VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitel žádá od radních odměnu 205 tisíc. Opozice zuří

Karlovy Vary – Jaroslav Fujdiar, jednatel městské společnosti KV City, žádost zdůvodňuje úsporou peněz.

16.4.2012 27
SDÍLEJ:

Jaroslav FujdiarFoto: Deník/Archiv KD

Je to jedna z mnoha žádostí o peníze, kterou na stůl obdržel primátor Petr Kulhánek (KOA). Přesto je zvláštní. Žadatelem totiž není nikdo jiný než zastupitel Jaroslav Fujdiar (O co jim jde).

Návrh na tuto mimořádnou za uplynulý rok zaslal radě pro jednatele společnosti KV CITY CENTRUM, tedy pro sebe. Čímž doslova do běla rozlítil opozici. Například zastupitel Tomáš Hybner (LEV 21) považuje jeho jednání za nehorázné.

Chvála za 205 tisíc?

„Sebepochvalná žádost pana Fujdiara, aby mu kromě tučné odměny, kterou pobíral každý měsíc, ještě radní přidali dalších dvě stě tisíc, je nestoudná. Prostě usoudil, že si je zaslouží a že je chce. Zastupitel Fujdiara má za sebou jen těžko zahlazované a pod koberec zametené finanční eskapády ve společnosti KV City. V té bez výběrových řízení utrácel peníze, které ani neměl a zpětně nutil úředníky magistrátu, aby mu vše zlegalizovali. A nová rada města, v níž hnutí O co jim jde reprezentuje nadále Milan Rusev, místo toho, aby drzou žádost smetla ze stolu, ji dala vyřídit druhému jednateli téže společnosti,“ kritizuje postup radních zastupitel Hybner.

Oprávněná žádost?

Jaroslav Fujdiar je ale přesvědčen, že jeho žádost je naprosto oprávněná. „Odměna za práci jednatele výše uvedené společnosti byla stanovena před několika lety na částku 180.000,- korun za rok , tedy 15.000,- korun měsíčně. Za tuto odměnu měl jednatel na starosti spravování volnočasového areálu Rolava a tržiště Varšavská. V roce 2011 byla pod správu společnosti převedena další střediska, “ vyvrací kritiku.

Městská společnost KV City skutečně začala kromě areálu Rolava a tržiště ve varšavské spravovat letní kino a rozjela i farmářské trhy.

Ušetřili jsme

Jednatel Jaroslav Fujdiar navíc tvrdí, že městu v této funkci ušetřil velké peníze. To se podle něj týká především letního kina, který město zprovoznilo v loňském roce.

„Práce na zprovoznění areálu Letního kina byly ohodnoceny na částku přibližně osm milionů korun ovšem s samotné práce se provedly za necelých pět milionů. Uskutečněná úspora byla docílena především tím, že nebyly využívány externí firmy. Ty byly použity pouze na výrobu kovových bran a na asfaltování. Od ledna do června 2011 jsem zde odpracoval 1 600 pracovních hodin a ze svého jsem investoval 30.000,- korun do jízdného a občerstvení pro pracovníky sobotních brigád. Ve zmíněných 1600 hodinách jsem fungoval jako stavbyvedoucí, zajišťoval stavební dozor, dozoroval veškeré elektro práce a sám je prováděl. Sám jsem se pak fyzicky pracoval při obnově Letního kina při dalších pracích,“ vysvětluje Fujdiar. Argumentuje také úsporami v areálu Rolava i na tržišti ve Varšavské.

Dobrozdání kolegy

Stanovisko k Fujdiarově žádosti o dvousettisícovou odměnu má vypracovat zastupitel a jeho kolega ve společnosti KV City Petr Masák. Ten připouští, že žádost je poněkud nestandardní, ale schvaluje ji.

„Tuto společnost řídit sám, protože například v areálu Rolava bylo zrušeno místo ředitele a městu tak ušetřil třicet tisíc korun měsíčně. To se týká i Letního kina. Například elektrikářské práce zde dělal sám a na čas nehleděl,“ uvedl Petr Masák. Své stanovisko má radě předložit zítra.

Karlovarští óčkaři?

Zastupitel Hybner je ale přesvědčen, že pokud rada na tuto odměnu Fujdiarovi kývne, pak půjde o nebezpečný precedens.
„Primátora Kulhánka si osobně vážím a jeho setrvání ve funkci je pro mne alespoň malou nadějí, že se v Karlových Varech snad nedočkáme úplného kolapsu. Jen doufám, že se dokáže poučit z jednání Věcí veřejných v Nečasově kabinetu. Věci veřejné se stejně jako „O co jim jde“ rozpadají, nikdo neví, kdo jim vlastně šéfuje a především nutí všechny stále obezřetně hlídat, jaké jsou vlastně jejich úmysly v politice,“ zdůrazňuje.

KV City Centrum

Městská společnost KV City Centrum má dva jednatele, Jaroslava Fujdiara (O co jim jde) a Petra Masáka ( nezávislý). Spravuje areál Rolava (ušetřila přes milion korun), Letní kino a pořádá farmářské trhy.

Do 31. ledna letošního roku se starala také o tržiště ve Varšavské ulici a městu odvedla o 700 tisíc více než bývalí jednatelé.

Autor: Ivana Kalinová

16.4.2012 VSTUP DO DISKUSE 27
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení