VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ LINHART

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Odešel výtvarník Ladislav Švarc

Karlovarsko – Veřejnost se v pondělí 10. září naposledy rozloučila s výtvarníkem Ladislavem Švarcem, který na Karlovarsku zanechal dost významnou stopu. Odešel do výtvarného nebe ve věku pětaosmdesát let.

Nohejbalové Velikonoce se nepovedly

Karlovy Vary – Vstup karlovarských nohejbalistů do nového ročníku Extraligy se na Velký pátek nevydařil a v duelu s tradičními rivaly z Modřic utrpěli poměrně vysokou porážku. Své nejspíš sehrály i objektivní důvody, jako nezvykle dopředu posunutý start soutěže, který připravil lázeňský tým o jeden až dva týdny přípravy, a nehostinné prostředí tuhnické haly, které zcela potlačilo výhodu domácího prostředí. Skutečná příčina prohry ale vězela jinde.

Václav Balšán v Galerii Imperial dokazuje, že stále „žije a kreslí…"

Karlovy Vary – Výstava kreseb karlovarského malíře a grafika Václava Balšána bude až do konce března k vidění v galerii karlovarského hotelu Imperial.

Sun Gallery vystavuje sklo výtvarníka Zdeňka Kunce

Karlovy Vary - První výstava otevřená v Karlových Varech v novém roce 2018 přináší výběr z tvorby jednoho z nejvyhledávanějších sklářských mistrů střední generace Zdeňka Kunce. Jeho doménou, přestože ovládá všechny sklářské techniky včetně té „královské“, tedy broušení, je práce s horkým sklem na sklářské huti.

Karlovarští fotografové si plánují společnou výstavu

Karlovarsko - Už více než čtvrt století se na sklonku roku scházejí karlovarští profesionální fotografové, kteří tuto tradici dodrželi i v závěru právě uplynulého roku 2017.

Běžcům z Karlovarska se v Kadani dařilo

Karlovy Vary – Zimní běžecký pohár v Kadani měl v první půli prosince na programu další dva závody a v obou se prosadili vytrvalci z Karlovarska.

Dílo jáchymovského zvonaře je chloubou kostela sv. Jakuba

Karlovarsko – Necelých 50 kilometrů na východ od Karlových Varů se při silnici II/226 ze Žlutic do Podbořan rozkládá město Vroutek.

Běžecké prázdniny ukončily o víkendu Dvořákovy okruhy a Memoriál Zdeňka Birky

Karlovy Vary – Blížící se konec prázdnin připomínají vyznavačům vytrvalostního běhu každoročně Dvořákovy okruhy.

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Sokolov – Kolotoč závodů Českého poháru v triatlonu se v sobotu zastavil v Sokolově, konala se tu Velká cena města Sokolova a Karlovarského kraje.

FOTOGALERIE: Šestadvacátým Kiwi mužem je Jan Děbnár

Karlovy Vary – První srpnová sobota je v karlovarském sportovním kalendáři zapsána jako termín dalovického Kiwi triatlonu už víc jak čtvrt století. Letošní 26. ročník přilákal na Rolavu rovných 110 startujících, z toho 66 v mužských a 17 v ženských kategoriích plus dalších 27 v tříčlenných smíšených štafetách. Čekalo je 500 metrů plavání, 23 km na horském kole a 3 km běhu.

Za sklem do Sun Gallery

Karlovy Vary - Letošní léto má v Sun Gallery lázeňského hotelu Sanssouci pro sebe vyhrazené jedna z nejvýraznějších osobností současného českého sklářství a designu Jitka Kamencová Skuhravá.

Ve 'Švýcaráku' vystavuje své obrazy Milan Valášek

Karlovy Vary - Až do konce prázdnin je v Atriu karlovarského sanatoria Green House, někdejšího to Švýcarského dvora, volně přístupná výstava obrazů akademického malíře Milana Valáška.

Imperial vystavuje obrazy Dany Raunerové a Jana Součka

Karlovy Vary - První půle prázdnin patří v Galerii Imperial umělcům z Plzeňska, své obrazy zde vystavují Dana Raunerová a Jan Souček. Přestože netvoří žádný tvůrčí ani partnerský tandem, je v jejich životě i tvorbě mnoho společného.

Světový pohár si z Karlových Varů odvezli nohejbalisté z Rumunska

Karlovy Vary – Až doposud největší a nejvýznamnější turnaj v historii nohejbalu na Karlovarsku, Světový pohár klubů „UNIF Club World Cup 2017" je minulostí. Trofej, o kterou v sobotu v „míčové" hale KV Arena usilovaly mistrovské celky osmi nohejbalově nejvyspělejších zemí, si nakonec odvezli hráči rumunského klubu Tengo Salonta.

Běžce o víkendu testovaly rozmary počasí

Karlovy Vary – Jen tři závody jsou na programu Ligy běžců Karlovarska v posledním měsíci před prázdninami, dva z nich se běžely hned o prvním červnovém víkendu, každý za jiných povětrnostních podmínek.

Liapor hraje „venku“, áčko cestuje na Šacung a béčko pak do Slaného

Karlovy Vary – Proniknout do horní poloviny extraligové tabulky mají už zítra šanci nohejbalisté SK Liapor Witte. Stačí jen „málo" – vybojovat dva body – a to by zas neměl být takový problém.

Extraliga nohejbalu rozjíždí odvety a karlovarský Liapor má co oplácet

Karlovy Vary – Extraliga nohejbalu má zítra na programu už osmé kolo a karlovarský SK Liapor Witte se v něm představí na domácím hřišti.

Rezerva SK Liapor bojuje o čelo II. ligy

Karlovy Vary – Nohejbal jako řemen! Dramatické a pohledné utkání s příchutí souboje o čelo tabulky bylo k vidění v sobotu na dvorcích SK Liapor Witte. Řeč tentokrát není o extralize, ale o utkání 5. kola II. ligy, ve kterém B tým SK Liapor Witte hostil lídra soutěže TJ Pankrác.

Nohejbalisty SK Liapor Witte čeká velmi náročný víkend. V sobotu hrají ve Vsetíně, v neděli hostí Modřice

Karlovy Vary – Dva těžcí soupeři a fůra hodin na cestách, na takový víkend se musí připravit nohejbalisté karlovarského SK Liapor Witte. V sobotu odpoledne nastoupí k utkání 5. kola extraligy ve Vsetíně a za necelých 24 hodin v neděli už doma v Doubí přivítají Modřice. Při tom, jak je nejvyšší klubová soutěž letos vyrovnaná, se výsledky tipovat odváží málokdo.

V Nejdku se slavil svátek opeřeného míčku

Nejdek – Sobota před čarodějnicemi byla v Nejdku svátkem opeřeného míčku, konal se zde už 26. ročník turnaje Thun Cup dospělých.

Dosud neporažená rezerva Liaporu se drží na špičce druholigové tabulky

Karlovy Vary – Ani ve třetím kole II. ligy nohejbalistů nenašla rezerva extraligového týmu SK Liapor Witte přemožitele a s pěti body se drží na druhém místě tabulky, když od prvního Pankráce ji dělí jen nepatrně horší zápasové skóre.

Čtyřhodinové nohejbalové drama v Doubí nakonec skončilo spravedlivou dělbou bodů

Karlovy Vary – Jestli si některé ze čtyř sobotních utkání nohejbalové extraligy zasloužilo přídomek „šlágr kola", tak to bylo určitě to, ve kterém karlovarští obhájci titulu SK Liapor Witte hostili aktuálního lídra extraligy Spartak Čelákovice.

Češi ovládli mistrovství Evropy U23 v šermu, zásluhu na tom má i varský Martin Rubeš

Karlovy Vary – Obrovským úspěchem českých kordistů skončilo Mistrovství Evropy v šermu mužů do 23 let, které se konalo v metropoli Běloruska Minsku.

Veselé Velikonoce lázeňského nohejbalu

Karlovy Vary – Jestli něco nohejbalisté SK Liapor Witte potřebovali opravdu moc, tak vyhrát v prvním domácím utkání sezony. Na „Velký pátek" se to povedlo hned dvakrát, dopoledne vybojovalo dva body béčko a odpoledne áčko.

Nohejbalová extraliga startuje v sobotu, obhájce titulu SK Liapor Witte začíná v Českém Brodě

Karlovy Vary – Fanoušci nohejbalu se konečně dočkali, zítra se rozeběhne Extraliga mužů a týden nato se o Velikonocích roztočí kola dalších ligových soutěží. Příznivci karlovarského nohejbalu si letos bohužel ostrý start sezony na vlastní oči nevychutnají, SK Liapor Witte totiž do soutěže vstoupí na hřišti nováčka soutěže v Českém Brodě.

Jubilejní 15. Pohárek handicapovaných plavců suverénně vyhrál „zlatý“ z Ria Arnošt Petráček

Karlovy Vary/Sokolov – Jubilejní 15. ročník plaveckých závodů POHÁREK 2017 je minulostí, největší akce sportovců se zdravotním znevýhodněním v Karlovarském kraji se odehrála první dubnovou sobotu v městském bazénu v Sokolově za účasti více než sto dvaceti handicapovaných plavců a dalších více než dvou stovek pořadatelů, rozhodčích a asistentů.

Badmintonisté Slovanu se ozdobili třemi medailemi

Karlovy Vary – Bohatý víkend ozdobený medailemi všech hodnot mají za sebou i badmintonisté Slovanu Karlovy Vary.

V šermírně na Růžovém Vrchu vychází další hvězda

Wroclaw, Karlovy Vary – Od poloviny minulého týdne probíhal v polské Wroclawi 40. ročník největšího světového turnaje v šermu žáků kategorií U11, U13 a U15.

Další úspěch Martina Rubeše. Tentokrát v Budapešti

Karlovy Vary – Poslední víkend v březnu si dala elita světového šermu dostaveníčko v metropoli Maďarska a na turnaj Světového poháru kordistů do Budapešti se vydal i Karlovarák Martin Rubeš. V těžké konkurenci, kdy na startu bylo 271 šermířů a ze světové špičky nechyběl žádný, se rozhodně neztratil.

Vstup do nové sezony si nohejbalisté SK Liapor Witte ve Vsetíně postříbřili

Karlovy Vary – Tradiční předehrou české nohejbalové sezony je krátce před startem extraligy mezinárodní vsetínský turnaj trojic AUSTIN CUP.

Liga běžců pokračovala na Linhartu

Karlovy Vary – Liga běžců Karlovarska pokračovala o víkendu po třínedělní přestávce šestým závodem, na programu měl náročný téměř devítikilometrový kros, který byl součástí čtyřdílné XC série Bahno 2017.

Junioři karlovarské Thermie na Žižkově odčinili rok starý debakl s místním Sokolem

Karlovy Vary – V sobotu vybojovali Karlovarští na horké žižkovské palubovce nesmírně cenné vítězství, které je udrželo na první příčce tabulky.

Liga běžců Karlovarska odstartuje na Nový rok do druhého čtvrtstoletí

Karlovy Vary – Závěrečný večírek po posledním závodě Ligy běžců Karlovarska proběhl především ve znamení vyhodnocení právě ukončeného ročníku soutěže, hovořilo se už ale i o tom příštím.

Liga běžců Karlovarského kraje 2010

Karlovy Vary – Karlovarský kros v sobotu uzavřel 34dílný seriál Ligy běžců Karlovarského kraje 2010.

Badmintonistky Slovanu vybojovaly na Poháru Vlaštovky sedm medailí

Karlovy Vary – Badmintonistky Slovanu vybojovaly v Plzni na Poháru Vlaštovky sedm z devíti možných medailí

Ligu běžců uzavřel sobotní Karlovarský kros

Karlovy Vary – Pěknou tečku za regionální sezonou přespolních běhů udělal sobotní Karlovarský kros.

Thermia o víkendu hostí Benešov B a Kladno

Karlovy Vary – Druhá basketbalová liga pokračuje o víkendu už čtvrtým dvojkolem a karlovarská Thermia bude mít výhodu domácího prostředí.

Junioři Thermie si zahrají o stříbrný stupínek se Sokolem Pražským

Karlovy Vary – Nabuzeni triumfem v dohrávce na mostecké palubovce se junioři Thermie Karlovy Vary o víkendu poprvé v této sezoně představí také domácím příznivcům.

Zámecký park v Ostrově bude patřit vytrvalcům

Karlovy Vary – Předposledním závodem Ligy běžců Karlovarského kraje bude Běh 17. listopadu v Ostrově. Pořádá ho atletický oddíl TJ MDDM Ostrov tuto sobotu 13. listopadu zároveň jako Mistrovství Karlovarského kraje v krosu.

Podzimní Bahno přilákalo jen dvě desítky statečných

Karlovy Vary – Počasí v sobotu od rána nevěstilo nic dobrého a nakonec taky bylo velmi nevlídně. Podepsalo se to, mimo jiné, i na počtu startujících ve 12. ročníku Podzimního Bahna.

Sezonu horských kol uzavře MTB časovka Podzimní Bahno

Karlovy Vary – Zakončení závodní sezony horských kol na Karlovarsku se už po dvanácté odehraje pod heslem BAHNO.

Listopad v Galerii Imperial přibližuje letní plenér Milíře

Karlovy Vary – Dvanáct umělců, po šesti z Německa a z Česka, se letos v létě sešlo na tradičním malířském plenéru, který od roku 1991 pořádá Krajská umělecká asociace Karlovy Vary.

Naděje lázeňského šermu uspěly v Rusku i ve Vídni

Karlovy Vary – S pocitem dobře vykonané práce se z juniorského mistrovství Evropy v ruské Lobnye vrátila výprava šermířů Lokomotivy Karlovy Vary.

Vytrvalce Karlovarska čeká náročný výběh na Vítkův vrch

Karlovy Vary – Liga běžců Karlovarska se blíží ke svému vyvrcholení, z plánovaných 35 závodů je odběhnuto jedenatřicet, jeden byl zrušený, a do konce tak zbývají už jen tři.

Stovka běžců oslavila státní svátek na Blaťáku

Karlovy Vary – Liga běžců Karlovarska pokračovala ve čtvrtek třicátým z celkem 34 závodů, kterým byl tradiční, letos už 12. ročník přespolního běhu na Blaťák.

Galerie u Vavřince v Chodově představuje kresby a porcelánové objekty Jiřího Kožíška

Chodov – Další v řadě výstav, které v chodovské Galerii u Vavřince programově představují výtvarníky Karlovarska, přináší výběr z tvorby akademického sochaře Jiřího Kožíška.

Státní svátek vytrvalci oslaví ve čtvrtek na Blatenském vrchu

Karlovy Vary – Liga běžců Karlovarského kraje pokračovala o víkendu v Aši tradičním Během podél Halštrova.

Na Havaji není žádná 'havaj'

Karlovy Vary – Čtenáře našeho deníku od protinožců zdraví triatlonistka Irena Klingorová.

Basketbalisté Thermie se představí o víkendu opět na své palubovce

Karlovy Vary – Druhá liga basketbalistů má o víkendu na programu druhé dvojkolo, ve kterém se přestavěný tým Thermie v této sezoně poprvé představí na domácí půdě.

Vytrvalci Karlovarska se zítra proběhnou 'Podél Halštrova'

Karlovy Vary – Po dvoutýdenní přestávce pokračuje Liga běžců Karlovarského kraje o víkendu dalším závodem v nejzápadnějším výběžku naší republiky. Devětadvacátým závodem seriálu je 29. ročník Běhu podél Halštrova v Aši.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT