Stopětadvacítku Sport s dravým a sebevědomým výrazem jsme vám nedávno představili v testu, kdy ukázala, že její jízdní projev za tím vizuálním nijak nezaostává. Totéž bude jistě platit o horké novince s červenofialovou grafikou na matném černém laku.

Skútr s vizáží motorky? Aprilia SR GT Sport ostře nejen vypadá, ale i jezdí

Design Aprilie SR GT Replica je převzat přímo z motocyklu Aprilia RS-GP, jednoho z technologicky nejmodernějších prototypů na startu MotoGP, který v roce 2023 sedlají závodníci Aleix Espargaró a Maverick Viñales.

Stejně jako u motocyklů Moto GP postavených v závodním oddělení Aprilie v Noale jsou ráfky kol nalakovány černě a zdobeny kontrastními červenými detaily. Pneumatiky mají na rozdíl od verzí SR GT a SR GT Sport silniční vzorek pro ještě výraznější závodní image.

Ke každému skútru pak budou přibalena závodní čísla obou továrních jezdců Moto GP Aprilia Racing, Aleixe Espargara a Mavericka Viñalese.

Aprilia SR GT Replica se představuje:

Zdroj: Youtube

Stejně jako ostatní varianty SR-GT bude i model Replica poháněn kapalinou chlazeným jednoválcem i-Get, který může mít objem 125 nebo 174 kubických centimetrů. Kromě městského provozu si s vyšší světlou výškou a dobrým odpružením troufne i na nezpevněné cesty, příjemným společníkem bude i na delších cestách.