VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ LINHART

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V sokolovském bazénu si pro „Pohárek“ doplaval paralympionik Arnošt Petráček

Karlovarský kraj – Největší akce pro sportovce se zdravotním znevýhodněním v Karlovarském kraji, 16. ročník plaveckých závodů „Pohárek“ je minulostí. V sobotu do Karlových Varů a Sokolova přilákal více než 130 závodníků, 78 v mužských a 53 v ženských kategoriích, kteří reprezentovali 12 českých a tři slovenské oddíly.

Václav Balšán v Galerii Imperial dokazuje, že stále „žije a kreslí…“

Karlovy Vary – Až do konce března bude ve výstavních prostorách karlovarského hotelu Imperial otevřena výstava kreseb karlovarského malíře a grafika Václava Balšána.

Svátek nohejbalu, dorazí Holice a Avia

Karlovy Vary - Nejvyšší soutěž nohejbalistů bývá v posledních letech dost vyrovnaná, ale tak jako letos snad ještě nebyla. O co hrát totiž mají všichni účastníci soutěže i v úplně posledním kole základní části, které je na programu v sobotu.

Zázračné planetě se v zahradě daří

Bečov nad Teplou - Pohoda, pohoda a zase pohoda ve všech podobách. Tak to se ukrývá za akcí nazvanou Zázračná planeta Země, která se o víkendu konala už popáté v Bečovské botanické zahradě.

Liapor chce další body uhrát venku

Karlovy Vary – Nohejbalová extraliga má zítra na programu už třetí kolo a karlovarští SK Liapor Witte zajíždějí na hřiště soupeře do Českých Budějovic. A jistě je tam nečeká žádná rekreace.

Malí pacienti obdivovali velký pohár

Karlovy Vary - O vánočních svátcích by měli být všichni lidé pohromadě, ovšem ne vždy se to podaří. Zvláště nepříjemné pak je, pokud musí někdo čas prázdnin, dárků a pohádek strávit v nemocnici.

Sportovní rok 2017 odstartuje tradiční Novoroční běh z Doubí na Svatošské skály

Karlovy Vary – Stejně jako každý rok už více než tři desítky let zahájí nový sportovní rok na Karlovarsku „Novoroční běh na Svatošské skály". Nejprestižnější z plejády sportovních akcí, které mají v názvu magické slůvko „Novoroční", pořádá už po 34. nohejbalový oddíl SK Liapor Witte Karlovy Vary v neděli 1. ledna 2017.

Vytrvalci Karlovarska mají rádi Zimní běžecký pohár v Kadani a na severu bodují

Karlovy Vary – Zimní běžecký pohár Kadaň měl v druhé půlce listopadu na programu další dva závody, kterým ještě předcházel Běh 17. listopadu, který byl zároveň předposledním ze 36 závodů zařazených do Ligy běžců Karlovarska. Všechny se běžely se slušnou účastí vytrvalců z Karlovarska.

Český nohejbal se po osmnácti letech dočkal titulu trojkových mistrů světa, zásluhu na tom má i Karlovarák Jan Vanke

Brno – Událostí, jakou nohejbalový svět ještě neviděl, bylo jubilejní 10. mistrovství světa v nohejbalu, které od pátku do neděle hostilo Brno. Turnaj, který do moravské metropole přilákal reprezentace jedenadvaceti zemí, sledovalo po tři dny celkem 6266 diváků, kteří byli svědky téměř absolutního triumfu českého nohejbalu, který z toho vyšel se dvěma tituly mistrů světa a jedním stříbrem.

Fotografické akty Milana Martinka vystavuje galerie U Vavřince

Karlovarsko - Až do konce roku a ještě jeden týden k tomu bude v galerii U Vavřince otevřena výstava fotografií Milana Martinka. Výběrem ze své novější tvorby se zde představuje 54letý autor, který se narodil a dodnes žije ve druhém největším městě karlovarského okresu Ostrově.

Českou reprezentaci na mistrovství světa v nohejbalu bude z pozice kapitána dirigovat Varák Jan Vanke

Karlovy Vary – Absolutním vrcholem nejenom českého, ale světového nohejbalu je UNIF mistrovství světa v nohejbalu, které se o tomto víkendu koná v Brně. České reprezentační družstvo, které je právem považované za favorita šampionátu, přivede na palubovku brněnské sportovní haly VODOVA Jan Vanke. Kapitán A mužstva SK Liapor Witte, které před dvěma týdny senzačně zvítězilo v superfinále Extraligy nohejbalu, byl do funkce kapitána jmenován i reprezentačním koučem Petrem Guldou.

Šermíř Martin Rubeš si mezi kordisty i nadále drží post jasné české jedničky

Karlovy Vary – Post „jedničky" mezi českými kordisty si i po víkendu udržel karlovarský šermíř Martin Rubeš. Spolu s dalšími reprezentačními kolegy startoval v německém Reutlingenu na tradičním Allstar Cupu. V konkurenci 185 závodníků ze 13 zemí se českým borcům dařilo a hned čtyři se prošermovali do finálové osmičky.

Liga běžců má za sebou „Vítkovku“, excelovali tam Kubíček a Sekyrová

Karlovy Vary – Liga běžců Karlovarska finišuje, po sobotě má za sebou už 34. závod, a tím byl tradiční Běh přes Vítkův vrch.

NOHEJBAL: Spanilá jízda skončila titulem

Karlovy Vary – Nohejbalisté SK Liapor Witte Karlovy Vary jsou mistry České republiky.

Kvalitní a především dobře uvařené jídlo lidé ocení

Karlovy Vary - Naučit lidi vyhledávat restaurace, kde dostanou, byť za trochu víc peněz, dobře připravené jídlo z kvalitních domácích surovin, znamená v první řadě naučit restaurace a kuchaře taková jídla připravovat. Právě na to je zaměřený projekt Šéfkuchaři vaří Klasu, který se po úspěšných akcích v Táboře a Zlíně představil i v Karlových Varech.

Superfinále je tady. Liapor vyzve Čakovice

Karlovy Vary – Už jen hodiny zbývají do okamžiku, kdy budeme znát nového klubového mistra republiky v nohejbalu.

Sun Gallery představuje tvorbu skláře Jakuba Berdycha staršího

Karlovy Vary - Až do konce roku a první dva lednové týdny k tomu bude v Sun Gallery karlovarského lázeňského hotelu Blue House v komplexu Spa Resort Sanssouci volně přístupná výstava prací sklářského výtvarníka, designéra a vysokoškolského pedagoga Jakuba Berdycha staršího.

Nohejbalové Superfinále

Karlovy Vary – „Superfinále", ve kterém o titulu rozhoduje jedno jediné utkání na neutrálním hřišti, bylo v nohejbalové extralize zavedeno v roce 2011. Hrálo se od té doby už pětkrát, a pokaždé z něho vyšly vítězně Modřice. Jejich soupeřem byl třikrát SK Liapor Witte (v roce 2011 vyhrály Modřice vysoko 5:1, v roce 2012 jen těsně 5:4 a v roce 2014 skončil duel výsledkem 5:2), v roce 2013 si Modřice došly pro titul přes Šacung (5:3) a loni přes Čakovice (5:2).

Výstava v novorolské knihovně nabízí recept na „blbou náladu“

Nová Role - Zajímavý recept na „blbou náladu" nabízí výstava obrazů, která je k vidění v prostorách Městské knihovny v Nové Roli.

Nohejbalisté v sobotu přivítají Modřice

Karlovy Vary – Kdy, když ne teď v sobotu, a kam, když ne na odvetu s Modřicemi? Takové dilema opravdu nemusí řešit fandové karlovarského nohejbalu. Těm je totiž jasné, že v sobotu nemohou jít jinam než na odvetné utkání extraligového semifinále, ve kterém karlovarský SK Liapor Witte přivítá úřadující klubové mistry republiky, tým MNK Modřice.

Václavský běh přilákal půl sta lidí, nejrychlejší mezi nimi byli žáci

Františkovy Lázně – Do druhé dekády už vstoupil Václavský běh ve Františkových Lázních. Místní běžečtí nadšenci ho na svatého Václava pořádali už pojedenácté.

Fantazie. SK Liapor Witte triumfoval na kurtech v Modřicích

Karlovy Vary – První říjnová sobota bude v dějinách jedenáctinásobných klubových mistrů republiky v nohejbalu zapsána černým písmem. Tým, který už více než čtyři roky od 8. září 2012 nepoznal hořkost porážky, se musel sklonit před uměním nohejbalistů SK Liapor Karlovy Vary. A ještě k tomu doma v Modřicích!

Liapor slaví postup, v semifinále narazí na obhájce titulu, MNK Modřice

Karlovy Vary – Potřetí během necelých dvou týdnů se ve středu v boji o postup do semifinále extraligy nohejbalu utkaly karlovarský SK Liapor Witte a Spartak Čelákovice. Rozhodující utkání a postup si vybojovali Karlovarští. Nebylo to ale tak úplně zadarmo.

V Green Housu vystavuje své „Tváře“ pražský sochař a medailér Vladislav Mašata

Karlovy Vary - K nepřehlédnutelným událostem karlovarského kulturního podzimu patří jistě výstava v Atriu karlovarského lázeňského sanatoria Green House, bývalého to Švýcarského dvora, která dává nahlédnout do tvorby pražského sochaře Vladislava Mašaty.

Galerie Imperial zve do světa, kde vládnou glamour a fantasy

Karlovy Vary - V soutěži o nejdelší název, pokud by někoho napadlo takovou vypsat, by se asi současná výstava prací dvou mladých karlovarských výtvarnic v Galerii Imperial umístila hodně vysoko. 

Kolem tří rybníků v Bečově běželi nejrychleji Jan Krupička z Ostrova a Romana Lubinová

Bečov nad Teplou – Více než stovku startujících přilákal v neděli 18. září do Bečova jeden z nejstarších přespoláků na Karlovarsku, 63. ročník lesního běhu „Kolem Tří rybníků". V hlavním závodě na 6,73 km se navzdory deštivému počasí představilo 56 mužů a žen a v doplňkových závodech na kratších tratích startovalo 59 dětí. Z vítězství se radovali Jan Krupička z Ostrova a karlovarská veteránka Romana Lubinová.

Plojhar a Brantlová řádili na Michalu

Sokolov – Sedmým z osmi závodů zařazených letos do seriálu Karlovarského poháru v triatlonu byla Velká cena Sokolova.

Pelantovu maxiklobásu snědli Vřesováci

Karlovy Vary – Slušná účast 16 družstev se v sobotu sešla na dvorcích pod Chebským mostem, kde nohejbalový oddíl Slovanu Karlovy Vary pořádal tradiční turnaj trojic „O Pelantovu maxiklobásu", už po sedmé jako Memoriál Josefa Bělohlávka.

Jubilejní horský běh Perštejn – Klínovec vyhráli lyžaři Bauer a Nováková

Karlovy Vary – Konkurence jako řemen se v sobotu sešla na startu jubilejního 25. ročníku horského běhu Perštejn – Klínovec. Tempo závodu, který s převýšením 904 metry na 17 kilometrů patří v našich končinách k nejnáročnějším, udávalo trio reprezentantů v běhu na lyžích v čele s devětatřicetiletým Lukášem Bauerem, jenž také závod s velkým přehledem v čase 1:12:35 vyhrál.

Karlovarský pohár v triatlonu

Karlovy Vary – S „mírným" zpožděním se podařilo pořadatelům krajského triatlonového poháru zpracovat průběžné výsledky soutěže.Po započtení výsledků chebského aquatlonu, merklínského duatlonu, ostrovské xterry a triatlonu ve Studánce u Aše je pořadí následující.

Polovičního „železňáka“ na Nechranici si v sobotu dopřála celá řada Karlovaráků

Karlovy Vary – Nelehké podmínky měli účastníci sobotního „polovičního Ironmana", který se pod tradičním názvem Hopman triatlon konal na Nechranicích.

Sobota ve znamení nohejbalu

Karlovy Vary – Hned dva populární turnaje pořádají tuto sobotu 16. července nohejbalisté na Karlovarsku.

Horský běh Perštejn – Klínovec

Karlovy Vary – Pro „normální" lidi to určitě není, ale vyznavači všelijakých sportovních „drsňáren" si v sobotu 16. července přijdou na své. Čeká je totiž jubilejní 25. ročník horského běhu Perštejn – Klínovec, jednoho z nejnáročnějších přespoláků nejenom na Karlovarsku, ale v České republice vůbec.

Ašský triatlon v karlovarské režii

Karlovy Vary – Čtvrtým závodem Poháru Karlovarského kraje byl 22. ročník Ašského triatlonu. Na tratích o objemech 400 metrů plavání (v rybníku Studánka), 20 km na kole (okruh Pastviny) a 5 km běhu (na vrch Loupežník) se ve startovním poli 37 mužů a osmi žen dařilo veteránům z Karlovarska. Z celkového prvenství se radoval 44letý Jan Děbnár v dresu JK Racing a jako druhý projel cílem s téměř minutovou ztrátou ještě o rok zkušenější závodník karlovarské Slavie Jiří Hadrava.

V Galerii u Vavřince po celé léto vystavují umělci z Vysočiny

Chodov - Po celé léto, až do konce prázdnin, bude v Galerii u Vavřince v Chodově otevřená výstava obrazů a plastik Zdeňka Šplíchala a Antonína Kanty, umělců, kteří jsou „doma" na Vysočině. Výstava je svým způsobem „oplátkou" za výstavu, kterou ve stejném čase v Třebíči uspořádali chodovskému Jiřímu Junovi.

Nohejbalový areál v Doubí o víkendu osiří, týmy SK Liapor Witte hrají venku

Karlovy Vary – Po týdenní pauze, vyplněné dvěma republikovými šampionáty, oficiálním dorosteneckým a neoficiálním veteránským, pokračuje nejvyšší soutěž nohejbalistů v sobotu devátým, a tedy druhým odvetným kolem.

Veteráni dokázali, že při nohejbalu se nestárne

K. Vary, Doubí – Více než půl stovky veteránů českého nohejbalu se v sobotu sešlo v Karlových Varech na turnaji o Pohár prezidenta SK Liapor Witte, dalších půl sta, a možná i více, jim přijelo fandit.

Antukové dvorce SK Liapor Witte v Doubí budou zítra patřit nohejbalovým veteránům

Karlovy Vary – Kdo má rád nohejbal, ten u toho nemůže chybět. Už zítra, v sobotu 11. června, se v areálu SK Liapor Witte v Doubí sejde většina z těch, kteří v minulých desetiletích psali historii českého nohejbalu. Důvod tohoto setkání má název „Pohár prezidenta SK Liapor Witte", s podtitulem neoficiální Mistrovství České republiky v nohejbalu trojic veteránů.

Nohejbal: Šňůru porážek hráči Liaporu zastavili

Karlovy Vary – Vyhrát nad předposledním celkem tabulky byla pro loňské semifinalisty „povinnost", nicméně ve stavu, v jakém se aktuálně extraligový celek SK Liapor Witte nachází, bylo naplnění téhle povinnosti dost těžké. Utkání 8. kola Extraligy nohejbalu s Českými Budějovicemi se tak změnilo v čtyřhodinovou tahanici o každý míč a vyvrcholilo infarktovou koncovkou, ve které nakonec o výsledku rozhodoval úplně poslední možný balon!

NOHEJBAL: V Doubí se představí Dynamo

Karlovy Vary – Ligové soutěže nohejbalistů vstupují zítra do druhé poloviny základní části, začínají odvety a extraligový tým SK Liapor Witte čeká letos už druhý duel s Dynamem České Budějovice.

Nohejbalisté utrpěli těžkou ztrátu, na hřišti mistrů republiky se zranil Hron

Karlovy Vary – Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a nechodí nikdy samo. A tak karlovarský nohejbal přišel (věřme, že jen na krátký čas!) o dalšího z klíčových hráčů Karla Hrona. Zranil se v šestém zápase utkání 6. kola extraligy na hřišti úřadujících klubových mistrů republiky v Modřicích.

SK Liapor Witte se chystá na svátek nohejbalu, v akci budou všechny kategorie

Karlovy Vary – O víkendu, který de facto začíná už dneska, bude karlovarskému sportu vládnout nohejbal. Na dvorcích SK Liapor Witte v Doubí se v průběhu nejbližších tří dnů odehrají dva regionální turnaje žáků, turnaj druholigového Poháru žen a dvě mistrovská utkání mužů, kteří v sobotu dopoledne přivítají druholigový Slovan Chabařovice a odpoledne aktuálního lídra extraligy Avii Čakovice.

Nohejbalisty čeká „tučná“ sobota, áčko přivítá Čelákovice a béčko Pankrác

Karlovy Vary – Po týdenním „půstu" čeká fanoušky nohejbalu v Karlových Varech opět „tučná" sobota. Extraligové A mužstvo má po přesvědčivých výhrách v Českých Budějovicích a Žatci a domácí „zmoklé" plichtě se Šacungem šanci upevnit si dosavadní 2. místo v tabulce. Nutným předpokladem je vyhrát.

Rezerva karlovarského Liaporu vybojovala své první letošní vítězství

Karlovy Vary – Po dvou remízách v úvodních dvou kolech soutěže si rezerva karlovarského SK Liapor Witte připsala ve II. lize nohejbalu první vítězství. V sobotu na hřišti nováčka soutěže v západočeských Janovicích vybojovala drtivé vítězství.

Nohejbalisté Liaporu zvládli roli favorita a přivezli si vítězství

Karlovy Vary – Ani ve 3. extraligovém kole nepoznali nohejbalisté SK Liapor Witte chuť porážky a z výpravy do metropole českého chmelařství přivezli oba body. Na hřišti posledního Žatce zvládli roli favorita (6:2) a jsou dnes jedním z posledních tří mužstev soutěže, která mají v kolonce porážek nulu.

Výstava v Sun Gallery připomíná jubileum sklářské školy v Kamenickém Šenově

Karlovy Vary - Až do konce června hostí Sun Gallery lázeňského hotelu Sanssouci výstavu prací studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, která připomíná 160. výročí školy, jež je vůbec nejstarší sklářskou školou na světě a patří k nejvýznamnějším odborným školám nejen v Česku, ale i v mezinárodním kontextu.

Doubský Liapor odstartoval na třech frontách

Karlovy Vary – Ve stejný den, kdy si A-mužstvo SK Liapor Witte vybojovalo první letošní extraligové vítězství v Českých Budějovicích (psali jsme v pondělí), se na dvorcích v Doubí utkaly v 1. kole II. ligy nohejbalistů rezervy obou klubů. Polovinu utkání to vypadalo na jasnou výhru domácích, ti ale byli nakonec rádi za plichtu. Svůj první letošní bod vybojovali o víkendu v 1. kole dorostenecké ligy i junioři SK Liapor Witte.

Liapor na úvod extraligy smázl hladce Dynamo

Karlovy Vary – Na čtyřech místech, v Čelákovicích, Českých Budějovicích, na Šacungu a v Žatci, odstartoval v sobotu po poledni nový ročník nejvyšší české klubové soutěže nohejbalistů. První kolo extraligy nepřineslo žádné nečekané výsledky, všichni favorité splnili svou „povinnost" a vyhráli. V plné míře se to týká i Karlovaráků v červených dresech SK Liapor Witte, kteří si pro jednoznačný triumf zajeli do Českých Budějovic.

Sobotní triumf z Mědníku zopakovala Romana Lubinová i v neděli na „Bezručáku“

Karlovy Vary – Liga běžců Karlovarska měla o druhém dubnovém víkendu na programu hned dva závody, jeden atraktivnější než druhý. V sobotu se běžel jeden z nejkrásnějších, ale také z nejtěžších horských krosů z Klášterce na Mědník a v neděli si v Chomutově na „Jarním Bezručáku" přišli na svoje milovníci silnice.

Vytrvalci se vydali z Klášterce na Mědník, vítězem byl každý, kdo doběhl do cíle

Karlovy Vary – Liga běžců Karlovarska měla o druhém dubnovém víkendu na programu hned dva závody, jeden atraktivnější než druhý. V sobotu se běžel jeden z nejkrásnějších, ale také z nejtěžších horských krosů z Klášterce na Mědník a v neděli si v Chomutově na „Jarním Bezručáku" přišli na svoje milovníci silnice.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT