VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ROMAN CICHOCKI

Roman Cichocki / Sokolovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Věrní podnikatelé v řadě měst ušetří

Karlovarský kraj - Řada měst vychází vstříc podnikatelům, kteří dlouhodobě působí v městských prostorách. Za věrnost jim poskytují slevy ve výši až desítek procent z nájmu.

Lávky a mosty? Časovaná bomba

Karlovarský kraj - Jak opravit mosty a přitom neomezit plynulost dopravy? To prostě není možné.

Kruhové objezdy nemusí být nudné

Karlovarský kraj - Kruhové křižovatky jsou v našem regionu většinou v majetku samotných měst. Ta se o ně nejen starají, ale mnohde i chtějí, aby vypovídaly něco o samotném městě.

Foto: Miminka z Karlovarského kraje

Karlovarský kraj - Deník představuje nově narozené děti.

Bezdomovci většinou o pomoc nestojí, města jsou na ně ale dobře připravena

Karlovarský kraj - Kolik je v kraji lidí bez domova? Jaké služby využívají a jaké jim chybí? I to jsou otázky, na které ve městech odpovídá mapování bezdomovectví.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

Areály kasáren mizí z mapy kraje

Karlovarský kraj - Vojáky se to v Karlovarském kraji před rokem 1989 jen hemžilo. Protože region představoval takzvanou pevnou hráz socialismu a míru, nebylo snad většího města, aby v něm nebyla vojenská posádka. To vše už je ale minulostí.

Špatné časy pro venkovské hospody. Mnohé bojují o přežití nebo zavřely

Karlovarský kraj - Ve složité situaci jsou venkovské hospody už delší čas. Další ránou byl po zavedení elektronické evidence tržeb i protikuřácký zákon. Ani rostoucí ceny piva a potravin k přežití nepomáhají.

Kdysi krásné domy jsou vzpomínkou

Karlovarský kraj - Padající omítka, uvolňující se tašky. I tak se mohou po letech projevit následky chátrání některých budov v Karlovarském kraji.

Děsiví čerti strašili, ale také bavili

Sokolov - Chlupatí, olysalí, malí, velcí či pajdaví a kdoví jací ještě. Každopádně jedno měly desítky čertů, kteří zaplavili v neděli v podvečer Sokolov, společné. Pouštěli hrůzu na všechny strany, metali plameny pekelné, ale také tisíce přihlížejících dobře bavili.

Pekárny zůstaly zavřené

Karlovarský kraj - Z technických důvodů zavřeno, hlásají od středy nápisy na pobočkách chodovské pekárny Pekosa. Zatímco prodavačky hovoří o problémech a nevyplacených mzdách, vedení firmy slibuje opětovné otevření prodejen.

Zbraň na zastupitelstvo nepatří, míní politici

Karlovarský kraj - Nechtěl to, ale rozhodně si ze zastupitelstva řádně vystřelil. Karlovarský radní a jednatel KV Areny Vladimír Kvasnička, který přišel na jednání zastupitelstva ozbrojen, se hysterii, která se po odhalení jeho zbraně strhla, diví.

Smůla. Po D6 jen za peníze

Karlovarský kraj – Snaha Karlovarského kraje o to, aby byly alespoň některé části dálnice D6 motoristům k dispozici bez poplatku, skončila neúspěšně. Ministerstvo dopravy zveřejnilo návrh vyjmout 11 úseků dálnic v České republice z povinnosti platit dálniční poplatky.

Chybějí především kvalitní pracanti

Karlovarský karj - Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý navštívil Karlovarský kraj, konkrétně pak Sokolov. Na zdejší integrované škole besedoval nejen s řediteli středních škol, ale i zaměstnavateli z regionu. V rozhovoru pro Deník pojmenoval hlavní příčiny absence kvalitní pracovní síly, která zdejším podnikům začíná chybět.

Města musí vymáhat miliony

Karlovarský kraj - Desítky milionů pohledávek musejí řešit města v Karlovarském kraji. Ty největší z nich dosahují až přes padesát milionů korun. Deník zjišťoval, co lidé nebo firmy nejčastěji neplatí a jak města dluhy vymáhají.

Premiérova cesta po regionu: Nemocnice a průmyslové zóny

Karlovarský kraj – Rychlá, hodně nabitá a se žhavými tématy. Taková byla podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) páteční pracovní návštěva Karlovarského kraje.

V Ohři u chemičky vyplavala mrtvola

Karlovarský kraj - V řece Ohři mezi Sokolovem a Královským Poříčím poblíž chemičky vyplavala na hladinu mrtvola. Podle informací Deníku ji tam na procházce objevil náhodný kolemjdoucí. Zda jde o mrtvolu muže, který nedávno prchnul do řeky před policií a již se neobjevil, se prozatím neví.

Školákům ulehčují umělci výuku matematiky nebo přírodopisu

Karlovarský kraj - Matematika s geometrií jako kombinace tance a výtvarných technik. Vlastivěda a přírodověda vysvětlovány prostřednictvím animací tvorbou večerníčku. V chemii znázorňují prostřednictvím divadla vztahy mezi chemickými prvky.

Co dělat o prázdninách? Poradíme

Karlovarský kraj - Jarní prázdniny se nezadržitelně blíží. Pro žáky i studenty nabízí region řadu zajímavých aktivit. Věnovat se jim mohou už od dopoledních hodin, nebo počkat do odpoledne a vyrazit s celou rodinou. Čas si lze krátit na zimních stadionech, v bazénech, kulturou, sportem nebo výlety. V Karlovarském kraji jsou letos jarní prázdniny od pondělí 7. do 13. března.

Za rychlý cestovní pas zaplatí žadatel 4 tisíce korun

Karlovarský kraj - Od nového roku se musí připravit občané na některé změny

Tisícovka za odstřel

Karlovarksý kraj - Krajští zastupitelé schválili finanční odměnu za skolení kňoura na nehonebních pozemcích.

Města jsou zdobena, vánočně

Vánoční výzdoba, která je postupně do ulic instalována, se rozsvítí první adventní víkend

AKTUALIZOVÁNO

A je to tu zas! Nehoda se smrtelným zraněním uzavřela silnici na Prahu

Karlovy Vary - K další tragické nehodě, při níž se opět umíralo, došlo na silnici R6. Tentokrát se srazila v úseku mezi Karlovými Vary a Olšovými Vraty dodávka s osobním automobilem. Jeden ze dvou vážně zraněných lidí nehodu nepřežil.

AKTUALIZOVÁNO

Tři lidé zemřeli při tragickém střetu auta a dvou autobusů

Andělská Hora - Tři lidé zemřeli v neděli odpoledne při střetu osobního automobilu a dvou autobusů u Andělské Hory.

Motokrosové mistrovství světa ovlivní běžný provoz

Loket – Světové i domácí špičky motokrosu jsou o víkendu v Lokti. Letos navíc podruhé v historii budou bojovat ve vlastním závodě také ženy. To vše přiláká do areálu desetitisíce diváků, kteří se mají na co těšit. Méně příznivá zpráva je to pro řidiče. Při velkých závodech je totiž čeká dopravní omezení a objízdná trasa.

Sto dnů od voleb: Jak si vedou koalice

Karlovarský kraj Sto dnů od posledních voleb je signálem, že politikům skončila doba hájení. A že musejí umět čelit nepříjemným dotazům na plnění volebních slibů. A to se stejnou invencí, s jakou vedli předvolební kampaň. Nově utvořené koalice na radnicích v kraji se učí sžívat. Určitou výhodu v práci mají ty strany a hnutí, které dokázaly zopakovat volební úspěch a do koalic pozvaly úplné nováčky.

Přilákají nové silnice do regionu investory?

Karlovarský kraj – Nové rychlostní silnice napojené na německou dálniční síť jsou pro náš region možná důležitější než ta do Prahy. Kraj musí využít své polohy, kdy má kousek do Saska či Bavorska. Přiláká tím více investorů do regionu s vysokou nezaměstnaností.

Bezohledný řidič vybržďoval vozidla a boural do nich. Hrozí mu tři roky vězení

Karlovarský kraj - Až tříletý trest odnětí svobody hrozí 45 letému muži ze Sokolova. Ten nejenže poškodil dvě cizí vozidla, ale svým riskantním počínáním ohrozil životy lidí. Vozidla na silnici R6 nejprve vybržďoval, a poté do nich ještě boural. Kriminalisté sdělili muži obvinění ze spáchání přečinů ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a poškození cizí věci. Svým jednáním způsobil obviněný muž celkovou škodu předběžně odhadnutou na částku přesahující 150 000 korun.

Psst, je neděle

Karlovarský kraj - Za rušení víkendového klidu i 100 tisíc pokuty

Běžkaři museli pěšky

Krušné hory - Nedostatek sněhu změnil letošní přejezd Krušných hor na běžkách ve stokilometrovou procházku. Pořadatelé prý ale ani na okamžik neuvažovali o tom, že by se 45. ročník neuskutečnil.

Nemocnice krvácí, kraj se ji snaží křísit

Karlovarský kraj - Pomůže špitálu navýšení základního jmění?

Na filmy pod hvězdy to lidi netáhne

Karlovarský kraj - Letních kin v Karlovarském kraji zbylo jako šafránu. Na co návštěvníci však slyší, jsou koncerty a další kulturní akce

Do areálů k rekreaci a sportu už města investovala stovky milionů

Karlovarský kraj - Miliony korun investovala a letos opět investují města v Karlovarském kraji do vybudování nebo rozšiřování areálů určených pro rekreaci a sportovní vyžití obyvatel. Ať už je to Rolava či Meandr v Karlových Varech, Bohemia v Sokolově nebo Poohří v Chebu.

Dítě v městské školce? Terno

Karlovarský kraj - Je to podobné, jako by si rodiny s malými dětmi metaly každé jaro los. Buď se jim podaří umístit dítě v mateřské škole, nebo ne. V tom prvním případě mají vyhráno. Maminka může nastoupit do zaměstnání a vylepšit rodinný rozpočet, v tom druhém začíná pro rodiče neřešitelné dilema.

Zavřel ventil. A byl to průšvih

Karlovarský kraj - Za únik vody nasycené chlorem mohli dva zaměstnanci bazénu, jejichž chování přirovnal ředitel k lidské blbosti

Nažidla: žal pozůstalých trvá

Karlovarský kraj - Při havárii patrového autobusu 8. března 2003 zahynulo 19 lidí. Poslední oběť podlehla zranění v roce 2006

VÍME PRVNÍ

Prezidentův obraz už na radnici v Perninku a Sokolově nevisí

Karlovarský kraj – Velmi vlažně přijali starostové obcí a měst v Karlovarském kraji protest kolegů z celé republiky

Amnestie osvobodila tisíc vězňů, pomohla i Dudovi

Karlovarský kraj - Hokejový rebel Duda amnestii vítá. Prezidentská milost naopak mine Mirka Dopitu, bývalého přítele Agáty Hanychové

Bazény: jak utopit miliony?

Karlovarský kraj - Vary zvažují žalobu na plnění smlouvy o dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad na bazén

17. listopad 2012: koncert Hrůzy

Karlovarský kraj – Sokolov i Cheb plánují ke Dni boje za svobodu a demokracii divadelní představení, Karlovy Vary workshop.

Za komunismu lépe nebylo, vzpomínají pamětníci Listopadu 1989

Karlovarský kraj – Každý, kdo prožil onu hektickou dobu před třiadvaceti lety, ty dny z paměti nevymaže.

V našem kraji se nejlépe podniká v Sokolově

Karlovarský kraj – Ve čtvrtek bylo v Karlových Varech vyhlášeno Město pro byznys 2012.

Vzpomínky nás vrací k našim blízkým

Karlovarský kraj – Dušičky jsou dnem v roce, kdy lidé nemají problém jet na hrob i do několik stovek kilometrů vzdálených měst

Připravte si lyže. Svahy čekají

Karlovarský kraj – Lyžařské areály v kraji chystají řadu novinek i mírné zdražování. Výběr atrakcí je ale opravdu pestrý.

Sokolov měl nejnižší účast v senátních volbách

Sokolov – Ve všech okrscích byla volební účast ve druhém kole senátních voleb nižší než v prvním.

Povolební výzva Alternativy: Nechceme KSČM v radě kraje

Karlovarský kraj – Nováčci v krajském zastupitelstvu mají konkrétní nápady, ale vědí, že je bude těžké prosadit.

Do druhého kola senátních voleb postupují Berka a Holan

Sokolovsko, Mariánskolázeňsko – Řada občanů očekávala ve druhém kole souboj kolegů ze sokolovské radnice.

Vrah alkohol: V kraji zatím není

Karlovarský kraj – V pondělí našli policisté u Plesné dobře vybavenou nelegální stáčírnu na Chebsku. Zatkli v ní tři cizince. 

Alkohol ze stánků nezmizel

Karlovarský kraj – Redaktoři v celém kraji zjišťovali, zda je na zakázaných místech problém koupit lahev „tvrdého". Na Chebsku nebyl. 

Kandidáti svedou v říjnu boj o senátorské křeslo

Karlovarský kraj – Nejméně deset kandidátů chce v říjnu bojovat o post senátora za volební obvod Sokolovsko.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT