Především na zahrádkářské a garážové kolonie se soustředili v rámci policejní akce typu „Úklid“ policisté na Karlovarsku. V noci na čtvrtek navštívili muži a žena zákona v Karlových Varech a Ostrově lokality, kde by se mohly zdržovat hledané osoby. V síti zátahu však neuvázla žádná z nich.

„Svým způsobem by se dalo říci, že je to dobře,“ komentoval výsledek razie Pavel Valenta, mluvčí karlovarského okresního ředitelství policie. „Znamená to totiž, že je v ulicích našich měst relativně bezpečno,“ vysvětlil.

Výsledek noční akce ovšem neznamenal, že by policisté bezcílně bloudili ulicemi měst. Na jednotlivých „štacích“ několik zajímavých „záseků“ udělali. Například v zahrádkářské kolonii v Drahovicích našli v jedné z chatek známou karlovarskou figurku. Ukázalo se sice, že je zde legálně, ovšem čichání toluenu pod peřinou až tak „košér“ nebylo.

Na parkovišti u drahovického marketu zase pokutovali dvojici mladých lidí, kteří svá auta odstavili v zákazu zastavení, i když měli celé parkoviště jenom pro sebe. Jejich auta navíc důkladně prověřil policejní pes Emir vycvičený na hledání drog.

Jakousi třešničkou na dortu byli dva bezdomovci, kteří obsadili jednu z garáží v Jabloňové ulici. I když jeden z nich nedávno opustil vězení, není na seznamu hledaných osob. I jejich obydlí bylo dle citlivého čumáku Emira prosté jakýchkoliv drog.