Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická v Karlových Varech nabízí řadu zajímavých oborů. Studenti, kteří je úspěšně zakončí maturitní zkouškou, mohou poté navštěvovat placené kurzy, které se snaží škola také otevírat. Rodiče některých studentů si nyní ovšem stěžují, že škola neotevřela kurz, který slíbila, a studenti tak skončili na úřadu práce.

„Dcera dokončila maturitní obor sportovní masér a už během studia bylo studentům naznačeno, že nebudou moci po ukončení studia pracovat ve zdravotnictví a že to bude řešeno následným placeným kurzem po ukončení čtvrtého ročníku. Od skončení letních prázdnin jsme čekali dva měsíce a až nyní škola vyhlásila, že kurz nebude, a uvrhla všechny, co nešli na další studia, do náručí pracovního úřadu,” konstatoval Vladimír Honzák.

Podle Jany Homolové, která má placené kurzy na karlovarské zdravotnické škole na starost, nebyl ovšem o tento placený kurz zájem. „V současné době na škole probíhá jediný kurz, a to zubní instrumentářka, který stojí 22 tisíc korun. O kurz, který navazuje na obor sportovní masér, mělo zájem podle mých informací osm studentů. To je ovšem málo, protože minimální počet k otevření kurzu je deset lidí,” uvedla Jana Homolová. Podle ní se škola bude snažit kurz otevřít i v příštím roce. „Budeme ho samozřejmě nabízet všem, kteří odmaturují. Jeho cena je 18 tisíc korun. Čím víc studentů se do něj přihlásí, tím menší bude jeho cena,” dodala.

Podle ředitelky školy Hany Švejstilové jsou kurzy vstřícnou službou studentům školy. Aby je ovšem škola mohla otevřít, musí to být pro ni i ekonomicky výhodné. „Naší povinností není otevřít tyto placené kurzy, když o ně není zájem. V případě zájmu kurz samozřejmě rádi otevřeme, protože rozšíří schopnosti našich studentů. Ti jsou pak také pochopitelně platnější i na trhu práce. Nyní máme otevřený kurz, který je téměř zaplněný, a je to pro nás i ekonomicky výhodné, což je také důležité, protože ve školství příliš peněz není,” řekla ředitelka školy Hana Švejstilová.