Už k hranici osmi set kilometrů se přiblížil oficiální dojezd některých elektrických vozů značky Mercedes-Benz. Jen osobních modelů je v současné době v nabídce rovná desítka.

Všechny, a k tomu také plně elektrická lehká užitková vozidla, si v těchto dnech můžou otestovat zákazníci značky s třícípou hvězdou ve znaku na trasách v okolí vodní nádrže Švihov.

Tři z těchto vozů (sedany EQE a EQS a EQE SUV) lze navíc koupit s úpravami pocházejícími od sportovní divize AMG a blíží se dokonce příchod vůbec prvního elektromobilu pocházejícího od luxusního Maybachu. Tím se ještě letos stane velké SUV odvozené od EQS-SUV. Auto pohání elektromotory s výkonem 658 kon. Baterie s kapacitou 107,8 kWh zajistí ujetí šesti stovek kilometrů.

Mercedes-Benz třídy A je dobrý do města i na výlety
Promyšlený i reprezentativní: Test Mercedesu třídy A po modernizaci

Během příštích několika měsíců se zákazníci dočkají také modernizovaných provedení vozů Mercedes-Benz EQA a EQB. „Nyní se již i do oficiálních označení jednotlivých modelů vrátilo jméno Benz. Samostatná elektrická divize již v naší struktuře není, je teď součástí vývoje všech typů našich vozů," vysvětlil mluvčí automobilky v Česku Josef Hlávka.

Smart zatím v ČR nebude

Auta získají delší dojezd díky úpravě vzhledu, která má vliv na zlepšení aerodynamiky. Konkrétně u EQA se normovaná hodnota spotřeby snížila z 15,4 na 14,4 kWh. Novinkou je také možnost tahání přívěsů za EQB a třeba i zahajování nabíjení bez nutnosti přikládat čip k nabíječce. Stojan totiž díky funkci plug&charge ve voze sám pozná, jaké má vozidlo VIN a komu tedy následně poslat fakturu za odebranou elektřinu.

Úplně malé elektromobily Mercedes-Benz nechystá. To by měla být záležitost značky Smart, ale u té zatím není rozhodnuto kdy, a zda vůbec bude působit na území České republiky.

Mercedes-Benz GLC se hodí pro každou příležitost
Doslova pro každou příležitost! Test Mercedesu GLC 220d 4Matic

„Nejmenším modelem s logem Mercedes-Benz bude v budoucnosti CLA," sdělil Hlávka. Koncept takového budoucího elektromobilu se již právě na počátku září představil na veletrhu mobility v Mnichově.

Bude využívat omisetvoltovou elektrickou architekturu, dostane dvourychlostní převodovku a motor s výkonem 175 kW. Díky nízké spotřebě 12 kWh na sto kilometrů nebude zapotřebí ani příliš velká baterie. I tak by měl být tento vůz v sériové verzi schopen ujet na jedno nabití 750 kilometrů v režimu WLTP.