VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelstvo města Karlovy Vary? To bude asi "hustý"

Karlovy Vary - Téměř sto bodů mají dnes na programu jednání karlovarští zastupitelé. A jenom deset z nich je natolik výbušný materiál, že se dá očekávat ostrá debata a hlasitá výměna názorů. Zastupitelé totiž například rozhodnou o variantě, podle níž bude město postupovat v řízení o určení vlastnického práva ke golfovému areálu v Olšových Vratech, projednají záměr investora, který chce v Tašovicích vybudovat outletový obchod, posoudí záměr města prodat budovu bývalého gestapa v ulici I. P. Pavlova firmě Slavia Eka, ale především opozice bude požadovat vývoj všech právních kauz, které město nyní vede, především prohraný soud o určení vlastníka ke KV Areně.

24.3.2015 5
SDÍLEJ:

PRODAT, ČI NEPRODAT bývalé policejní budovy v ulici I. P. Pavlova (na snímku)? Tak to bude jeden z bodů dnešního patrně dosti rušného jednání Zastupitelstva města Karlovy Vary.Foto: Foto Deník

„ Já s tím vůbec nemám problém a střety vyvolávat nebudu," uvedl primátor Petr Kulhánek (KOA), který předpokládá, že dnešní zastupitelstvo bude dlouhé a atmosféra hustá. To naznačuje i postoj sociálních demokratů. „Nechceme se dostat do situace, že na naše položené otázky nedostaneme odpověď. Primátor by měl mít určitou sebereflexi a vzpomenout si na rétorická cvičení, která vedl ještě jako opoziční zastupitel," uvedl zastupitel Michal Riško (ČSSD). Na dotaz, zda bude požadovat primátorovo odstoupení kvůli několika prohraným soudním sporům města, ale sdělil, že primátor sám by z toho měl vyvodit svou politickou zodpovědnost. „Chceme se chovat korektně a seriózně, ale také mu toto vše připomenout," uvedl Michal Riško. Na dotaz, jak bude ČSSD hlasovat například u golfu, včera sdělil, že to si ČSSD probere až odpoledne.

Naopak hnutí O co jim jde?! své stanovisko nemění a u golfu bude prosazovat, aby věc projednal soud. Doplatek, který by Golf Resort městu uhradil, je pro toto sdružení nepřijatelný. „Tvrdíme, že cena areálu je 150 milionů, což dokládá několik posudků. Nechápeme proto, jak může město prodat golf za cenu, která není cenou obvyklou," uvedl Otmar Homolka. Vývoj soudních kauz bude chtít vědět od primátora i toto hnutí a u KV Areny a karlovarské losovačky Otmar Homolka poznamenal, že půjde o lámání chleba a hnutí O co jim jde?! bude velmi zajímat, zda se město odvolá. Problémy ale hnutí nemá například s výstavbou outletového obchodu, protože by zde práci našlo na 600 lidí.

Autor: Ivana Kalinová

24.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení