VYBRAT REGION
Zavřít mapu

IVANA KALINOVÁ

Ivana Kalinová / Karlovarský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

MHD výrazně zjednoduší nákup časových kupónů

Karlovy Vary – Cestující v městské hromadné dopravě v Karlových Varech (MHD) už mohou využít k nákupu časových kupónů a dobití elektronické peněženky e-shop Dopravního podniku Karlovy Vary v pohodlí od počítače.

„Vzdám se funkce,“ oznámila hejtmanka

Karlovarský kraj – Do konce roku opustí Jana Vildumetzová (ANO) post hejtmanky Karlovarského kraje a zůstane tak jen poslankyní Parlamentu.

Více za odstřel divočáků. Terorizují obce a děsí lidi

Karlovarský kraj - Větší motivaci pro odstřel divočáků mysliveckými spolky promýšlí Karlovarský kraj. Podle krajského radního pro životní prostředí a zemědělství Karla Jakobce (ODS) nemají myslivci příliš chuť černou zvěř střílet přímo v intravilánech obcí.

Lázně se těší oblibě. Díky tomu stále přibývá hostů

Karlovy Vary - Izraelci, Slováci, Rusové, Češi, ale také návštěvníci z Číny i Tchaj-wanu, ti všichni vloni navštívili Karlovy Vary.

Z tržnice koncertní sál? Nic není nemožné...

Karlovy Vary – Když karlovarské zastupitelstvo v červnu v roce 1996 prodávalo do té doby městskou tržnici, nikdo netušil, že za dvaadvacet let bude město zvažovat, že ji koupí zpět.

AKTUALIZOVÁNO

Žalobu na zneplatnění referenda soud zamítl

Karlovy Vary - Po sérii prohraných soudů konečně jedno vítězství. Karlovarské referendum, v němž lidé těsnou většinou hlasů odmítli výstavbu repliky Vřídelní kolonády podle architektů Helmera a Felnera, je platné.

Nástupiště MHD u Tržnice prokoukne za dvanáct milionů

Karlovy Vary - Místo jiskřících debat o Integrovaném dopravním terminálu, což v Karlových Varech zní už skoro jako nadávka, sáhl magistrát k jemnější variantě modernizace nástupiště autobusů městské hromadné dopravy (MHD) před Tržnicí.

Rusové se vracejí do Karlových Varů. Novou leteckou linkou z Moskvy

Karlovy Vary – Jeden z nejžádanějších ruských dopravců, nízkonákladová letecká společnost POBEDA, zahájil provoz na své nové mezinárodní lince z Moskvy (letiště Vnukovo) do Karlových Varů.

Do oprav dvou průtahů vloží kraj dvacet milionů

Karlovarský kraj - Děpoltovice a Odeř se dočkají modernizace poničených silnic ve svém okolí.

Obnovu Císařských lázní ohrožuje čas

Karlovy Vary - Přestože se už zdálo, že Císařské lázně jsou z doby temna a devastace opravdu venku, komplikace neustávají.

AKTUALIZOVÁNO

Policista, který vytáhl na řidiče zbraň, je stíhán

Plzeň, Karlovy Vary – Za to, že na řidiče osobního vozu, který na něj blikal, vytáhl služební zbraň, bude trestně stíhán.

Bezpečí žáků zajistí kamery

Karlovarský kraj - Žádné nedobytné pevnosti, ale přehled o tom, kdo do budovy vstoupí a kdo se v ní kromě učitelů a studentů pohybuje.

Chřipka hrozí, nemocných přibývá

Karlovarský kraj – Přestože epidemie akutních respiračních infekcí a chřipky se Karlovarskému kraji stále vyhýbá, počet nemocných roste.

OTÁZKA PRO: Janu Vildumetzovou, hejtmanku Karlovarského kraje

Karlovarský kraj - Hejtmanka o nákladech na prezidentské návštěvy kraje.

Ani muzeum vína, ani apartmány v Císařských lázních nebudou

Karlovy Vary - Ani muzeum vína, ani apartmány. To vše vypadlo z projektu na obnovu Císařských lázní.

Ředitelé škol znervózněli. Své posty musejí obhájit

Karlovarský kraj - Obhájit své posty ve výběrových řízeních čeká po šesti letech ve funkci ředitele jedenácti školských zařízení v Karlových Varech a čtrnácti škol a školských zařízení v Karlovarském kraji.

Keramka doplácí na chudý beton z první republiky

Karlovy Vary - O budoucnosti dvou bortících se budov Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech kraj dosud nerozhodl.

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města Karlovy Vary

Karlovy Vary - Mluvčí magistrátu o omezení vstupu do lázeňských lesů.

Mladí sportovci z kraje vybojovali 13 medailí

Karlovarský kraj - Téměř dvojnásobný počet cenných kovů oproti poslední zimní olympiádě dětí a mládeže vezou z Pardubického kraje naši sportovci.

Připravte se na studium fyzioterapie

Karlovy Vary - Další, už čtvrtý den otevřených dveří, zaměřený především na informování o možnosti studia oboru Fyzioterapie v Karlových Varech od akademického roku 2018/2019, se uskuteční v pátek 9. února v budově bývalé školy na nábřeží Jana Palacha.

Město opraví Divadelní náměstí i silnici z Rosnice do Čankova

Karlovy Vary - Už před zahájením letošní lázeňské sezony se budou komunikace na Divadelním náměstí skvít novotou.

VÍME PRVNÍ

Změny v krajské nemocnici? Nová lékařská ředitelka

Karlovarský kraj – Po rezignaci Josefa Märze, člena představenstva Karlovarské krajské nemocnice (KKN) a zároveň lékařského ředitele, jmenovalo představenstvo KKN novou lékařskou ředitelkou lékařku Dagmar Märzovou. Shoda příjmení není náhodná, jde o manželku doktora Märze.

Restauraci v Lidovém domě bude provozovat Vladimír Suchan

Karlovy Vary - Pronájmem restaurace Lidového domu skončil podle náměstka primátora Michala Riška jeden z evergreenů města.

KV Arena nadále zůstane obchodní společností

Karlovy Vary - Byl ambiciózní plán, jak získat nad problematickou KV Arenou větší kontrolu a přeměnou na příspěvkovou organizaci z obchodní společnosti z ní sejmout povinnost generovat zisk, což se jí nedaří.

Takže máme, co jsme (ne)chtěli

Komentář Ivany Kalinové

Na výstavbu sociálních bytů chtějí lázně využít REstart

Karlovy Vary - Přestože v Karlových Varech je spousta prázdných bytů, ovšem pro rodiny cenově nedostupných, lidé, kteří by chtěli sehnat vlastní bydlení, mají většinou smůlu.

Ministryně obrany váhala a posléze rozhodla. Vojáci v kraji studovat budou

Karlovarský kraj – Nejprve to byla zaručená zpráva, později ale přišly pochybnosti. A nad pobočku Vojenské střední školy a Vyšší odborné školy Ministerstva obrany, která má vzniknout v Sokolově, se začaly vznášet stíny. Protože Ministerstvo obrany po výměně šéfů, kdy resort převzala Karla Šlechtová, tomuto projektu příliš nakloněno nebylo.

O podobě nové Vřídelní kolonády rozhodnou architekti v soutěži

Karlovy Vary - Přísně stranou politického vlivu chce primátor Petr Kulhánek (KOA) držet po neúspěšném referendu další dění kolem budoucnosti Vřídelní kolonády.

Filmovým festivalem lázně žijí a bohatnou. O stovky milionů

Karlovy Vary – Přestože někteří Karlovaráci v době mezinárodního filmového festivalu utíkají z města, protože jim vadí zahlcenost návštěvníky a hektický život při této největší kulturní akci v Čechách, obchodníci, hotely a majitelé restaurací si mnou ruce. Loňský, 52. ročník MFF vydělal Karlovým Varům více než 185 milionů korun.

Obrat kraje. Pedagogické lyceum rušit nebude

Karlovarský kraj – Zřejmě to byla obtížná zkouška. Tentokrát ji ale místo studentů složili učitelé Střední pedagogické školy, gymnázia a vyšší odborné školy v Karlových Varech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT