Letošní ročník bude bez sněhu, ale účastnice tento fakt ani v minulých dvaceti ročnících neodradil. Zhruba 5ti-kilometrová trať na malém okruhu Ježíškovy cesty je nenáročná a povinnou zastávkou je občerstvení ve Frufru baru. Nejde jen o výkon, ale o dobrou zábavu.

„Od prvého ročníku jsou s Dámskou jízdu spjaty kostýmy. Od druhého ročníku se Dámská jízda nese v duchu tématu, které si ženy odhlasují,“ vysvětluje hlavní organizátorka akce Jitka Peřina z LK Slovan Karlovy Vary, jak se rock ´n´ roll dostal na Boží Dar. A Jitka Peřina doplňuje: „Podobně jako se rokenrol v 50. letech 20. století z USA rozšířil do celého světa, tak i Dámskou jízdu znají daleko od Krušných hor. Na té letošní přivítáme například bronzovou olympijskou medailistku v běhu na lyžích Helenu Balatkovou (roz. Šikolovou), Kateřinu Bauerovou a další. V minulých ročnících startovaly například Květa Pecková – Jeriová nebo známá fotografka Helena Wilson.

Na samotný úvod čeká holčičky, slečny i ženy malé překvapení, jak jinak hudební, v podání dětské bubnovací kapely Panda Banda. Na koncertních pódiích při svých vystoupeních uváděl Elvis Presley davy fanynek do tranzu nejen svými hity, ale také tanečními kreacemi. Rozcvička ve stylu rock ´n´ rollu je naplánována pro všechny účastnice na 10:30 hodin na božídarském náměstí.

Dámská jízda se tradičně koná v jarním termínu, letos si organizační tým zvolil druhou březnovou sobotu zcela záměrně. Věděli jste, že 18. března zemřel „Chuck“ Berry, americký kytarista, zpěvák a jedna z nejvlivnějších osobností amerického rock ´n´rollu?

close Leták k akci. info Zdroj: Infocentrum Boží Dar zoom_in Leták k akci.

Registrace bude otevřena od 9 hodin v zasedací místnosti na radnici. Start hlavního závodu je naplánován na 11 hodinu. Podruhé doplní program Dámské jízdy odpolední koncert, na kterém vystoupí dětská kapela Panda Banda. Srdečně vás zveme do kostela sv. Anny na Božím Daru od 14 hodin,“ zve Jitka Peřina všechny zájemce.

Poděkování patří samozřejmě všem partnerům. Letošní Dámská jízda je podpořena projektem ČUS – TIPSPORT SPORTUJ S NÁMI

Těšíme se na viděnou v sobotu 16. března na Dámské jízdě 2024. A možná na Boží Dar zavítá i Královna rock ´n´ rollu!

Infocentrum Boží Dar