VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výstavbu pavilonu urgentní medicíny zdržely bludné balvany

Karlovy Vary - Dílo za 600 milionů má být dokončeno v červnu příští rok. Na střeše bude heliport

31.5.2011 4
SDÍLEJ:

MODERNÍ PAVILON. Za rok by měl být dostavěn pavilon urgentní medicíny v Karlových Varech. Jde o jednu z největších investičních akcí Karlovarského kraje, bude stát 600 milionůFoto: Deník/ Alena Jeřábková

Bludné balvany, to byla zatím největší komplikace při stavbě pavilonu urgentní medicíny v karlovarské nemocnici.

Dokončení celého díla zdržely o tři měsíce, a pavilon za 600 milionů korun tak bude lékařům a pacientům k dispozici 29. června 2012.
„Tento termín je už neměnný a konečný, stejně jako cena pavilonu,“ zdůraznil Miloslav Čermák, náměstek hejtmana Karlovarského kraje a člen představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN). Podle něj si komplikace s bludnými kameny vyžádaly téměř dvanáct milionů korun z rezervního fondu. Tento fond je ale součástí konečné smluvní ceny.

Zakázku na pavilon urgentní medicíny, jehož stavba byla zahájena v dubnu loňského roku, vysoutěžilo Sdružení firem Metrostav, Baustav, Tima a Prefa–Beton Cheb. Ke konci loňského roku bylo už prostavěno bezmála 70 milionů korun.

Stavba tohoto pavilonu je jedním z největších projektů Karlovarského kraje posledních let. Pavilon je zaměřený na poskytování specializované péče a příjem pacientů v kvalitě obdobné zahraničním pracovištím, který bude reflektovat současné nejmodernější trendy ve zdravotnictví.

„V těchto dnech pracujeme na železobetonové konstrukci stavby. V její jižní části u Americké ulice už byl zabetonován i nejvyšší stupeň budovy, heliport,“ uvedl hlavní manažer projektu Jan Kučera. Během letních měsíců se stavbaři pustí do střešních nástaveb v severní části objektu.
„Už nyní se v suterénu pracuje na vyzdívkách a hrubých rozvodech technického zařízení budovy, což je vzduchotechnika, elektroinstalace, vodovod, kanalizace, mediplyny a potrubní areálová pošta,“ nastínil další práce Jan Kučera.

Právě na to navazuje přístrojové vybavení celého pavilonu. Na dotaz, kolik bude lékařská technologie stát celkem, náměstek Čermák uvedl, že sto milionů je už zakomponováno do celkového rozpočtu projektu.

„Za ty dodavatel pořídí vestavné operační sály, CT a další přístroje. Na dovybavení pavilonu pak kraj nad rámec uzavřené smlouvy na dílo uvolní zhruba dalších sto milionů. Tyto peníze bychom chtěli získat z dotačních programů Evropské unie a právě na tom nyní intenzivně pracujeme,“ vysvětlil.

Vedení Karlovarské krajské nemocnice se zase nyní snaží získat statut traumacentra. „Zatím to vypadá příznivě. Splňujeme podmínky a máme zásadní příslib Ministerstva zdravotnictví,“ uvedl generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice Zdeněk Horák.

Autor: Ivana Kalinová

31.5.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Lokti se jede mistrovství světa v motokrosu.
16

Obrazem: V Lokti se jede mistrovství světa v motokrosu

O značku Dobrota Karlovarského kraje, která bude letos udělována poprvé, usiluje 18 producentů potravin z regionu. Do soutěže přihlásili celkem 82 výrobků v pěti kategoriích, které posuzovala pětičlenná hodnotitelská komise.

O Dobrotu kraje usiluje 18 producentů potravin

Na kance myslivci čekají i 70 hodin

Karlovarský kraj – Chytří, nebezpeční, přemnožení a záludní. Tím vším kanci rozčilují myslivce, kteří je intenzivně loví po celý rok. Než skolí jeden kus, čekají i sedmdesát hodin.

Řidiči jsou nebývale ukáznění. Policejní akce dopadla skvěle

Karlovarský kraj - Dopravní policie si z gruntu došlápla na řidiče v celém Karlovarském kraji. Rukama jim během akce „Řídím, piju nealko pivo“ prošlo 45 řidičů.

Jaké počasí nabídne víkend? Deštníky se budou hodit

Sokolovsko - Je před námi další prázdninový víkend, nabitý kulturními a sportovními akcemi venku. Jaké počasí můžeme očekávat? Máme přibalit na cesty deštníky a svetry?

Kraj chce základnu „létající sanitky“

Karlovy Vary - Na území Karlovarského kraje stále chybí základna letecké záchranky. Region obsluhuje vojenská letecká záchranná služba z Plzně nebo záchranka z Ústí nad Labem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení