VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zástupci kraje se vydají na Stezku železné opony

Karlovarský kraj – Kraj se připojil k aktivitám rozvojového projektu EuroVelo 13 – Stezka železné opony. Trasa má připomenout tak zvanou železnou oponu, která rozdělovala Evropu téměř čtyřicet let.

11.7.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Kozohorský

„Zástupci našeho regionu chtějí společně s německým europoslancem Michaelem Cramerem přímo na trase ve dnech 12. až 14. července stezku prezentovat veřejnosti, upozornit na ni cykloturisty a podpořit přeshraniční spolupráci v této oblasti," uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí.

Stezka železné opony prochází Českou republikou v délce téměř 600 kilometrů a je vyznačena terénním značením v celé délce na území Karlovarského kraje. Oficiálně byla vybrána jako trasa číslo 13 evropské sítě EuroVelo.

„Jde nám především o to, seznámit se s částí stezky na území našeho regionu, zhodnotit současný stav připravenosti této dálkové trasy a představit ji veřejnosti na české i německé straně. Právě proto se s námi na cestu vydá duchovní otec projektu Stezky železné opony, europoslanec Michael Cramer," uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.

Česko-německá cyklovýprava navštíví mimo jiné německý Mödlareuth, kde bude cesta symbolicky zahájena. Dále se vydá na Trojmezí, do Aše, Chebu nebo Neualbenreuthu.

„Setkáme se s představiteli měst a obcí či mikroregionů, zástupci Českých drah by měli během akce prezentovat nabídku cyklopůjčoven a elektrokol. Cestu ukončíme předáním štafety Plzeňskému kraji 14. července v Chodové Plané," dodal hejtman.

Stezka železné opony začíná u Barentsova moře, sleduje norsko-ruskou hranici k finsko-ruské hranici a Baltskému moři. Následně míří k pobřeží Estonska, dále pak do Lotyšska, Litvy, Kaliningradu, Polska a Německa. Z Lübecku pokračuje podél bývalé hranice mezi východním a západním Německem až do místa, kde spolu hraničí Sasko, Bavorsko a Česká republika, dále pak výšinami Šumavy, okolo Moravy a Bratislavy a překročí Dunaj u Vídně.

Podél jižní hranice Maďarska trasa objíždí Slovinsko, Chorvatsko a Srbsko. Dále pak sleduje Dunaj mezi Rumunskem a Srbskem, kříží Bulharsko a bývalou jugoslávskou republiku Makedonie, několikrát zavítá do Řecka a Turecka a končí na břehu Černého moře v Bulharsku. „Na projektu se podílí partneři Evropské cyklistické federace včetně Nadace Partnerství," doplnila krajská mluvčí Pavlíková.

Autor: Ivana Kalinová, Zdeněk Hnízdil

11.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení