Zdravotní důvody stojí za odchodem ředitele Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Zdeňka Teplého. Ve funkci jej od počátku března nahradí jeho dosavadní statutární zástupce, náměstek pro prevenci a plánování Václav Klemák.

„Lékaři mi doporučili změnu životního stylu. Zdraví mi trochu hapruje,“ vysvětlil své rozhodnutí Zdeněk Teplý, který stál v čele krajských hasičů od jejich vzniku v roce 2001.

Nevyloučil ale, že se k práci pro hasiče vrátí. „Mám dost nabídek ze soukromého sektoru. Je také dost dobře možné, že až si odpočinu, vrátím se do řad Hasičského záchranného sboru. Ale už ne v Karlovarském kraji. Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky,“ doplnil odstupující ředitel.

Jeho nástupce Václav Klemák přišel na ředitelství hasičů v roce 2002 z Okresního úřadu Cheb. Předtím pracoval pro Armádu České republiky. „Velel jsem průzkumnému praporu v Chebu,“ uvedl Klemák.

Všem na ředitelství je podle jeho slov líto, že Zdeněk Teplý odchází. „Byl to přísný, ale spravedlivý šéf. Bude těžké ho nahradit. Pro hasiče udělal za sedm let obrovský kus práce. Díky tomu mám lepší výchozí pozici, než měl on v roce 2001,“ shrnul názor lidí z vedení krajských hasičů nový ředitel.

Jeho místo na pozici statutárního zástupce a náměstka pro prevenci a plánování zaujme od března Miroslav Mazurkovič.