VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA BEŽÁKOVÁ

Jana Bežáková / Chebský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Senior taxi pomáhají nově v dalších městech, odvezou na nákup i k lékaři

Karlovarský kraj - Senior busů či expresů přibude ve městech v Karlovarském kraji. Po vzoru Sokolova, který s touto službou seniorům před lety přišel, se nově přidají v Mariánských Lázních, v Kraslicích nebo Karlových Varech.

Lázeňská města chystají slavnostní zahájení sezony. A budou velkolepá

Karlovarský kraj - Květen v Karlovarském kraji bezesporu patří především slavnostnímu zahájení lázeňské sezony. A organizátoři i letos slibují, že se bude na co dívat.

Senioři se učí kamarádit s počítačem

Karlovarský kraj - Chtějí komunikovat s dětmi, vnoučaty, prohlížet si třeba fotky, být informovaní.

Všechno je jinak. Bašta ČSSD a KSČM padla napříč krajem

Karlovarský kraj – Od svého vzniku byl Karlovarský kraj úspěšný ve vysílání poslanců KSČM a ČSSD do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. V podstatě při každých volbách bylo jistotou, že obě strany budou mít ve sněmovně minimálně po jednom křeslu.

Zámek Kynžvart přiblíží osobnost Johannese Keplera

Zámek Kynžvart – Jednu z posledních letošních akcí, která je věnovaná Roku renesanční šlechty, si pro své příznivce připravil zámek Kynžvart.

Předvolební debata Deníku: Vyvezli jsme politiky do Bochova

Bochov – Netradiční předvolební debatu absolvovali v úterý lídři osmi stran a hnutí, které mají podle nedávného průzkumu společnosti SANEP v Karlovarském kraji šanci dostat se do poslanecké sněmovny.

Na Karlovarsku by mohla vzniknout nová přehrada v Hlubocké Pile

Karlovarský kraj - Vodní plochy vznikají a zanikají průběžně. V posledních dvaceti letech v Karlovarském kraji ubylo pětaosmdesát hektarů rybníků, nádrží a řek.

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Karlovarský kraj – Jako by se s nimi roztrhl pytel. Svatby v létě jsou prostě in. Snoubenci přitom čím dál více preferují venkovní obřad. A některá místa jsou opravdu netradiční.

Nechtěla na léčení, tak utekla

Chebsko – Na léčení na psychiatrické oddělení do Ostrova nechtěla nastoupit osmnáctiletá dívka. Vyřešila to ale velmi nešťastným způsobem, a to útěkem.

Pozor na falešné kontrolory kotlů

Karlovarský kraj - Podvodníci, kteří se snaží pod různými falešnými důvody dostat do domů, mají novou záminku. Tentokrát se v některých místech republiky začali vydávat za revizory, kteří ´kontrolují´, čím lidé topí.

„Stromeček kupte, krást se nevyplácí,“ varují lesníci

Karlovarský kraj - Dárky, kapr, cukroví, vánoční stromek a mnoho dalšího, co je na Vánoce třeba, dokážou v peněžence udělat pořádný průvan. Většina se snaží stlačit náklady na nejkrásnější svátky roku co nejníže. Někteří se snaží ušetřit, jak se dá, například na vánočním stromečku. Krást se ale v tomto případě nevyplácí.

Houby rostou! Ale jen někde

Karlovarský kraj - Konečně! To si mohou říci houbaři, kteří v minulých měsících zažívali půst.

Houby zarazila vlna veder, ale bude lépe

Karlovarský kraj - Už už to vypadalo, že houbaři se nevrátí z lesa se svými košíky s prázdnou. Růst hub ale zarazila vlna veder. Mykologové ale nezoufají, po deštích a ochlazení, které v Karlovarském kraji nyní panují, by mělo být mnohem lépe.

Rostou! Najdete i kováře nebo oblíbené křemenáče

Karlovarský kraj - Mizerná, tak hodnotili houbaři loňskou sezónu po celé republice. Přestože je teprve začátek června, houbaři si v tomto období mohou spravit chuť a vydat se vesele do lesů ´na lov´.

Výměra osevní plochy klesla v regionu téměř o 45 procent

Karlovarský kraj - V rostlinné výrobě a výnosech z ní plynoucích se Karlovarský kraj nikdy nemohl měřit s produkčními oblastmi. A tak není divu, že po roce 1989 a omezování státní podpory se v tomto regionu začala rapidně snižovat celková výměra orné půdy, tedy i osevní plochy, a nahrazovaly ji trvalé travní porosty pastviny a louky.

Západočeský lázeňský trojúhelník začíná oslavovat zahájení nové sezony

Karlovy Vary - Tradice je tradice, a tak i když už jsou dávno v lázních hosté, slavnostní zahájení nové sezony nesmí chybět. Z měst tvořících proslulý západočeský lázeňský trojúhelník Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně přicházejí s oslavami jako první na řadu Karlovy Vary. Následovat budou Mariánské Lázně, Františkovy Lázně a samozřejmě také Jáchymov.

Bývalý místostarosta a lobbistka dostali podmínku

Cheb - Podmínečné tresty padly u chebského soudu v kauze bývalého mìstostarosty Marianskych Lazni Petra Horkeho a lobbistky Jany Mrencové.

Aplikace může zachránit život

Karlovarský kraj – Stačí tak málo a sanitka vyráží na místo, odkud si zraněný přivolal pomoc.

Je pečení cukroví na Vánoce luxus?

Karlovarský kraj - Domácí, nebo kupované? Co je levnější? Tyto otázky si před Vánoci klade nejedna zaměstnaná hospodyňka. Ty, které nebaví patlat se s těstem nebo na to prostě nemají čas, dávají přednost kupovanému.

Kormoráni zdecimovali ryby

Karlovarský kraj – Přestože se dlouhé týdny hovoří o tom, že na množství ryb se podepsalo letošní sucho, výlov největšího rybníku v Karlovarském kraji – Ameriky ve Františkových Lázních – opět ukázal, že mnohem větším problémem jsou kormoráni.

Kam o podzimních prázdninách?

Karlovarský kraj - Podzimní prázdniny letos připadají na čtvrtek 29. a pátek 30. října. Spolu se středečním státním svátkem a následným víkendem to dělá pět dní volna. Pro žáky i studenty nabízí kraj spoustu možností, jak s volným časem naložit. Domy dětí a mládeže lákají na zábavná odpoledne, turistické výlety a příměstské tábory. Ti starší se mohou těšit i na odpoledne plné logických her.

Z ruiny se stal klášter opět důstojnou památkou

Klášter Teplá - Svou dávnou krásu získal zpět klášter v Teplé. Pět let zde premonstráti žili mezi plachtami, sutí a stavebním materiálem. Tak dlouho totiž trvala Vzorová obnova národní kulturní památky Klášter premonstrátů Teplá. Nyní je pracím konec a z ruiny se stala opět reprezentativní památka.

Kraj končí s bolševníkem

Karlovarský kraj - Do svého posledního roku vstupuje projekt likvidace bolševníku, netýkavky a křídlatek v Karlovarském kraji. Pak už boj s invazními rostlinami bude jen na majitelích pozemků. Ti vlastníci, kteří se o své pozemky starají, mají ale strach, že se situace vrátí do starých kolejí.

Lázně slaví, ale mají i obavy

Karlovy Vary - Prvním lázeňským městem, které na západě Čech slavnostně zahájilo novou lázeňskou sezonu, byly tradičně Karlovy Vary. Snad nikdy z ní neměli zástupci lázeňské metropole, ať už radní či hoteliéři, takové obavy jako letos. Především Karlovy Vary byly velmi úzce navázány na klientelu z východu, hlavně Ruska a Ukrajiny, a té už od loňska přijíždí stále méně. Za první čtvrtletí je meziroční propad odhadován na zhruba 20 procent.

Vítr kácel stromy, sundal také plechy ze střechy. Další vichřice má přijít

Karlovarský kraj – Popadané stromy, výpadky proudu či problémy s internetem, to vše způsobil silný vítr, který na území Karlovarského kraje začal úřadovat v noci na pondělí. A další nápory větru mají podle meteorologů ještě přijít.

Kde vlaje tibetská vlajka?

Karlovarský kraj - Tibetská vlajka zavlála včera nad radnicemi většiny větších měst v kraji. K solidaritě s tibetským povstáním proti porušování lidských práv se letos znovu nepřipojil Cheb. „Město v lednu obdrželo žádost o připojení se k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet, kterou mu adresoval spolek Lungta. Žádost následně projednala rada města, která o vyvěšení vlajky hlasovala. Radní rozhodli se k akci nepřipojit, " sdělil Tomáš Ivanič, mluvčí chebského městského úřadu.

AKTUALIZOVÁNO

Při tragické nehodě zemřel chebský spisovatel Stanislav Wintr

Cheb - Po střetu sanitky a osobního vozu zemřel chebský spisovatel Stanislav Wintr. Policisté pátrají po pachateli, který nehodu zavinil a z místa utekl. 

Předzahrádky v režimu měst

Karlovarský kraj - Jsou vyhledávané, v letních měsících beznadějně obsazené a pohodlné. Předzahrádky rozbily uniformitu většiny města, majitelé restaurací mají při jejich provozu vyšší tržby a návštěvníci si je oblíbili. Přesto jsou někteří provozovatelé nespokojeni.

Letošní stromky za loňské ceny

Karlovarský kraj  - Jedním z největších symbolů Vánoc je bezpochyby stromeček. Ty se nyní začínají prodávat po celém kraji. Podle prodejců letos ceny nahoru oproti loňsku nešly, a hitem by se měl podle nich stát smrk stříbrný.

Chráněná oblast Slavkovský les slaví

Kladská - Kulaté výročí svého vzniku letos oslaví chráněná krajinná oblast Slavkovský les a čtyřicátiny pojme ve velkém stylu právě dnes. „Jako dárek našim spolupracovníkům, příznivcům i návštěvníkům chceme dát netradiční oslavu v překrásném prostředí Kladské s velkým překvapením na závěr," informoval vedoucí chráněné krajinné oblasti Slavkovský les Jindřich Horáček. Akce se bude odehrávat převážně ve venkovním prostoru osady Kladská a uskuteční se dnes od 14. 30 hodin.

Brutální útočník je z Ašska

Krásná u Aše - Hrůzný čin, který otřásl celou republikou, se dotýká i našeho regionu. Milan Balamuta, jenž v úterý v Praze – Michli polil svou bývalou přítelkyni kyselinou, totiž pochází z Ašska.

Psst, je neděle

Karlovarský kraj - Za rušení víkendového klidu i 100 tisíc pokuty

Vedro k padnutí. Jak ještě dlouho?

Karlovarský kraj - Tolik slunných dní za sebou na začátku června nepamatují meteorologové desítky let. Jaký ale bude červenec?

Na film nebo na koncert? Letní kina čeká další nejistá sezona

Karlovarský kraj - Pod širé nebe na filmy to v poslední době lidi moc netáhne, i proto provozovatelé vsázejí především na hudbu

Bude sláva, sezona je tu

Karlovarský kraj - Lázeňská města připravují již tradičně velký kulturní program, žehnat se bude pramenům

Vřídelní voda je nad zlato

Karlovarský kraj - Zvláštní a ojedinělou žádost nyní řeší karlovarští radní. Dumají nad povolením k využívání přírodního léčivého zdroje podnikatelem mimo Karlovy Vary. Jenomže voda podléhá zvláštní legislativě a získání povolení k vývozu je téměř nemožné.

Hasiči zasahující při povodních dostanou od kraje příspěvky

Karlovarský kraj - Předvánoční dárek dostaly jednotky dobrovolných hasičů z celého Karlovarského kraje. Dobrovolným hasičům, kteří zasahovali při letošních červnových povodních, schválilo krajské zastupitelstvo účelovou dotaci na vybavení. Celkem tak kraj vydá 5,632 milionu korun.

Nic moc počasí a Vánoce v dohledu: Lidé vzali nákupní centra útokem

Karlovarský kraj - Lidé nechtějí nechávat nákupy dárků na poslední chvíli. Ta opravdová nákupní horečka ale údajně teprve přijde

Zapříčinila smrt seniora nedbalost?

Mariánské Lázně - Na výpadek linky 155 doplatil starší muž v Mariánských Lázních životem

Slavkovský les vydal další ze svých ukrytých pokladů

Slavkovský les – Kromě světového unikátu, rožce kuřičkolistého, přírodovědci objevili i jiné vzácnosti.

Hasiči bojovali s požáry trávy

Chebsko - Otázka pro Martina Kasala, tiskového mluvčího hasičů. 

Lyžování ještě není konec

Karlovarský kraj – Některé skiareály už pomalu končí, jinde jsou však stále velmi dobré podmínky pro milovníky zimních sportů

V zahraničí je zájem o řemeslníky, problémem je ale znalost jazyka

Karlovarský kraj - Odborníci na Mariánskolázeňských dialozích hovořili nejen o možnostech otevření německého pracovního trhu

Bílé myši se procházely mezi pečivem

Karlovarský kraj - Případem se zabývá i policie

OTÁZKA PRO: Petra Dvořáka, mluvčího Českého hydrometeorologického ústavu

Karlovy Vary - Na jaké počasí se lidé mohou na konci září a začátku října těšit?

Milovníci cykloturistiky mohou využít tři nové úseky

Karlovarský kraj - V současné době mohou cyklisté využít celkem šestačtyřicet kilometrů.

Za splynutím škol v Teplé stojí úspory

Teplá - Splynutí základní školy a základní školy praktické chystají v Teplé

Při požáru maringotky se na Chebsku udusil muž zplodinami

Karlovarský kraj - Zřejmě na svou nedbalost doplatil životem devětačtyřicetiletý muž při požáru maringotky ve Starém Rybníku na Chebsku.

Komín si může majitel vyčistit sám, kominíka přesto potřebuje

Karlovarský kraj - Nekvalitní palivo způsobuje rychlejší usazování sazí v komíně a větší riziko požáru

Ani na banány se nestálo tak dlouho jako na formuláře

Karlovarský kraj - Zmatek a nedůstojné podmínky výdejního místa doprovází sčítání lidu v Chebu

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT