Otázka, kdo je mrtvým mužem, jehož kosterní pozůstatky se našly v polovině března na divoké skládce u Lučního potoka ve Skřipové na Karlovarsku, stále zaměstnává západočeské policisty. Práce je o to komplikovanější, že soudní lékař stanovil úmrtí muže asi na pět až osm let před nalezením ostatků.

„Místo nálezu leží v těsné blízkosti silnice ve směru z Karlových Varů do Prahy. Mrtvola byla v černém pytli z umělého lýka,“ uvedla mluvčí západočeských policistů Ilona Týmlová.

Podle soudního lékaře, který provedl pitvu ostatků, muž zemřel poté, co jej neznámý pachatel střelil do hlavy.

Policie má rovněž k dispozici podrobný popis zavražděného. Jednalo se o muže asijského původu ve věku od 25 do 40 let, vysokého 163 až 167 centimetrů, pravděpodobně štíhlé postavy. Muž měl zachovalý chrup, na obou řezácích měl nasazené žaketové korunky. „Byl oblečen do tmavých šedohnědých kalhot se štítkem: NHA MAY HAI 296 HOANG. V. TH. T. B., bílé košile s dlouhými rukávy, s perleťovými knoflíčky a měl světlé ponožky s červeným a černým pruhem,“ přiblížila Týmlová.

Podle ní by zavražděný mohl pocházet z Vietnamu, konkrétně z oblasti Ho Či Minova města.

Policie proto přivítá jakékoliv infomace o zavražděném. S těmi se lidé mohou obrátit na linku 158 nebo na telefonní čísla 974 322 445 a 974 322 342.