VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zateplení škol vyjde na miliony

Karlovy Vary - Za zateplení základních a mateřských škol zaplatí město miliony. Peníze se ale postupně vrátí energetickými úsporami. První etapa v zateplení bude zahájena na Základní škole (ZŠ) 1.máje ve Dvorech.

27.10.2014
SDÍLEJ:

Základní škola ve Šmeralově ulici se dočkala nového, moderního multifunkčního hřiště.Foto: Foto Deník

„V průběhu prací bylo zjištěno větší poškození podkladu fasád, proto budou ještě realizovány vícepráce, jejichž předmětem je zlepšení stavu historických částí fasád a další související práce," vysvětlila Helena Kyselá, mluvčí magistrátu.

Náklady na vícepráce byly vyčísleny na přibližně 640 tisíc, termín dokončení byl stanoven na 30. listopadu. Skutečné náklady na celou zakázku činí cca 6,5 milionu korun, přičemž ty předpokládané dle projektu činily 8,5 milionu korun.

Při zateplení objektu budovy ZŠ Truhlářská došlo k úspoře nákladů. Z původně plánovaných 16,5 milionu zaplatilo město 10,6 milionu.

Další desítky milionů si vyžádaly opravy a modernizace škol. „U budovy ZŠ Truhlářská ve Školní ulici jsme realizovali sanaci objektu s náklady ve výši 3,7 milionu, na Základní škole Šmeralova bylo vybudováno zbrusu nové, moderní multifunkční hřiště s umělým povrchem, atletickým oválem a sektory pro nejrůznější sportovní disciplíny. Náklady činily 6 milionů," doplnila mluvčí Kyselá. Základní škola Poštovní už má modernizovanou vzduchotechniku pavilonu kuchyně a stravování a vyměněna byla i podlaha v kuchyni. Celkem za zhruba 900 tisíc korun. „Zateplení fasády bylo provedeno také na ZŠ Mozartova za 2,65 milionu a ZUŠ Kollárova má nová okna za 1,3 milionu.

„Zateplení a novou fasádu za 1,6 milionu dostala MŠ Fibichova a v těchto dnech byly ukončeny práce na zateplení a nové fasádě MŠ Kpt. Jaroše, a to za 1,6 milionu," dodala mluvčí.

V současné době město připravilo projekty a podalo žádosti na velké investiční akce v největších karlovarských školách a školkách. „Z dotací ze Státního fondu životního prostředí ČR bude v příštím roce spolufinancováno zateplení fasády a střechy a výměna oken ZŠ J. A. Komenského, zateplení fasády a střechy ZŠ Poštovní, druhá etapa zateplení školy a jídelny ZŠ 1. máje a zateplení fasády a střechy a výměna oken MŠ Mládežnická," vysvětlila mluvčí.

Začátkem týdne radní schválili použití otevřeného řízení pro zadání podlimitní veřejné zakázky „Karlovy Vary, MŠ Mládežnická zajištění energetických úspor" s tím, že základním hodnotícím kritériem je nejnižší nabídková cena, schválila zadávací dokumentaci a také složení komise pro otevírání obálek.

Oba pavilony MŠ Mládežnická projdou celkovou revitalizací, předmětem zakázky bude zateplení a oprava obvodových konstrukcí, výměna oken a dveří a revitalizace teras. „Předpokládané náklady veřejné zakázky jsou přes 12 milionů bez DPH a budou hrazeny z dotací. Dotace z Fondu soudržnosti by měla činit 4,8 milionu, ze Státního fondu životního prostředí 0,3 milionu. Hodnoty budou aktualizovány na základě výsledků výběrového řízení na zhotovitele projektu," doplnila mluvčí.

Termín realizace celé zakázky je od března do srpna příštího roku.

Autor: Ivana Kalinová

27.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Ilustrační foto.

Ryby na suchu? Ne, Povodí Ohře se o vodní živočichy v časech sucha stará

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Karlovarský kraj – I ve druhém pokračování podzimní části krajského přeboru se bude na co těšit. Víkendovým tahákem bezesporu bude souboj Ostrova s Toužimí.

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Karlovy Vary - Kdy bude jmenován ředitel KV Areny, který má za úkol tuto městskou firmu převést na příspěvkovou organizaci? 

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

Ostrov – Již před startem podzimní části krajského přeboru ostatní účastníci krajského zájezdu označili ostrovský FK jako hlavního aspiranta na triumf v nejvyšší krajské fotbalové soutěži, za což je pěkný bonus v podobě postupu do divize.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení