Noc z úterka na čtvrtek byla v Karlových Varech černým obdobím pro majitele vozů tuzemské automobilky Škoda Octavia. Z ulic zmizeli hned dva zástupci jednoho z nejprodávanějších modelů vozů.

První octavia ve variantě combi zmizela z Vítězné ulice. Jedenadvacetiletý Karlovarák může minimálně na nějakou dobu zapomenout, že by se s vozem v barvě stříbrné metalízy proháněl městem. Neznámý pachatel mu způsobil škodu za 210 tisíc korun.

Šedou octavii pak postrádá třicetiletý Starorolák. Vůz zaparkoval ve Školní ulici. Ráno po něm zbylo jenom parkovací místo. Plechový miláček je neznámo kde. Škoda je v tomto případě 220 tisíc korun.

Další „oktávku“ si vybral zloděj ve Východní ulici. Tentokrát ovšem s autem neodjel. Spokojil se s tím, že jej vykradl. „Způsobil desetitisícovou škodu. Ukradl navigační zařízení a kabelku, která zůstala na sedadle. V té našel nejen peněženku s finanční hotovostí, ale také doklady majitele a technický průkaz k vykradenému autu,“ konstatoval Pavel Valenta, mluvčí karlovarského okresního ředitelství policie.

Po všech zlodějích jeho kolegové pátrají.