Když probíhaly před lety první Drakiády, bývalo na Sokolském vrchu až dvě stě draků. Přijdou-li nebo nepřijdou v druhý den voleb na Sokolský vrch rodiče s dětmi bylo velkým otazníkem. Dvě stě rodin jistě nikdo nečekal. A obava, že nepřijde nikdo, byla také ve vzduchu. Nakonec to ale dopadlo dobře. Přišly děti i s draky a Sokolák se tradičně rozezněl dětským smíchem. I když bylo málo větru, aktivita a běh pilotů přece jenom dostal draky do výšin. 

Na sobotním Leteckém dni se soutěžilo v několika kategoriích. Zvláštní kategorii vytvořila porota přímo na místě a byla to kategorie pro nejvzdálenějšího pilota, neboť jedním z pilotů draka byl mladý muž z Rýmařova. Ostatní závodníci byli domácí. Ceny nebyly závratné, ale klobouk nebo pastelky od Bushmana nikoho neurazí, stejně jako buřtík od Pelanta a sladkosti od Kiki studio Karlovy Vary. Vyhlášení vítězů proběhlo na spodním hledišti, jak se nazval plácek pod hlavním letištěm, které bylo na plošině Sokolského vrchu. Nad hlavami soutěžících létalo několik letadel startujících z Olšových vrat, pejskaři si museli držet své venčící mazlíčky, které obludy na nebi nenechávaly být chladnými a cyklisté museli dávat velký pozor, aby se udrželi na cestě, zírajíc k nebi na poletující monstra. Ke konci závodu byl i vítr milostiv a navštívil Sokolský vrch, aby usnadnil všem soutěžícím jejich snahu. 

A byl samý začátek podzimu, listí pomalu začíná zlátnout. Provoněnou krajinu babím létem ovoněly i špekáčky na ohníčku připravené do zlatova a všichni zúčastnění byli rádi, že opustili monitory domácích počítačů a nechali se zlákat na aktivitu pod širým nebem, na kterou budou všichni jistě dlouho vzpomínat. 

 

Zaslala Kristýna Machačová, vedoucí obchodního oddělení Karlovarského hudebního divadla a Divadla Dětí. Děkujeme.