Noční prohlídka Hauenštejna
KDY: 30. května od 20 hodin
KDE: hrad Hauenštejn
ZA KOLIK:  dle ceníku 

Sezona hradů a zámků se konečně rozjíždí a na hrad Hauenštejn se vrací i v kraji tolik oblíbené noční prohlídky. Můžete se těšit na historické mystifikace, přecházející místy až v otevřené lži v podání nejoblíbenějšího hornohradského průvodce Viktora Braunreitera. „Tak nezapomeňte přijít podpořit jak Viktora, který teď měl nucenou dlouhou stopku, tak hradní čeládku. Kdo se těší na nás a kdo na Viktora? Kdo bude úplně první návštěvník nově rozběhnuté hradní sezony?“ ptají se hradní z Hauenštejna. A vy byste opravdu neměli váhat, než bude plno. A pokud nestihnete tuto prohlídku, další následují 11. a 25. července; 15. a 29. srpna vždy od 20 hod (začátek na nádvoří hradu), konec prohlídek je orientační. 

Chodovské akvatera trhy jsou zpět 
KDY: 30. května od 9 hodin
KDE: KASS Chodov
ZA KOLIK: 30 Kč, zvýhodněné 1 Kč, dítě do 15 let bez doprovodu 10 Kč

Největší akce pro akvaristy a teraristy z Karlovarska, na které seženete vše pro vaše akvárium či terárium. K dostání jsou již standardně stovky druhů akvarijních ryb, krevet a rostlin, akvarijní i terarijní technika a dekorace, živá i sušená krmiva, kořeny, kameny, keramika, nebo také na míru lepená akvária a terária. Vstupenky si můžete zakoupit i pohodlně a z domova pomocí on-line platby. Na místě je přijímána hotovost i bezkontaktní platby. 

Zahájení lázeňské sezony
KDY: 30. května od 14 hodin
KDE: Léčebné lázně Jáchymov
ZA KOLIK: zdarma

Léčebné lázně i letos pro své hosty a příznivce připravily krátký, osvěžující program v lázeňském parku. Slavnostní salvou bude zahájena 114. lázeňská sezona a za doprovodu swingové hudby posvětí pan farář Marek Hric společně s vedením města Jáchymov a lázní blahodárný pramen. "Přijďte se znovu nadechnout a nasát lázeňskou atmosféru a pohodu," zvou pořadatelé do Jáchymova. 

První Loketské VyOsení 
KDY: 30. května od 15 hodin
KDE: Malá scéna, amfiteátr Loket
ZA KOLIK: zdarma

Na Malou scénu do loketského amfiteátru jste srdečně zváni na historicky 1. Loketské VyOsení – tedy festival svobodné hudby a divadla. Od 15 hodin se tu postupně vystřídají: Divadlo Čučka – divadlo pro děti, improshow Dr.Zádrhela, slam poetry v podání Theodora Kravála a Vaška z Aše (Václav Ponikelský). Hrát budou Funky Monx z Karlových Varů, Blondýna z Rakovníka a Znouzectnost z Plzně. Vstup je zdarma.