VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žaloba na halu se musí lépe prověřit, míní členové K20

Karlovy Vary - Prověření KV Areny se politici nebrání, ale chtějí je nejprve probrat a být si jisti

11.6.2011 4
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Horkým tématem tohoto týdne byla jistě žaloba, kterou podal náměstek primátora Jiří Kotek (ALTERNATIVA) ohledně KV Areny. Primátor Petr Kulhánek nařídil její stažení, což mezi ním a Kotkem vyvolalo spor. Koalice K20 se žalobou neodmítá zabývat, ale chce se lépe připravit.

TOP 09 se nebrání prověření případných pochybení v KV Areně, ale chce situaci řešit konstruktivně. Oba radní za TOP09 jasně deklarují, že chtějí aktivně přispět k prošetření případných pochybení nejen v otázce KV Arény, ale i v ostatních sporných případech z minulosti. Zároveň ale hodlají i nadále klást důraz na důkladnou odbornou přípravu a standardní koaliční mechanismy, které by v těchto otázkách měly městu zabezpečit co nejlepší výchozí pozici v případných soudních sporech.

Jak podotýká Josef Malý: „Otázky takového významu nelze řešit bez důkladné fundované diskuse a širší shody na úrovni K20. Ani jedno, ani druhé se ovšem v tomto případě nenaplnilo. TOP09 neměla před podáním žaloby možnost se k jejímu obsahu nijak vyjádřit ani posoudit případná rizika pro město, ačkoli bychom si to vzhledem k naší odbornosti a zkušenostem z podobně komplexních případů zcela jistě zasloužili. Znovu tedy opakuji, že jsme pro prošetření této kauzy, ale postup zvolený Jiřím Kotkem nepovažujeme za korektní a správný.“

Druhý radní za TOP09 a předseda finančního výboru Michal Toufar doplňuje: „V souvislosti s touto žalobou vyvstává několik velmi zásadních otazníků. Pominu-li samotný procesní postup, který považuji ze strany 1. náměstka přinejmenším za nestandardní, zůstávají zde i zásadní otázky v oblasti financí. Podle předběžné analýzy, kterou jsem si nechal zpracovat od Odboru financí a ekonomiky města, nám hrozí několik závažných rizik,“ uvedl Toufar.
Koalice by se měla záležitostí žaloby zabývat v pondělí, ale podle některých členů je svolání takové schůzky příliš narychlo. „Pan Kotek svolal na pondělí jednání, ale nevím, zda to není příliš narychlo. Spousta lidí se nedokáže takto rychle domluvit a třeba změnit svůj program,“ uvedl Jiří Klsák, náměstek primátora (KOA). Ten také doplnil, že jednání by se nemělo konat bez účasti primátora Kulhánka. „Rozhodně by primátor u takto závažných záležitostí měl být přítomen,“ doplnil Klsák.

Podobného názoru byl i radní Toufar. „V této věci vznikl rozpor mezi náměstkem Kotkem a primátorem Kulhánkem a ti by si měli celou záležitost vyříkat osobně,“ dodal Toufar.

Jasno v dalších záležitostech má hnutí O co jim jde?!. „V pondělí je pravidelné jednání K8, kde je hala jedním z témat, ale nemůže padnout zásadnější rozhodnutí. To je téma pro celé K20. My však máme jasno. Žalobu je potřeba projednat. Tuto možnost jsme při jejím podání neměli. Hala by se ale řešit měla a připravená a dobře koncipovaná žaloba je reálná věc,“ uvedl za hnutí O co jim jde?! Otmar Homolka.

Podle náměstka Kotka jsou jakékoliv rozmíšky v koalici vůči tomu zásadnímu podružné. Náměstek potvrdil, že by v pondělí chtěl situaci s partnery probrat.

Autor: Jan Havelka

11.6.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení