Ve fotogalerii najdete reportáž Deníku z Národního technického muzea, které přesně před rokem získalo do svých sbírek závodní speciál Škoda Fabia RS Rally2. Určitě i na něj se můžete podívat, pokud se do muzea vypravíte za auty a motocykly. Více si o tom můžete přečíst v článku ZDE.

Níže už vám ale přinášíme přehled některých motoristických událostí, na které se můžete vypravit nyní lednu roku.

Bezpečnost především. 50 let crash testů vozů Škoda
Kdy: do 26. 5.
Kde: Praha, Národní technické muzeum
Co: Pokračujícíc výstava, prezentující tematiku zkušebních nárazových testů, které u nás byly poprvé uskutečněny v roce 1972 u vozů Škoda. Podrobně popisuje jejich historii, technická vybavení pracovišť i současnou podobu testování bezpečnosti vozů ŠKODA AUTO.

Výstava Na pole – na motokole
Kdy: do 15. 4.
Kde: Ostrava-Vítkovice, Národní zemědělské muzeum
Co: Na výstavě můžete zavzpomínat na maloobjemové motocykly a mopedy československé výroby z let 1950-1989 coby dopravních prostředků pro přepravu zaměstnanců JZD a státních statků do práce. Připomenout si můžete i dvě desítky Jednotných zemědělských družstev, které v minulosti vznikly na území ostravské aglomerace. Výstava je koncipována jako příspěvek k životnímu stylu zemědělců v druhé polovině 20. století, kdy převládal nedostatek dvoustopých osobních dopravních prostředků.

Bahno Babiny
Kdy: 12. až 14. 1.
Kde: Malečov
Co: První ročník srazu vojenské techniky.

Burza
Kdy: 13. 1. od 7 hodin
Kde: Hodonice

Helma Cup
Kdy: 20. 1.
Kde: Batín
Co: Terénní závod motocyklů Jawa 50 Pionýr.

Zimáč 2024
Kdy: 20. 1.
Kde: Jizbice u Čechtic
Co: 11. mezinárodní zimní motosraz Jawa Klubu Praha.

Dirty Drifting – Plochá dráha
Kdy: 20. 1. od 9 hodin
Kde: Liberec – Pavlovice
Co: 32 vybraných závodníků z celé republiky se představí na netradiční ploché dráze automobilů.

Open MČR v Motoskijöringu
Kdy: 21. 1.
Kde: Klášterec nad Orlicí
Co: Seriál závodů crossových motocyklů, které táhnou lyžaře.

Příběh designu vozů L&K a Škoda
Kdy: 23. 1. od 17.30 hod.
Kde: Mladá Boleslav, Škoda Muzeum
Co: Předníška o významu automobilového designu v historii značky. Jedinečný příběh designu vozidel přiblíží odborný koordinátor Archivu společnosti Škoda Auto Lukáš Nachtmann.

Ariel v českých zemích
Kdy: 24. 1. až 30.3.
Kde: Brno, Technické muzeum
Co: Technické muzeum v Brně otevře ve středu 24. ledna 2024 novou výstavu s názvem „Ariel v českých zemích“, která na ploše 600 m² představí návštěvníkům anglickou značku motocyklů, jež se vyráběla už od roku 1901 a od dvacátých let 20. století byla dovážena i do českých zemí. Velká část výstavy je věnována prezentaci konkrétních motocyklů, a to v působivém počtu cca 40 kusů. Zájemci se seznámí i s dobovými originály, jako jsou vývěsní cedule, vlajky, součástky, motory či dobové prospekty a fotografie. Výstava vznikla ve spolupráci s Českým Ariel klubem. Jedná se o zcela mimořádnou událost, kdy je možné vidět tolik strojů značky Ariel na jednom místě. Výstava tohoto typu ještě u nás nikdy v takovém rozsahu nebyla uspořádaná. Členové klubu totiž motocykly vystavují spíše krátkodobě, neboť jejich majitelé na nich většinu času jezdí.

Rasmussenovy Mirošovice
Kdy: 27. 1.
Kde: Mirošovice, hostinec U císaře
Co: 16. zimní setkání příznivců vozidel značky Auto Union. Hodinou. Veterány tentokrát zůstanou v garážích, představí se jejich obrázky.

Amatér Rally DK
Kdy: 27. a 28. 1.
Kde: Biskupice, letiště
Co: Čtvrtý ročník amatérského závodu na letišti v Biskupicích. Závod na dvě etapy na styl rally. Možnost absolvovat každý den zvlášť.

Burza
Kdy: 27. 1.
Kde: Nupaky

Open MČR v Motoskijöringu
Kdy: 28. 1.
Kde: Letohrad
Co: Seriál závodů crossových motocyklů, které táhnou lyžaře.

Pořádáte motoristickou akci a chcete, aby se objevila v pravidelných tipech na webu denik.cz/auto? Nebo vaše akce právě proběhla a chcete ji ve fotogalerii představit čtenářům Deníku? Pak nám o ní pošlete informace na e-mail: jiri.humplik@denik.cz