvanáct milionů korun z rezervního fondu. Tento fond je ale součástí konečné smluvní ceny.

Zakázku na pavilon urgentní medicíny, jehož stavba byla zahájena v dubnu loňského roku, vysoutěžilo Sdružení firem Metrostav, Baustav, Tima a Prefa–Beton Cheb. Ke konci loňského roku bylo už prostavěno bezmála 70 milionů korun.

Stavba tohoto pavilonu je jedním z největších projektů Karlovarského kraje posledních let. Pavilon je zaměřený na poskytování specializované péče a příjem pacientů v kvalitě obdobné zahraničním pracovištím, který bude reflektovat současné nejmodernější trendy ve zdravotnictví.

„V těchto dnech pracujeme na železobetonové konstrukci stavby. V její jižní části u Americké ulice už byl zabetonován i nejvyšší stupeň budovy, heliport,“ uvedl hlavní manažer projektu Jan Kučera. Během letních měsíců se stavbaři pustí do střešních nástaveb v severní části objektu.
„Už nyní se v suterénu pracuje na vyzdívkách a hrubých rozvodech technického zařízení budovy, což je vzduchotechnika, elektroinstalace, vodovod, kanalizace, mediplyny a potrubní areálová pošta,“ nastínil další práce Jan Kučera.

Právě na to navazuje přístrojové vybavení celého pavilonu. Na dotaz, kolik bude lékařská technologie stát celkem, náměstek Čermák uvedl, že sto milionů je už zakomponováno do celkového rozpočtu projektu.

„Za ty dodavatel pořídí vestavné operační sály, CT a další přístroje. Na dovybavení pavilonu pak kraj nad rámec uzavřené smlouvy na dílo uvolní zhruba dalších sto milionů. Tyto peníze bychom chtěli získat z dotačních programů Evropské unie a právě na tom nyní intenzivně pracujeme,“ vysvětlil.

Vedení Karlovarské krajské nemocnice se zase nyní snaží získat statut traumacentra. „Zatím to vypadá příznivě. Splňujeme podmínky a máme zásadní příslib Ministerstva zdravotnictví,“ uvedl generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Zdeněk Horák.

Autor: Ivana Kalinová

31.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rekonstrukce zimního stadionu v Sokolově

Sokolov zaplatil pokutu 25 milionů. Teď je vymáhá zpět

Oddělení anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Karlovarské krajské nemocnice získalo akreditaci, která mu teď umožňuje vzdělávat další lékaře.

Lékaři mohou učit lékaře

Málem se skutálela ze srázu přímo na rodinné domky

Dalovice - Štěstí v neštěstí měla řidička, která se svým vozem sjela ze silnice a skončila ve srázu.

Tři vyrovnané bitvy 'nároďáku'

Karlovy Vary – Přípravný turnaj před mistrovstvím Evropy, které se koná v Hradci Králové a Praze, splnil svůj cíl. „Chtěli jsme, aby se hráčky sehrály, a to svůj účel splnilo," řekl po turnaji trenér české basketbalové reprezentace Ivan Beneš. 

Divize A: Ostrov vyhrál derby a vykřesal malou naději

Karlovarský kraj – Fotbalový mazec. Okresní derby v rámci 27. kola Fortuna divize skupiny A přitáhlo do ochozů ostrovského stadionu skvostnou návštěvu, bezmála šest set fanoušků.

Tady strávil mládí Donald Trump

Donald Trump, nový prezident USA, nebyl vždy miliardářem. Neměl v New Yorku mrakodrap a nejezdil těmi nejdražšími vozy. V New Yorku se narodil a mládí strávil v tomto malém cihlovém domě.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies