Karlovarský kraj 

Zajeďte na zámek Kynžvart

Nevšední zážitek přinese návštěvníkům třetí díl tematických speciálních prohlídek s ochutnávkami v zámku Kynžvart. Zábavné prohlídky interiérů, kterými návštěvníky provádí zámecký majordomus Stevens, jsou na zámku Kynžvart již tradiční a velice oblíbenou akcí.Uvidíte i porcelánový servis.

Hudební akce láká na německé kapely

Hranice u Aše o víkendu ožijí akcí Hranice Open Fest. Na letošním ročníku Hranice Open Air Festu účinkují: Pill Volk (DE), Povodí Ohře, Fire show a mnoho dalších kapel z Čech i z Německa. Mimo jiné tu vystoupí i Tata Bojs. Hosté se dočkají i vystoupení Tanečního kroužku Hranice. Program je dvoudenní. V pátek začíná program od 17 hodin. V sobotu pak od 14.30 hodin.

Na koupališti Michal se bude tančit

V Sokolově se v sobotu 14. srpna bude na koupališti Michal tančit. Slyšet tu budou starý pecky. Jedná se o další kulturní akci s názvem Oldies disco vol. 2. Bude se jednat o megaparty pod širým sokolovským nebem. Rozjede ji od 20 hodin Miro Novy. Na hity 70., 80. a 90. let se za doprovodu světelné show budete svíjet až do půlnoci.

V Aši zazpívá Lenka Filipová

V Aši se uskuteční Česko-Saské slavnosti. Těšit se na ně můžete na vrchu Háj. Podtitul slavností je Člověk a příroda. Čekají vás mnohá hudební vystoupení: Lenka Filipová, MYDY, Žalman a další. Můžete se těšit na prezentace spolků, organizací, jednotlivců, zábavu pro malé i velké, bohatou nabídku jídla a pití. Součástí akce bude slavnostní průvod anebo i after party, kterou povede DJ Čočkin. Akce začíná v sobotu 14. srpna od 12.30 hodin.

Plzeňský kraj

Slavnosti nabídnou i oslavu jubilea

Soubory z Mrákova, Postřekova, Klenčí pod Čerchovem i Domažlic vystoupí na Chodských slavnostech, jejichž program se letos odehraje pouze na jednom pódiu. Akce odstartuje už v pátek, v 18 hodin ji v kině Čakan zahájí moderátor Zdeněk Bláha se svým pořadem Domažlice v lidových písních. Hlavní scéna bude umístěna u brány. Návštěvníci však musejí počítat s opatřeními proti šíření koronaviru. Prostor bude ohraničený a jeho kapacita dosáhne maximálně 3 000 lidí, nutné je přitom dodržet současná pravidla pro vstup na kulturní akce. Během zítřka se na pódiu vystřídají soubory z Mrákova, Postřekova, Domažlic či Klenčí pod Čerchovem. Vrcholem se stane oslava 90. narozenin Antonína Konrádyho, jež začne ve 20.30. Neděle bude patřit dechovým kapelám, představí se například Domažličanka, Vrchovanka nebo Dupalka.Nedílnou součástí jsou rovněž poutní mše na Vavřinečku. Kompletní program slavností najdete na webu chodskeslavnosti.cz.

Dvě komedie na kozlu

V pátek i v sobotu pokračuje série venkovních projekcí českých novinek na zámku Kozel. Dnes se promítají Matky, zítra Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Začátek promítání je ve 21.15, akce se koná za každého počasí. Vstupenky je možné zakoupit on-line na goout.cz a plzenskavstupenka.cz nebo na místě projekce od 19 hodin.

Inspiral Garden končí

Ještě do soboty pokračuje v plzeňských Šafaříkových sadech festival Inspiral Garden. V pátek nabídne například koncert skupin Dives z Rakouska a Mutanti hledaj východisko, zítra Hella Comet, rovněž z Rakouska, a Malé zvíře. Po oba dny uzavře program od 22 hodin silent disko.

Svátek jídla za Plazou

Park za Obchodním centrem Plaza v Plzni bude o víkendu po dvouleté pauze patřit od 10 do 20 hodin milovníkům dobrého jídla a pití. Na Prima Fresh Festivalu předvedou svoji kuchařskou show například Zdeněk Pohlreich nebo Jaroslav Sapík, představí se větší i menší pivovary i restaurace s jejich degustačním menu.

Poslechněte si Pacifiky na Kašperku

V rámci prvního ročníku memoriálu na počest legendy českého folku a trampské muziky Tonyho Linharta, jehož ztracené trsátko stále vězí někde v trávě pod scénou na nádvoří, se v sobotu od 16:30 na nádvoří hradu Kašperk představí frontman trampské kapely K.T.O. František Hacker. Po něm vystoupí skupina Pacifik, trampská a folková skupina, jež vznikla v roce 1971, doprovázená Jitkou Vrbovou. Vstupenky za 250 korun budou k prodeji na místě před začátkem. Koncert se odehraje za každého počasí.

Kostel ve Všekarech ožívá divadlem

Poutní kostel sv. Barbory a jeho okolí u obce Všekary na rozhraní Domažlicka a Plzeňska žije až do neděle festivalem divadla v krajině Barokní dech. Programem výrazně prostupuje linie nového cirkusu a pouličního divadla, nechybí hudební vystoupení či přednášky. Více na johancentrum.cz.

Vyrazte historickým vlakem za zábavou

V rámci festivalu Industry open se můžete svézt dobovým vlakem s historickou lokomotivou Hektor. Vlak vyjede v sobotu v 9:15 z Plzně do Konstantinových Lázní a Bezdružic. Na Dvůr Krasíkov je možné se z Bezdružic dopravit historickým autobusem. Na bezdružickém nádraží bude otevřené železniční muzeum a četnická stanice, rovněž můžete navštívit dílničky pro děti nebo se svézt historickou drezínou. Doprovodný program je připraven také na Dvoře Krasíkov. V Konstantinových Lázních se můžete těšit na skupinu DM Band a Ledeckou dudáckou kapelu, pohádky a divadélko, workshopy, dětskou stezku a mnoho dalšího.