Tři dny v lázních plné triatlonu 
KDY: 11. až 13. září
KDE: Karlovy Vary 

Vše odstartuje již v pátek 11. září, kdy nabitý program otevře na koupališti Rolava od 13 hodin Český pohár žáků.
V sobotu ráno, tedy 12. září, na něj naváže na stejném místě od 10 hodin GEIS Baby Duathlon. Ty pak vystřídá po malé pauze ve 14.30 start dorostu a juniorů a AGE GROUPS 20 až 39 let, když start závodu bude opět na koupališti Rolava, cíl pak na Divadelním náměstí. Sobotní závodní den pak zakončí v 17 hodin start AGE GROUPS 40 let a starší, štafet a paratriatlonu. V neděli 13. září pak přijde na program zlatý hřeb v podobě Světového poháru ITU. V 10 hodin odstartuje na Rolavě ITU World Cup v kategorii mužů, které čekají objemy 1500 m plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běh, jenž bude tradičně končit na Divadelním náměstí. V 15 hodin pak stejné objemy budou zdolávat v rámci ITU World Cup ženy.
Vyhlášení vítězů Světového poháru bude následovat na Divadelním náměstí v 17.10 pro kategorii mužů a v 17.20 hodin následně pro kategorii žen.

V Toužimi chystají historické odpoledne 
KDY: 12. září od 14 hodin
KDE: náměstí a zámek Toužim
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Historické odpoledne u příležitosti výročí založení města pořádají v sobotu 12. září v Toužimi. Začátek je ve 14 hodin. Akce se odehrává zčásti na toužimském náměstí a zčásti v areálu bývalého zámku, jehož nádvoří je díky dobrovolnické činnosti zpřístupněno veřejnosti. V rámci historického odpoledne projde dobový průvod kolem náměstí, vystoupí středověká hudba, šermířský soubor, tanečnice a flašinetářka. Připraveny jsou i dětské tvořivé dílny, komentované prohlídky a výstava sbírky knih Babička od Boženy Němcové. Vstupné je dobrovolné.

Na srandamač dorazí osobnosti 
KDY: 12. září od 13 hodin
KDE: Jenišov

Jenišovské slavnosti a fotbalový srandamač pořádají 12. září v Jenišově. Vystoupí kapely Tajfun, Carpatia Castle, U mě dobrý, nebudou chybět soutěže pro kluky a holky, ale hlavně se bude hrát fotbálek. Proti domácímu Jenišovu nastoupí Arabela team plný známých osobností. Zahrát si přijede herec Leoš Noha, fotbalista Luděk Zelenka, zpěvačka Ivana Košínová a další. 

Benefiční den s Terezkou a Lehkým Pokondrem 
KDY: 12. září od 13 hodin
KDE: Velký Rybník

Čeká vás den plný hudby a zábavy. Vystoupí kapely Bonney M Revival, Wanastowi Vjecy Revival, Kabát Revival nebo Lucie Revival. Nebude chybět charitativní bazárek, mega lanová dráha nad rybníkem, těšit se můžete i na autogramiádu hokejistů HC Energie i slavnostní ohňostroj nebo vyhlídkové lety. 

Galerie pořádá dílnu pro děti 
KDY: 13. září od 15 hodin
KDE: Galerie umění Karlovy Vary

Výtvarnou dílnu pro rodiče (prarodiče) s dětmi pořádá karlovarská Galerie umění. Akce s názvem V rytmu letu bělásků je určená pro děti od 7 let a obsáhne prohlídku výstavy Milana Maura a jednoduché tvůrčí činnosti inspirované vystavenými díly. Výtvarná dílna se koná v neděli od 15 hodin. Kvůli dopravním omezením v rámci triatlonu vyrazte raději s předstihem.

Retrohrátky v bečovské zahradě 
KDY: 13. září od 14 hodin
KDE: Bečovská botanická zahrada
ZA KOLIK: dle ceníku vstupného: dospělí 60 Kč, zlevněné 40 Kč, permanentkáři zdarma

Netradiční akce – Retrohrátky – je na programu v neděli v Bečovské botanické zahradě. Zábavný program a pro někoho vzpomínání na hry z dětství jsou připraveny od 14 do 17 hodin. K poslechu a tanci bude hrát BugrBand aneb písně, které znáte, tak jak je neznáte. Kromě tradičního občerstvení budou i Věrčiny bramboráky. Vstupné je dle běžného ceníku zahrady, držitelé permanentních vstupenek mají vstup zdarma.V případě nepříznivého počasí se akce ruší. 

Ray Wilson: Genesis Classic 
KDY: 11. září od 18 hodin
KDE: amfiteátr Loket
ZA KOLIK: 590 Kč v předprodeji, 690 Kč na místě, 2080 speciální vstupenka pro 4 osoby

Ray Wilson a jeho úžasný koncertní program Genesis Classic se kvůli příliš limitujícím protikoronavirovým opatřením ve vnitřních prostorách přesouvá z karlovarského Lidového domu do loketského amfiteátru. Výjimečný zpěvák a skladatel sem dorazí v pátek 11. září. Hosty koncertu jsou česká rocková klasika – parta Žlutý pes s frontmanem Ondřejem Hejmou – a kapela Czech It. Amfiteátr se otevírá v 17 hodin, koncerty začínají o hodinu později. Vstupenky v předprodeji seženete za 590 Kč, na místě pak zaplatíte o stokorunu víc. Opět v předprodeji je možné zakoupit i speciální vstupenku pro čtyři osoby za 2080 korun.