Karlovarsko:

Turisté projdou Stezku Karla Čapka
Kdy:
sobota 29. dubna od 7.00 do 11.00
Kde: ChyšeZa kolik: 20 a 30 korun
Proč přijít: Už 4. ročník turistického pochodu Stezkou Karla Čapka, na kterém si účastníci protáhnou tělo a osvěží duši. Trasy 10, 15, 25, 35 kilometrů. Start pochodu 7.00 až 11.00 hodin od Městského úřadu v Chyších.

Musíme si pomáhat se odehraje v karlovarském divadle
Kdy:
sobota 29. dubna od 19.30
Kde: Karlovy Vary, divadlo
Za kolik: 50 až 350 korun
Proč přijít: Musíme si pomáhat, tak se jmenuje muzikál, který v sobotu 29. dubna zahrají v Karlovarském městském divadle herci Západočeského divadla v Chebu. Je to původní inscenace podle legendárního filmu, známého tragikomického příběhu o slušných lidech, s Bolkem Polívkou v jedné z hlavních rolí. Podle filmu režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského pro divadlo adaptovali Zdeněk Bartoš a Petra Richter Kohutová.

Karlovarský symfonický orchestr zahraje klasiky
Kdy:
pátek 28. dubna v 19.30 hodin
Kde: Karlovy Vary, Lázně III - Bad III
Za kolik: 100 až 250 korun
Proč přijít: Karlovarský symfonický orchestr v pořadu nazvaném Dirigentský Masterclass zahraje díla Wolfganga Amádea Mozarta, Jeana Sibelia a Bedřicha Smetany.

Čarodějnice shoří i na Sokolském vrchu
Kdy:
neděle 30. dubna od 17.00
Kde: Karlovy Vary, Sokolský vrch
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Karlovarské pálení čarodějnic se uskuteční na Sokolském vrchu. Připraveny budou soutěže pro děti s DDM Karlovy Vary, skákací hrad, tetování zdarma. Divadlo Letadlo zahraje pohádku „V korunách stromů - Jaro“. Konat se budou soutěže masek, zazní Andělské hlasy pod vedením Štěpánky Steinové ze ZUŠ Antonína Dvořáka. Po zapálení hranice ve 20.23 hodin zahraje Jiří Schelinger Experience Karlovy Vary.

Sokolovsko:

Škola zve na akordeonový koncert Z pohádky do pohádky
Kdy:
pátek 28. dubna od 17.00
Kde: Kraslice, Základní umělecká škola
Za kolik: vstup dobrovolný
Proč přijít: Akordeonový koncert Z pohádky do pohádky, na který zve Základní umělecká škola Kraslice, pohladí po duši. Uskuteční se ve velkém sále školy. Účinkují žáci ze třídy paní učitelky Hany Müllerové.

Vltava zahraje ve Dvoraně
Kdy:
sobota 29. dubna od 20.00
Kde: Loket, KD Dvorana
Za kolik: 260 korun v předprodeji, na místě 350 korun
Proč přijít: V kulturním domě Dvorana v Lokti se koná vystoupení skupiny Vltava v rámci turné Spass muss immer sein. Vltava patří mezi nejosobitější domácí kapely a je stálicí české klubové a festivalové scény. V jejím čele stojí herec, zpěvák, kytarista, autor textů a hudby Robert Nebřenský

Chebsko:

Dendrologická procházka ukáže zajímavosti parků
Kdy: sobota 29. dubna od 15.30
Kde: Mariánské Lázně, parky
Za kolik: 150 korun
Proč přijít: V Mariánských Lázních se poprvé uskuteční dendrologická prohlídka pod vedením Evy Streblové, která je rodačkou a patriotkou lázeňského města. Zájemci budou mít možnost projít část parku, zejména Skalníkovy sady, které vznikly jako první. Podívají se ke kostelu a na Goethovo náměstí, přes kolonádu a parkem kolem jezírka dojdou nakonec ke Skalníkovu pomníku naproti Modré cukrárně. V té době snad již pokvetou magnolie či štědřence, zajímavé budou i stálezelené dřeviny, jako jsou jehličnany, rododendrony, tušalaj a další, které nabídnou zajímavé tvary a barvy. Eva Streblová spojí procházku po krásných parcích města s doplněním zajímavých informací o jednotlivých dřevinách a jejich funkci v kontextu parkových úprav. Prohlídka začíná v sobotu 29. dubna 2023 v 15.30 hodin u infocentra (v budově pošty).

Lampionový průvod je spojený s pálením čarodějnic
Kdy:
neděle 30. dubna od 19.00
Kde: Františkovy Lázně
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradičně s dechovkou a mažoretkami vyrazí v 19. hodin lampiónový průvod v čele s Moranou od Divadla Boženy Němcové ve Františkových Lázních. V areálu fotbalového hřiště poté proběhne vyhodnocení soutěže nejlepších masek a lampiónů, zapálení vatry a Morany, rytířský turnaj o ruku princezny Jasněnky. Už od 17. 30 hodin budou pro děti v areálu fotbalového hřiště připraveny atrakce a soutěže, dva skákací hrady, basketball, házecí terč, hulahop a čarokrámek. Po setmění se odehraje ohňová show doprovázená hudbou.

Návštěvníci si budou moci vyrobit i čarodějnici
Kdy:
sobota 29. dubna od 16.00
Kde: Mariánské Lázně, hotel Krakonoš
Za kolik: zdarma
Proč přijít: U hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních se koná každoroční akce pálení čarodějnic. Návštěvníci si budou moci vyrobit malou čarodějnici a následně ji spálit na připraveném ohni. K poslechu a tanci zahraje country kapela Bourbon Grass. Budou se opékat buřty nad ohněm. K dispozici bude prodejní stánek s občerstvením. V případě špatného počasí akce proběhne v prostorách hotelu.