Z Bečova za minerálními prameny 
KDY: 6. června od 6 do 22 hodin
KDE: Bečov nad Teplou
ZA KOLIK: účastnický poplatek 50 Kč, děti a členové KČT 30 Kč

První organizovaný turistický pochod v Karlovarském kraji po nouzovém stavu je 44. ročník pochodu Z Bečova za minerálními prameny. Pro turisty jsou připraveny pěší trasy 5, 15, 25, 35 a 50 kilometrů a cyklotrasa 60 km. Start je u sokolovny od 6 do 11 hodin, na 5km trasu se vyráží od 9.30. Cíl je v Bečovské botanické zahradě od 11.30. Každý účastník obdrží diplom, na trase pochodu drobné občerstvení zdarma. Na vybraných kontrolách je možnost opékání buřtů. Připraven je i doprovodný program - možnost využití 1. české bioferraty a Víkend otevřených zahrad v Bečovské botanické zahradě. Je možnost i ubytování a stanování.  

Den sokolnictví a lovectví na Hauenštejně 
KDY: 6. června od 10 do 17 hodin
KDE: Horní hrad - Hauenštejn
ZA KOLIK: dospělý 180 Kč, děti 110 Kč, rodina 520 Kč

Uvidíte řadu dravců a sov rozmístěných po celém hradě, letové ukázky dravců s přednáškami, budete mít možnost podržet si dravce na ruce, připraveny jsou hry a soutěže pro děti i dospělé, lukostřelba, expozice sokolnických potřeb. Čeká vás přednáška s praktickými ukázkami o historii lovectví a sokolnictví, historických loveckých metodách - kopí, prak, kuše, smyčky, lep, dravý pták a sokolnictví, lovecký pes - až po nástup střelných zbraní a zánik starých metod.  

Za krásami Krásného vrchu
KDY: 5. června v 17 hodin
KDE: Velký Rybník
ZA KOLIK: zdarma

Na přírodovědnou exkurzi jste zváni začátkem června. Přibližně čtyřkilometrová procházka povede směrem k těžbou zasaženému Krásnému vrchu a zpět. Účastníci se dozvědí o historii těžby surovin a geologických zajímavostech lokality, fauně a flóře lomů. Při troše štěstí bude možné spatřit i raky říční. Sraz bude v osadě Velký Rybník „na návsi“ poblíž restaurace U Hastrmana.

Výstava Milana Maura
KDY: úterý až neděle 10–17 hodin
KDE: Galerie umění Karlovy Vary
ZA KOLIK: zdarma

Výstavu Milan Maur – Záznamy zahájila karlovarská Galerie umění. Výstava přibližuje všechny důležité etapy uměleckého vývoje jubilujícího Milana Maura (1950), ojedinělé osobnosti západočeského výtvarného života. Významný konceptuální umělec ve své tvorbě zaznamenává přírodní děje. Fenomén času i světla a stínu hraje důležitou roli v autorově tvorbě, ať už pracuje s kresbou, malbou či fotografií. Vstup do galerie je zdarma. Výstava potrvá do srpna. 

Cultural Fest M-club Ostrov
KDY: 6. června od 18 hodin
KDE: M-club Ostrov, U Nemocnice 1209
ZA KOLIK: 80 Kč

Zahrají kapely ADHD Helmut (punk) z Hájku, Zvýšený riziko (punk-rock) z Klatov a Noc lumíků (punk) z Prahy. Při vstupu do vnitřních prostor je nutné mít roušku, u vchodu a na baru bude k dispozici dezinfekce.