Vánoční Roháči letos pouze on-line 

Adventní čas mají mnozí z vás spojený s vánočními koncerty loketské kapely Roháči. I letos jich byly v plánu na dvě desítky, doba však ani Roháče za posluchači nepustí. Alespoň pár koncertů si ale můžete poslechnout on-line.
„Někteří pořadatelé, kteří mají tu možnost, se snaží atmosféru adventních koncertů přenést svým abonentům až do jejich domovů prostřednictvím streamů. Oslovili nás a my tento způsob koncertů vítáme,“ vzkazuje příznivcům kapelník Ríša Melichar. Tou nejbližší příležitostí bude vánoční koncert z balkonu Hornického domu v Sokolově. V neděli 13. prosince si můžete Roháče poslechnout od 17 do 18 hodin živě na facebooku a YouTube MDK Sokolov.
Do on-line koncertů se pustila i ZUŠ Horní Slavkov. Loketské Roháče pozvala do Pluhova domu v úterý 15. prosince. Koncert začíná v 18.30 na facebooku ZUŠ a západ.cz. Už tradičním hostem kapely měl být kytarový virtuos Štěpán Rak. Ten však ze zdravotních důvodů musel tentokrát Roháčům odříct.

„Koncerty v Chodově a v Kraslicích již proběhly. Co se Chodova týče – pokud jste neměli možnost být u přímého přenosu, záznam on-line koncertu najdete na YouTube kanálu TV Chodov, na kabelové televizi TV studia Chodov nebo na FB,“ dodal kapelník. 

Vánoční koncert žáků ZUŠ Chodov

Žáci chodovské základní umělecké školy zazpívají díky on-line přenosu kabelové televize. Koncert bude přehrán prostřednictvím TV studio Chodov a YouTube TV studia Chodov 13. prosince od 18 hodin.

D a D kvintet a Velmi malý orchestr

Přímý přenos 3. adventního koncertu z Pluhova domu v Horním Slavkově. Tentokrát zahrají D a D kvintet a Velmi malý orchestr Varvary Divišové. Sledovat můžete on-line na facebooku ZUŠ Horní Slavkov a Západ.cz v pátek 11. prosince od 18.30 hod.

Svatý Linhart láká vánoční atmosférou

Můžete si tu dozdobit vánoční stromek, od 17. prosince koupit kapra či zvěřinu. Od pátku do neděle je od 10 do 16 hodin otevřena Goethova vyhlídka, pokud není vítr či mlha, tak i rozhledna. V kavárnách zakoupíte med či perníčky.

Vánoční vláček jezdí na vánoční trhy

Na vánoční trhy vás stejně jako vloni sveze oblíbený vánoční vláček. Jezdí na trase Tržnice – Lázně III – Divadelní náměstí – Hlavní pošta do 27. prosince, a to každý víkend a svátek s výjimkou Štědrého dne. Délka okruhu je 28 minut. Aktivní uživatelé aplikace MOJE DPKV mají jízdu zdarma, ostatní starší 15 let za 20 Kč.

Park miniatur opět zve návštěvníky

Boheminium v Mariánských Lázních je čtvrtý největší park miniatur v Evropě. Ke zhlédnutí tu je více jak sedm desítek dokonalých miniatur významných stavebních a technických památek z celé České republiky.

Chebské vánoční trhy

Připraveno je kluziště, městečko řemesel či vyhlídkové kolo, soutěže na ledu či zvonkohra a ponocný. V sobotu 12. prosince přibude charitativní stánek, kde můžete přispět spolku Nádech, který podporuje rodiče samoživitele. K vidění bude i ukázka ručního umění v městečku řemesel a od 15 hodin pohádka Západočeského divadla Čert a Káča. V neděle bude charitativní stánek pomáhat spolku Joker a od 13 a 15 hodin zazpívá návštěvníkům Kristina Kůtková.