VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavbu pavilonu urgentní medicíny zdržely bludné balvany

Karlovy Vary - Dílo za 600 milionů má být dokončeno v červnu příští rok. Na střeše bude heliport

31.5.2011 4
SDÍLEJ:

MODERNÍ PAVILON. Za rok by měl být dostavěn pavilon urgentní medicíny v Karlových Varech. Jde o jednu z největších investičních akcí Karlovarského kraje, bude stát 600 milionůFoto: Deník/ Alena Jeřábková

Bludné balvany, to byla zatím největší komplikace při stavbě pavilonu urgentní medicíny v karlovarské nemocnici.

Dokončení celého díla zdržely o tři měsíce, a pavilon za 600 milionů korun tak bude lékařům a pacientům k dispozici 29. června 2012.
„Tento termín je už neměnný a konečný, stejně jako cena pavilonu,“ zdůraznil Miloslav Čermák, náměstek hejtmana Karlovarského kraje a člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Podle něj si komplikace s bludnými kameny vyžádaly téměř dvanáct milionů korun z rezervního fondu. Tento fond je ale součástí konečné smluvní ceny.

Zakázku na pavilon urgentní medicíny, jehož stavba byla zahájena v dubnu loňského roku, vysoutěžilo Sdružení firem Metrostav, Baustav, Tima a Prefa–Beton Cheb. Ke konci loňského roku bylo už prostavěno bezmála 70 milionů korun.

Stavba tohoto pavilonu je jedním z největších projektů Karlovarského kraje posledních let. Pavilon je zaměřený na poskytování specializované péče a příjem pacientů v kvalitě obdobné zahraničním pracovištím, který bude reflektovat současné nejmodernější trendy ve zdravotnictví.

„V těchto dnech pracujeme na železobetonové konstrukci stavby. V její jižní části u Americké ulice už byl zabetonován i nejvyšší stupeň budovy, heliport,“ uvedl hlavní manažer projektu Jan Kučera. Během letních měsíců se stavbaři pustí do střešních nástaveb v severní části objektu.
„Už nyní se v suterénu pracuje na vyzdívkách a hrubých rozvodech technického zařízení budovy, což je vzduchotechnika, elektroinstalace, vodovod, kanalizace, mediplyny a potrubní areálová pošta,“ nastínil další práce Jan Kučera.

Právě na to navazuje přístrojové vybavení celého pavilonu. Na dotaz, kolik bude lékařská technologie stát celkem, náměstek Čermák uvedl, že sto milionů je už zakomponováno do celkového rozpočtu projektu.

„Za ty dodavatel pořídí vestavné operační sály, CT a další přístroje. Na dovybavení pavilonu pak kraj nad rámec uzavřené smlouvy na dílo uvolní zhruba dalších sto milionů. Tyto peníze bychom chtěli získat z dotačních programů Evropské unie a právě na tom nyní intenzivně pracujeme,“ vysvětlil.

Vedení Karlovarské krajské nemocnice se zase nyní snaží získat statut traumacentra. „Zatím to vypadá příznivě. Splňujeme podmínky a máme zásadní příslib Ministerstva zdravotnictví,“ uvedl generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Zdeněk Horák.

Autor: Ivana Kalinová

31.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trubačský soubor Žluťásek přivezl domů cenu skokan roku.
3

Trubačský soubor Žluťásek přivezl domů cenu skokan roku

Filtr pevných částic.
AUTOMIX.CZ
3

Filtry pevných částic pro nafťáky zlevňují. Alespoň u některých značek

OTÁZKA PRO: Josefa Železného, starostu Ostrova

Ostrov - Starosta Ostrova o úložištích radioaktivního odpadu.

Kouzlo poutního místa Skoky inspiruje mladé umělce

Skoky - Grafické sympozium Listy z Gasthausu se blíží do finále. Celý týden se do Skoků sjížděli mladí a talentovaní umělci do provizorního ateliéru, aby nasáli atmosféru místního genia loci a vytvořili přímo na místě grafické listy, které se budou prodávat na sobotní vernisáži v Gasthausu.

Prasata zahnala řidiče na plot

Karlovy Vary – Na plotě v karlovarské čtvrti Tašovice našel útočiště řidič autobusu MHD, jehož v časných ranních hodinách při cestě do práce poněkud zaskočila divoká prasata.

Hasiči dovezli lékaře k pacientovi na čtyřkolce, byl v nepřístupné oblasti

Karlovy Vary – Telefonát s prosbou o pomoc kvůli špatnému zdravotnímu stavu přijal v sobotu večer operátor karlovarské tísňové linky 112.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení