„Návštěvníci se mohli těšit na spoustu zábavy, soutěží, úkolů a hlavně hodně dárků. Celou akci navíc doprovázelo vystoupení Pavla Callty a Genny Ciatti“, uvedl Lukáš Hutta, výkonný manažer Asociace Záchranná kruh. Akci každoročně navštíví tisíce lidí a letos tomu nebylo jinak. Akce se totiž zúčastnilo bezmála 8000 návštěvníků.

Dopravní nehody mohou být jen o promáčklém plechu, ale i o tvrdých srážkách s ošklivými následky. Jak se máte ale zachovat, pokud se k takové dopravní nehodě dostanete? Dokážete správně poskytnout první pomoc? I to Vám záchranáři ukázali právě tady. Pro drsnější návštěvníky byla přichystaná ukázka těžké vojenské techniky a zbraní. Řidiči si pak vedle trenažérů mohli vyzkoušet i otočný simulátor. Zaujmout Vás mohla i práce horské služby, vodních záchranářů nebo SAR týmu.

„Mysleli jsme i na ty nejmenší…“, doplnila Ing. Veronika Krajsová, prezidentka Asociace Záchranný kruh, „pro ně bylo připraveno mnoho her a atrakcí. Děti si mohly zaskákat na skákacím hradě, vyzkoušet si tetování a malování na obličej, stejně tak si mohly prohlédnout záchranářská vozidla a spoustu dalších zajímavých věcí.“

O tom, co všechno na zvědavé návštěvníky čekalo se můžete samozřejmě přesvědčit sami z fotografií, které jen dokazují, jak jedinečná tato akce doopravdy je.