Cikánka, která se utopila v potoce. Dáma, která se údajně otrávila ze zoufalství způsobeného milostným trojúhelníkem. Oběšený učitel. Muž, který zahynul pod zřícenou hliněnou stěnou. A dokonce i Bílá paní – mladá žena, která je údajně pohřbena rovnou v sedmi rakvích a v dubovém sarkofágu, a přesto z nich vychází a straší v kostele svatého Mikuláše.

To je jen výčet duchů a přízraků, které prý byly opakovaně spatřeny v Pluckley – vesnici v Anglii, kterou najdeme asi 70 kilometrů od Londýna.

Vesnice vábí turisty 

Vesnice Pluckley se podle webu pluckley.net dokonce dostala i do Guinessovy knihy rekordů z roku 1989, kdy v ní figurovala jako „nejstrašidelnější vesnice v Británii“, ve které bylo hlášeno asi 12 různých duchů. I na tomto faktu si nyní Pluckley staví svou návštěvnickou reputaci a hojně do obce zve turisty.

Na první pohled jde o hezkou vesničku s udržovanými domy a asi tisíci obyvateli. Nicméně historky popisující paranormální jevy, které se k místu vážou, nejsou pro slabé jedince. A právě to ji činí zajímavou a turisty vyhledávanou lokalitou. Na zvěsti o přízracích se zaměřil i web dailymirror.co.uk.

Začít lze v okolních lesích, ze kterých se údajně ozývají zoufalé hlasy v mlze ztracených žen a mužů. Ulice zase brázdí kočár tažený koňmi. Je však neviditelný, lidé slyší jen klapot koňských kopyt a hrnčení kol.

| Video: Youtube

„Podivnosti se údajně dějí i v tamní hospodě. Patří místnímu exekutorovi a je proslulá tím, že v ní přímo před očima lidí zázračně mizí věci. Zdá se však, že hospodští duchové mají svědomí, protože několik dní poté, co předměty zmizí, se znovu objeví,“ zjistila autorka textu Jane Lavenderová pro web známého britského listu The Mirror.

Na mostě se zase někdy zjevuje žena, prodavačka řeřichy, kterou sbírala u potoka. Před mnoha lety však uhořela. „Žena se zjevuje jako mlhavá postava, která nikdy nepromluví. Jen tam sedí a kouří dýmku,“ uvedl dailymail.co.uk.

close Bílé paní se zjevují podle legend po celém světě. info Zdroj: Shutterstock zoom_in Bílé paní se zjevují podle legend po celém světě.

Otázkou však stále zůstává, jak to s tamními duchy vlastně doopravdy je. V internetové encyklopedii Wikipedia se lze totiž dočíst, že místo navštívil reportér listu Daily Telegraph, který výskyt duchů a přízraků v místě zpochybnil. Možná se mu však mrtví jen neukázali, a legendy tak mohou dále žít svým životem.