Nepříjemné překvapení čekalo včera ráno na kolegy ze Sokolovského deníku. Neznámý zloděj totiž přes noc absolutně „vybílil“ jejich redakci na sokolovském Starém náměstí.

„V noci na včerejšek se zatím neznámý pachatel vloupal do redakce Sokolovského deníku. Nejprve prohledal všechny kanceláře a odcizil čtyři notebooky, stolní počítač a tiskárnu. Při odchodu z redakce si vzal ještě pokladničku s finanční hotovostí přibližně sedm tisíc korun,“ potvrdila Andrea Kávová, mluvčí sokolovských policistů.

Podle Milana Hlouška, vedoucího redaktora Sokolovského deníku, přišla na krádež hospodářka, která přišla ráno do práce první. „Zloděj vnikl do redakce po vylomení zámku ve vstupních dveřích,“ uvedl Hloušek.

Čtenáři Sokolovského deníku se podle Jana Pertla, šéfredaktora západočeské divize Deníku, nemusejí obávat, že by se noční krádež odrazila na kvalitě listu. „Provedeme nezbytná bezpečnostní opatření, aby se situace neopakovala,“ ubezpečil šéfredaktor.

Závažnější než ztráta techniky je podle slov vedoucího reaktora Hlouška ztráta dat v počítačích. „Třeba já osobně jsem v nich měl uloženy materiály, které by stačily na tři vydání Deníku,“ konstatoval. Zlodějům přitom nejsou odcizené notebooky k ničemu.

Jejich jištění je totiž natolik dobré, že se do nich nedostanou bez pomoci výrobce. „A v okamžiku, kdy by přišli k odkódování, by policisté zakročili,“ dodal Hloušek.