Jak včera uvedl mluvčí karlovarské policie Pavel Valenta, policistům už s tímto pachatelem série vloupání a krádeží došla trpělivost. Iniciovali proto takzvané zrychlené zkrácené řízení, kdy pobertu po jeho zadržení umístili do policejní cely a ihned vyrozuměli státního zástupce.

O skutcích zadrženého a vzápětí odsouzeného muže Deník informoval už v sobotu poté, co ho pracovnice ostrovského hřbitova přistihla v prostorách administrativní budovy. Než dorazila policejní hlídka, muž se zoufale a neúspěšně snažil dostat přes zamřížované okno a odemknout dozický zámek u dveří šatny a skladu kávovou lžičkou.

Policisté zadrženému muži prokázali i vloupání do ostrovské mateřské školky. „Školku také stačil jen prohledat, ale nic si neodnesl, protože ho policisté na místě zadrželi. Vloupal se rovněž do občerstvení na poliklinice a do novinového stánku na Hlavní třídě,“ připomněl Valenta.

Zloděj – smolař, který už byl v minulosti za krádeže trestaný, měl být stíhán na svobodě. To ale jen do pondělka, kdy ve tři hodiny v noci vnikl do květinářství. Majitel zjistil, že má v podniku škodnou a přivolal policejní hlídku.