Zde před vámi stojí vůbec první člen této nové pandí rodinky. Seznamte se s Grande Pandou, která, jakkoliv to název napovídá, vůbec není grande, tedy velká. Jedná se o kompaktní SUV segmentu B s délkou těsně pod čtyři metry (3,99 metru), které však vzhledem ke svojí hranatá stavbě nabídne obdivuhodné množství vnitřního prostoru. Fiat slibuje prostornost pro pět osob a dost místa pro všechny.

Bohužel jsme se nedozvěděli žádná konkrétní čísla a nemáme dokonce ani fotku interiéru. Faktem je, že toto je první představení Pandy, a také pouze jedna první fotografie vozu.

Důležité je nicméně zmínit, že se jedná o produkční vůz, nikoliv o koncept, a tedy vzhled je již finální a objeví se na plochách autosalonů. Nejprve se Grande Panda začne prodávat v Evropě, ale i na Středním východě a v Africe.


Nahrává se anketa ...

Design je v tomto případě velmi důležitý a nutno uznat, že nová Panda nevypadá vůbec špatně. Stylové hranaté SUV odkazuje na svého prapředchůdce celkem trefně, zároveň kombinuje retro tvary s velmi moderními prvky – specificky třeba s LED podsvícenou přední maskou.

Vedle toho, že jde o první model nově vznikající modelové rodiny Panda, odkazující do osmdesátých let, jde také o první vůz, stojící na globální platformě Smart Car koncernu Stellantis. Jde o platformu takzvaně „multi-energetickou“, což znamená, že se vozy na trhu objeví jak v podobě ryzích elektromobilů, tak i jako hybridy, kombinující spalovací motor s pomocným elektromotorem.

Konkrétní motorizace sice Fiat ještě nezveřejnil, ovšem půjde o stejné pohony, které nalezneme třeba v současných Peugeotech, Opelech a dalších autech koncernu.

Na Grande Pandu naváže příští rok další model, a poté s ročním odstupem ještě dva – pandí rodina se tedy ucelí v roce 2027. Konkrétně u Grande Pandy si ale musíme na spoustu detailů, včetně cen, ještě počkat.