VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR TOMAN

Petr Toman / Karlovarský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Záchranáři zaváleli na Rolavě

Karlovy Vary - Možnost nakouknout pod pokličku práce záchranářů využily o víkendu na karlovarské Rolavě tisíce lidí. Ti tak mohli úplně poprvé sledovat práci policistů na koních či výsadek policejní zásahovky z vrtulníku. Pořadatelé už při akci nahlas mluvili o možnosti překonání loňské návštěvy, která se pohybovala kolem 8000 návštěvníků.

Dobráci z Pily oslavili stočtyřicítku

Pila - Velké oslavy za sebou mají dobrovolní hasiči z Pily. Ti o víkendu oslavili 140 let od svého založení.

Když se dva perou, třetí se směje. Kvůli jedné ženě padaly pěsti

Nové Sedlo – Jedna žena zamotala hlavu dvěma mužům takovým způsobem, že se mezi sebou poprali.

Hrozivě vypadající nehoda si vyžádala jen lehké zranění

Karlovy Vary - Vozidlo spadlo po smyku na mokré vozovce do říčky Teplá u mostu u letního kina

Výměna stráží. Šéfdirigenta KSO Lebela nahradí Kučera

Karlovy Vary - Karlovarský symfonický orchestr (KSO) hlásí další personální změnu. Po rezignaci ředitele Šimona Kaňky se nyní bude měnit šéfdirigent orchestru. Martina Lebela, který držel taktovku orchestru téměř šest let, nahradí Jan Kučera.

Města zasáhla čtenářská vlna. Pouliční knihovnu má i Ostrov

Ostrov - Do čtenářské společnosti Chodova, Dražova či karlovarské Rolavy se nyní připojil i Ostrov. I zde totiž vznikla pouliční knihovna, a to na autobusové zastávce na Mírovém náměstí. A neměla by být poslední.

Na páteřní komunikaci se začalo konečně makat

Mezirolí - Stavba nové páteřní silnice v Mezirolí už měla podle prvotních plánů běžet od dubna. Práce na samotné komunikaci však začaly až před čtrnácti dny, neboť vítězná firma z výběrového řízení od všeho dala ruce pryč. Stavaře tak nyní čeká závod s časem, neboť se Nová Role spoléhá na dotaci od Regionálního operačního programu (ROP), to znamená, že by mělo vše být hotové k poslednímu září.

Šofér šikula si poradil i bez hodin. Díky tomu se vyhnul pokutě

Karlovy Vary – Lidová tvořivost patří k základní výbavě nejednoho Čecha. O tom se přesvědčila i hlídka městských policistů v Karlových Varech. Ti totiž na nám. M. Horákové nalezli netradiční parkovací hodiny.

Koroner je posun vpřed

Karlovarský kraj - Už přes půl roku funguje v Karlovarském kraji 24hodinová služba pro koronery. Ohledání zemřelých do té doby obstarávali lékaři ze záchranky. Díky tomu, že jim tato práce odpadla, mají nyní volnější ruce.

Zaspali na Rolavě a nemohli se z ní dostat ven. Tak zničili plot

Karlovy Vary - Zaspat v karlovarském areálu Rolava se nevyplácí. O tom se o víkendu přesvědčil šestatřicetiletý muž s přítelkyní.

Záchranka letos dostane novou flotilu sanitek. Co dalšího ji čeká?

Karlovy Vary - Každý den je připraveno na téměř pět desítek záchranářů, rozdělených do 24 výjezdových skupin. Tito lidé dnem i nocí dohlíží na to, aby se lidé v kraji cítili bezpečně. Když už se však něco nepovede, sedají do vozů a vyráží na pomoc. To je Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje (ZZS KVK).

Ostrovský 'kulturák' už brzo dostane ředitele

Ostrov - Hledání nového ředitele ostrovského kulturního domu spěje do finále. Do výběrového řízení se přihlásili čtyři muži a tři ženy. Mezi nimi nyní rada města vybírá toho pravého.

Karlovy Vary chtějí nová a lepší tržiště

Karlovy Vary - Karlovarský magistrát se zhlédl v jiných městech a rád by lidem nabídl kvalitní tržiště. Proto nyní sestavil skupinu, která bude na projektu pracovat. Ve hře je zkvalitnění služeb na stávajícím tržišti ve Varšavské ulici či přemístění trhu do jiné lokality.

Dohoda města s taxikáři je na světě

Karlovy Vary - Maximálně dvanáct let staré taxíky nyní budou moci brázdit karlovarské ulice. Na tom se nyní dohodlo město s drožkaři. To a mnoho dalšího začne platit od nového roku. „Taxikáři s námi přistoupili na dialog, ze kterého vzniklo několik změn," potvrdil primátor města Petr Kulhánek (KOA). Mezi ty nejzásadnější, které se dotknou okolo 150 provozovatelů taxislužeb, patří i stáří automobilů. Ty tak nyní nesmí být starší než 12 let od uvedení vozidla do provozu.

Policisté čapli dvojici zlodějů, kteří ukradli šperky za milion

Karlovarský kraj - Policisté úspěšně ukončili téměř devítiměsíční vyšetřování dvojice cizinců (oba 32 let), která vloni v září ukradla v Karlových Varech a v Teplicích šperky za více než milion korun.

Svému otci ukradl modely vláčků za 120 tisíc korun

Karlovy Vary - Případy, kdy děti okrádají své rodiče, se v poslední době množí, to je i příklad 32letého Karlovaráka, který zneužil dobroty otce, který mu půjčil klíče od svého bytu. Kromě jiného si odnesl modely vláčků v hodnotě desítek tisíc korun.

Vlasy jak ze žurnálu, žena ukradla na desítku šamponů

Sokolov - Péči o vlasy musela mít 36letá sokolovská recidivistka v malíku, neboť v Habartově na počátku ledna ukradla na desítku šamponů.

Tři týdny a je tady jedinečný filmový mejdan

Karlovy Vary - Do mezinárodního filmového festivalu zbývají tři týdny a v Karlových Varech je tak trochu ticho před bouří. Ale už 3. července se tak trochu ospalé a léčivě ztichlé město až do 11. července změní v neuvěřitelně hektickou, festivalově dunící metropoli. V tento den filmová přehlídka zahajuje a letos bude obzvlášť výjimečná. Oslaví jubilejní, padesáté výročí.

Spícího majitele domu probudil zloděj, daleko neutekl

Karlovarský kraj – Probuzení jak ze zlého snu zažili v úterý majitelé rodinného domu v Sokolově.

Svět záchranářů začne už brzy učit děti z celého kraje

Karlovy Vary - Centrum zdraví a bezpečí alias od září Svět záchranářů. Ojedinělý projekt v rámci České republiky už spěje mílovými kroky ke svému otevření. To je naplánováno na začátek školního roku.

Kde si trsnout na MFF? Třeba v klubu Aeroport v solivárně?

Karlovy Vary - Oblíbený, dunící, téměř nekončící a hodně neformální. Takový je klub Aeroport, který je už tradičně jednou z doprovodných akcí karlovarského mezinárodního festivalu. Zatímco ale filmové projekce mají ve filmových Varech už své stálé místo, tento klub si to své stále hledá.

Využila svého rizikového těhotenství k podvodu. Přišla si na 220 tisíc

Chodov – Netradiční případ nyní vyšetřují krajští policisté, neboť žena použila své nenarozené dítě jako prostředek k podvodu

Město vsází na vtipnou ceduli. A nápad se líbí

Karlovy Vary - Vtipem a neotřelým nápadem se nyní snaží město upozornit pejskaře, aby po svých čtyřnohých miláčcích uklízeli. Radnice totiž vsadila na novou ceduli, která zaujme na první pohled.

Noční procházka po Jelením skoku ho málem stála život

Karlovy Vary – Téměř osudnou se 62letému muži mohla stát procházka pod Jelením skokem. Ten totiž zakopl o kořen stromu a upadl na skálu, čímž si způsobil vážné zraněné hlavy. I přesto se však vzchopil a z posledních sil si došel pro pomoc.

Tourfilm v hádkách a s nižším rozpočtem

Karlovy Vary - Festival Tourfilm bude i letos. A to i přesto, že se dlouholetý produkční tým z firmy Avant nepřihlásil do výběrového řízení. Nenaváže tak na svoji 21letou práci. Svým prohlášením však takříkajíc zvedl agenturu CzechTourism ze židle.

„Chceme více veřejných záchodků,“ vzkázali lidé městu ve vyhlášené anketě

Karlovy Vary - Za nejpalčivější problém v Karlových Varech lidé označili málo veřejných záchodů. To se má změnit, neboť město plánuje do měsíce otevřít hned dvoje v centru města. V první trojici se ještě umístily problémy s dopravou v centru a nezaměstnanost.

Myslivci: Jsme téměř bezbranní

Karlovarsko - Jedněm přinášejí adrenalin a radost, druhým jen starosti a nekončící, často marný boj. Řeč je o souboji motorkářů a čtyřkolkářů a myslivců. Ti mluví o boji proti hlučným vyznavačům adrenalinu v lesích jako o boji proti větrným mlýnům. I z tohoto důvodu se o víkendu uskutečnila velká policejní akce zaměřená zcela na ně.

Neváhej a toč. Strážníkům se začaly modernizovat kamery

Karlovy Vary - Už dnes se začne psát nová kapitola v historii Městské policie v Karlových Varech, začne se totiž modernizovat kamerový systém města. Zlepšení sítě a optiky stávajících kamer však není vše. Už nyní se plánuje, jak to bude s velkým bratrem do budoucna.

Otázka pro: Petru Bakurovou, mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby

Karlovy Vary - V Karlových Varech se o víkendu běžel půlmaraton. Na místě jste měli hned několik posádek zdravotníků. Jak z vašeho pohledu dopadl tento sportovní svátek?

První ostrovský majáles se povedl

Ostrov - Na první dobrou. Tak by se dal shrnout první ročník ostrovského majálesu, který o víkendu prošel křtem ohněm. A prošel se ctí.

Před dětmi navštívili tábor v Manětíně lapkové. Nepochodili

Ostrov/Manětín - Necelý měsíc chybí do nájezdu prvního turnusu do nově zrekonstruovaného tábora v Manětíně, který patří MDDM (Městský dům dětí a mládeže) Ostrov. Před dětmi však tábor minulý týden navštívili zloději. Díky dobrému alarmu však odešli s prázdnou a jedinou škodu, co způsobili, bylo rozbité okno.

Političtí vězni zavzpomínali v Jáchymově

Jáchymov - „Nikdy nesmí být zapomenuto," v tom se shodli všichni účastníci už 26. ročníku Jáchymovského pekla. Na vzpomínku na nejsmutnější historii Jáchymova dorazily davy pamětníků, včetně kardinála Dominika Duky, místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky či ministryně Karly Šlechtové.

Letních kin jak šafránu

Karlovarský kraj - Jako šafránu, tolik je v kraji letních kin. Nejvíce jich je na Karlovarsku, v Chebu budou muset letos vypomoci bratři Čadíci se svým pojízdným kinematografem a na Sokolovsku se mohou lidé těšit na dostavbu multifunkčního centra v Březové, kde je ve druhé etapě počítáno se stavbou letního kina.

Pozor, policisté budou měřit. Jen dobrovolníky

Karlovy Vary - Oblíbenou zkoušku pro motoristy si i letos připravili karlovarští policisté. Ti v úterý 26. května od 16 do 18 hodin vytáhnou radary a motoristům nabídnou možnost nechat se změřit, a to v rámci preventivní akce.

Důchodci jako terč podvodníků

Karlovarsko - Není týden, kdy by se senior nestal lovnou zvěří zlodějů a podvodníků. To potvrzují dva poslední případy, které nyní vyšetřuje karlovarská kriminálka.

Porcelánka odtajnila výrobu a počet návštěvníků roste

Nová Role - Bez pár dní už dva roky nabízí porcelánka Thun možnost nakouknout pod svou pokličku. Počty exkurzí se rok od roku zvedají a podle prvních čísel nebude ani tento rok výjimkou. I proto chystá Thun další služby pro návštěvníky.

Za sedm měsíců vyrobili a prodali 1,5 kila pervitinu. Kšeft jim zkazila policie

Sokolovsko - Hned tři Vietnamci skočili ve spárech sokolovských kriminalistů. Ti je obvinili za nedovolenou výrobu a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za což jim hrozí až deset let natvrdo.  

K vzteku! V centru Karlových Varů nepůjde dva dny elektřina

Karlovy Vary - Několik malých papírů, kterých si při chůzi centrem téměř nevšimnete. Jejich obsah je však extrémně důležitý. Celé dva dny v příštím týdnu totiž nepůjde v obchodně-správní části lázní elektřina. O tom, že příští týden, a to ve středu a v pátek od 7:30 do 17:30, nepůjde elektřina, se majitelka kavárny Verona dozvěděla od redaktorů Deníku. „Slyším to prvně, to nemůže být pravda," řekla a vydala se dotyčné upozornění od ČEZu hledat.

Celníci zabavili na 40 tisíc neoznačených cigaret

Karlovarský kraj - Velkou ránu zasadili celníci na začátku týdne v areálu tržiště Asia Central Bazar na Chebsku. Povedlo se jim zabavit na 40 tisíc neoznačených cigaret. To by kuřák, který za týden vykouří čtyři krabičky, měl téměř na deset let a půl let co dělat.

Nemáte pro dítě tábor na léto? Pár šancí ještě stále zbývá

Karlovarsko - Že letním táborům stále neodzvonilo, to jasně dokazují informace od provozovatelů těchto letních kempů. Ti se shodují v tom, že zájem často převyšuje nabídku.

Ostrovští recesisté si vyrazili na kolech

Ostrov - Bylo krátce před desátou ranní a Miroslav Balasz, provozní restaurace Kolečko v Ostrově, zapisoval už dvaasedmdesátého účastníka cyklistické akce Tour de Kolečko. Do toho všeho zněla hudba, všude byla kola, atmosféra tak trochu připomínala májový mumraj a podivně odění účastníci zase masový úprk bláznů z Bohnic.

Opilý řidič chtěl přejet strážníka, ten na poslední chvíli uskočil

Toužim - Hned ze dvou trestných činů nyní policisté obvinili 40letého muže. Toho v pátek nad ránem chtěl zastavit strážník městské policie, neboť měl podezření, že je muž opilý.

Muž napomenul močícího mladíka, ten ho za to zbil

Karlovy Vary – Silně podnapilý 20letý mladík z Ústí nad Labem potřeboval v pátek večer na záchod a nenapadlo ho nic jiného, než pomočit dům na Mattoniho nábřeží.

Cvičit na vzduchu? Už brzo...

Karlovy Vary - Sen mnoha sportovních nadšenců v Karlových Varech se už brzy stane skutečností. Řeč je o vybudování Street workout hřiště, tedy posilovny pod širým nebem. První takové hřiště by se milovníkům sportu mělo otevřít o letních prázdninách v areálu Rolavy.

Živil se prodáváním drog, ale upozornil na sebe krádeží kola

Karlovarský kraj - Od loňského srpna se 31letý Karlovarák živil výrobou a následným prodejem drog.

Havárie na pražské si vyžádala život

Karlovy Vary – Vážná dopravní nehoda se smutným koncem se stala dnes na hlavním tahu na Prahu pod golfem. Po srážce osobního auta s minibusem zůstal na místě jeden mrtvý.

Vrtulník nyní přistane ve Dvorech

Karlovy Vary - Záchranářský vrtulník bude moci přistát přímo v areálu záchranné služby, zatím ale provizorně. Přitom se už v minulosti přemýšlelo nad tím, zřídit u sídla záchranky heliport. Ten je sice dnes umístěn na střeše Karlovarské krajské nemocnice, ale neunese armádní vrtulník W-3A Sokol, který zabezpečuje leteckou záchranku pro Karlovarský a Plzeňský kraj.

Během čtvrt hodiny vyjížděli hasiči k dvěma podobným požárům

Karlovarský kraj - Dva téměř shodné požáry museli řešit ve středu ráno hasiči v kraji. Při požárech v bytech zachránili celkem tři osoby nadýchané kouřem.

Do zlatnictví se nedostal, do rukou kriminalistů však ano

Karlovy Vary - Jen poškodit výlohu. To se podařilo pachateli v noci na přelomu dubna a května v Karlových Varech. K vytoužené kořisti se však nedostal, a navíc dojel na to, že celé jeho počínání natočila průmyslová kamera.

Den s KV Arenou byl jedna velká show

Karlovy Vary - Sváteční den s výjimečnou akcí. Tak by se dal shrnout historicky první den s KV Arenou, kam si i přes chvilkovou nepřízeň počasí našlo cestu na stovky návštěvníků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT