Karlovarsko

Králové jazzu představí nestárnoucí melodie

Kdy: v pátek 3. března od 19.30

Kde: Karlovy Vary

Za kolik: Od 50 do 490 korun

Proč přijít: Pořad s názvem Králové jazzu je věnován jazzovým mistrům, kteří tento typ hudby milovali a svým dílem dokázali, že jazz lidi může těšit, inspirovat a utvářet i dnes. Big Band Karlovy Vary zahraje nestárnoucí melodie Glenna Millera, George Gershwina, Dukea Ellingtona, Counta Basieho a jiné. Big Band Karlovy Vary a jeho sólisté vystupují pod vedením trombonisty Zdeňka Kráma v Karlovarském městském divadle.

Připravena je pohádka pro děti

Kdy: v neděli 5. března od 15.00

Kde: Karlovy Vary

Za kolik: od 50 do 110 korun

Proč přijít: Klasická pohádka pro nejmenší děti o zlaté rybě, která mluví a plní přání bude k vidění Karlovarském městském divadle. Ztvárněna byla mnohokrát, ať už ve verzi od básníka Puškina, bratří Grimmů nebo Jana Wericha. Tvůrci a herci z plzeňské Alfy se inspirovali nejen různými verzemi, ale také tím, jak pohádku vnímali jako děti a co jim v ní chybělo. To hlavní ale zůstává. Babka je nenasytná, chce od ryby víc a víc, a s jídlem roste chuť, mít čím dál větší moc.

Ve hvězdárně zazní pohádky

Kdy: v sobotu 4. března od 14.00

Kde: Karlovy Vary

Za kolik: 70, 130 a 180 korun

Proč přijít: Karlovarská hvězdárna připravuje mimo sezonu pásmo astronomických pohádek Pohádky s hvězdičkou. Také bude možnost prohlédnout si hvězdárnu a bude-li jasno i oblohu. Program je vhodný pro rodiče s dětmi od 5 do 9 let, rezervace není nutná.

Na kolonádě se bude pít minerální voda

Kdy: v neděli 5. března od 17.00

Kde: Karlovy Vary

Za kolik: zdarma

Proč přijít: U Mlýnského pramene se sejdou lidé, kterým lékaři předepsali pitnou kúru, a společně se napijí pramenů a zahájí tak jarní třítýdenní očistu. Přítomna bude i primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová a lázeňské lékařky, které za poslední dva týdny předepisovaly všem zájemcům pitnou kúru. Hudební doprovod obstará Štěpán Kordík z karlovarské hudební skupiny Funky Monx.

Sokolovsko

V sokolovském klubu bude degustace vína

Kdy: v sobotu 4. března od 19.00

Kde: Sokolov

Za kolik: 350 korun

Proč přijít: Karlovarská Májová vinotéka už počtvrté přiveze komentovanou degustaci vína. Tentokrát z vinařství Hanzel. Vstupenku je možné zakoupit na stránkách Městského kulturního domu Sokolov. Vstupné za 350 korun obsahuje deset vzorků vína a pohoštění po celý večer.

Děti budou malovat barvami

Kdy: v neděli 5. března od 14.00

Kde: Loket

Za kolik: zdarma

Proč přijít: V loketské knihovně si děti vytvoří skicák s vlastní obálkou. Namalují si obrázek akvarelovými nebo temperovými barvami a ten bude sloužit jako přebal sešitu na kreslení. K vyzkoušení budou i speciální perleťové barvy na detaily. Pracovní tričko s sebou. Na workshop se není třeba registrovat.

Chebsko

K vidění bude Obchodník s deštěm

Kdy: v pátek 3. března od 19.00

Kde: Cheb

Za kolik: 170 a 200 korun

Proč přijít: Divadelní hra o vysušené krajině i vyprahlých lidských duších, snění a naději, přemíře i nedostatku sebevědomí, racionálním i magickém myšlení. To je inscenace s názvem Obchodník s deštěm, která bude k vidění v Západočeském divadle v Chebu. Je Bill Starman, který se náhle objeví na farmě kdesi na americkém Středozápadě, šarlatán nebo zaříkávač, jenž dokáže přivolat déšť? Slavná hra obráží česká jeviště už několik desetiletí, v Chebu však byla uvedena naposledy před bezmála padesáti lety. Nastává čas na comeback v prvotřídním překladu Jiřího Joska.

Pohádka je vhodná nejen pro děti, ale i pro dospělé

Kdy: v neděli 5. března od 15.00

Kde: Cheb

Za kolik: od 100 do 130 korun

Proč přijít: Karel Jaromír Erben a Božena Němcová sebrali přibližně před 170 lety nejkrásnější české pohádky. Rozumí jim ale ještě dnešní děti? Vědí, co je ručnice, měšec nebo kosa? A tak přichází největší pohádkář všech dob Kájen, který ve svém pořadu Bylo nebylo spolu s dětmi rozhodne, jaké příběhy zůstanou zachovány a jaké skončí v propadlišti dějin. Inscenace představí v Západočeském divadle Cheb pětici méně známých pohádek O kocouru, kohoutu a kose, O spravedlivém Bohumilovi, Jirka s kozou, Osud a Jezinky.