Jeho poslední krádež se mu však stala osudnou. Policisté ho dopadli čtyřicet pět minut po tom, co si z mateřské školky ve Staré Roli odnesl šestnáct tisíc korun.

„Krádež peněz z aknceláře oznámila ředitelka školy. Ihned po telefonickém oznámení vyjeli policisté z obvodního oddělení v Rybářích. Okradená žena při výpovědi popsala podezřelého muže, které náhodou viděla v prostorách školky a jejím okolí. Také si vzpoměla, že ho tam viděla v minulosti už několikrát,“ potvrdila Zdena Papežová, mluvčí Policie ČR.

Policisté po šetření na místě činu odjeli a začali pátrat. Když projížděli okolím školky ulicemi Staré Role, spatřili podezřelou osobu, která odpovídala popisu. „Policisté ihned podezřelého zadrželi a odvezli na služebnu. Muž nezapíral. Sám se přiznal ke krádeži a odcizené peníze měl ještě u sebe,“ konstatovala mluvčí.

Podle ní šlo o ´známou firmu´. „Vyšlo najevo, že už se několikrát vloupal do matřeských školek na Karlovarsku. Během šesti týdnů po propuštění se opět zaměřil na mateřské školky. V Tašovicích si pro něj během vloupání přijeli policisté. Zde pouze znečistil zařízení a koberec školky. O měsíc později následovala zmíněná loupež ve Staré Roli,“ doplnila Papežová.

Muži podle Papežové hrozí trest odnětí svobody až do tří let.