Předchozí
1 z 10
Další

1. Pláž Zlatni rat

Zdroj: Youtube

Jedinečná písečná kosa na ostrově Brač v Chorvatsku je známá svou neobvyklou proměnlivostí. Její charakteristický tvar se pravidelně mění v závislosti na přílivu, větru a proudění moře. Je považována za jednu z nejkrásnějších pláží na Jadranu a ikonické foto místo především ze vzduchu nebo z lodi.

2. Diokleciánův palác ve Splitu

Zdroj: Youtube

Rozsáhlý komplex budov postavil římský císař Dioklecián na konci 3. století našeho letopočtu jako rezidenci a vojenské stanoviště. Palác se rozkládá na ploše přibližně 30 tisíc metrů čtverečních a je jedním z nejlépe zachovaných příkladů římské architektury na světě. Kombinace historických budov, muzeí, obchodů a restaurací přitahuje mnoho turistů. Diokleciánův palác byl v roce 1979 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

3. Amfiteátr v Pule

Zdroj: Youtube

Je jedním z největších a nejlépe dochovaných římských amfiteátrů na světě. Byl postaven v prvním století za vlády císaře Vespasiana a sloužil jako místo pro gladiátorské hry a další veřejná představení. S rozměry přesahujícími 130 metrů délky a 100 metrů šířky mohl pojmout až dvacet tisíc diváků.

4. Vodopády řeky Krka

Zdroj: Youtube

Jedno z nejkrásnějších míst v Chorvatsku tvoří kaskády vodopádů na řece Krka. Krajina známá v Česku i díky Vinnetouovi (podobně jako Plitvická jezera) je jedním z nejtypičtějších míst, kde si udělat selfie nebo foto na Instagram. Kromě vodopádů jsou krásné i scenérie řeky nad nimi v sevřeném údolí mezi skalami.

5. Modrá jeskyně

Zdroj: Youtube

Modrá jeskyně na ostrově Biševo je oblíbenou turistickou atrakcí, ačkoli je přístupná pouze lodí a vstup do jeskyně je omezený kvůli ochraně prostředí. Návštěvníci si mohou vychutnat nezapomenutelný zážitek při plavbě do jeskyně a obdivování jejích kouzelných modrých odstínů. Speciální světlo vzniká díky odrazu slunečního světla od mořského dna a vytváří zářivě modrou atmosféru v jeskynním prostoru.

6. Čtyři věže města Rab

Zdroj: Youtube

Čtyři věže jsou charakteristickým symbolem města Rab, které se nachází na stejnojmenném ostrově. Věže mají středověký původ. Oblíbenou činností turistů je snažit se dostat na fotku všechny čtyři najednou (a nejlépe i sebe).

7. Hradby Dubrovníku

Zdroj: Youtube

Možná nejznámější chorvatské přímořské město Dubrovník se pyšní mnoha místy, která si zaslouží pozornost. I když bylo zničeno válečnými událostmi, podařilo se jej pěkně zrekonstruovat. Ikonické jsou zdejší hradby. Ať se vyfotíte na nich, pod nimi nebo z dálky s jejich panoramatem v téměř celé šíři, chybu neuděláte.

8. Levandule na Hvaru

Zdroj: Youtube

Říká se, že každý chorvatský ostrov je jiný a ten, který se jmenuje Hvar, připomíná jedním symbolem jihofrancouzskou oblast Provence. Je totiž známý svými rozlehlými poli levandule, která tvoří nádherné fialové a modré květy. Každoročně se na Hvaru koná slavnost levandule, která přiláká mnoho návštěvníků.

9. Vrchol Sveti Jure

Zdroj: Youtube

1762 metrů vysoká hora v pohoří Biokovo je nejvyšším vrcholem této oblasti. Je populárním cílem pro turisty a horolezce díky svému impozantnímu panoramatickému výhledu. Z vrcholu lze spatřit Jaderské moře, ostrovy a přilehlou krajinu. Na vrcholu stojí meteorologická stanice a až k ní se dá dostat i autem.

10. Nejstarší olivový háj

Zdroj: Youtube

Na chorvatském ostrově Pag se nachází olivový háj, který je datován až do doby před naším letopočtem, což z něj činí jeden z nejstarších olivových hájů v celé Evropě. Je považován za kulturní a historickou památku, která svědčí o bohaté olivové tradici a dědictví ostrova. Návštěvníci mají možnost procházet se mezi starými olivovníky, poznávat proces výroby oleje a ochutnat autentický pagský olivový olej.

Soutěžte s Deníkem.Soutěžte s Deníkem.Zdroj: Deník