Obyvatelé Karlových Varů, kteří bydlí v lokalitě ulic Jaltská a Davida Bechera, vyhráli. Uspěli totiž se svými stížnostmi, které byly důvodem pro iniciaci lokální vyhlášky, jež od Nového roku zásadně omezí provoz místních podniků.

Kdo už si své v hospodách a nočních podnicích odkroutil a chce mít už v životě pokoj, k čemuž pochopitelně patří i nerušený spánek, dá jistě těmto Karlovarákům za pravdu. Poslouchat pod svými okny každý pátek, každou sobotu rozdováděné, hlučné štamgasty musí být zkrátka o nervy. Žijeme ale v demokratickém státě, kde je provozování nočních podniků zcela legální. Jenomže právě tento druh zavedeného podnikání v dotčené zóně v Karlových Varech, do něhož provozovatelé investovali nemalé peníze, se má řídit zcela novými pravidly, zatímco ti, kteří vedou své bary o 200 metrů dál, si mohou zavřít podle libosti.

Projít mezi rozdováděnými lidmi v Jaltské ulici není pro strážníky právě příjemné.
Karlovarská radnice omezí bary. Ty už na ni chystají žaloby

Je to už druhá nová vyhláška Karlových Varů za poslední dobu, která omezuje noční život a která není zcela nestranná. Tato je alespoň fér vůči občanům. Ta předchozí o době nočního klidu si může o nějaké spravedlnosti nechat jen zdát, pro lidi žijící v centru rozhodně dělaná není.

Jana Kopecká, šéfredaktorka Karlovarského deníku