Grilovaná pochoutka s houbami
Ingredience:
2 frankfurtské párky, 200 g jater (telecí, vepřová drůbeží…), 200 g odblaněné hovězí svíčkové od špičky, 8 sloupnutých kloboučků čerstvých žampiónů, sůl, mletý černý pepř, 50 g oleje
Párky v polovině překrojíme a jednotlivé kousky párků na obou koncích hluboko křížem nakrojíme. Játra a svíčkovou nakrájíme na plátky asi ¾ cm tlusté a lehce je naklepeme. Pak játra, řezy ze svíčkové a sloupnuté kloboučky žampiónů osolíme, opepříme a vše včetně párků, potřeme slabě olejem a na grilu asi 3 minuty prudce pečeme.
Grilovanou směs urovnáme na mísu a ozdobíme listy hlávkového salátu, kyselou okurkou apod. Jako přílohu předkládáme opékané nebo smažené brambory a tatarskou omáčku nebo chléb, hořčice, kečup, worcestrová omáčka a salát ze syrové zeleniny.

Vepřová pečeně na roštu
Ingredience:
600 g vepřové krkovičky, 2 cibule, 3 stroužky česneku, 2 lžíce rybí omáčky nuok-mam (somír), špetka glutasolu, 2 lžíce oleje, 1 lžička cukru, sůl, zelená petrželka, 1 hlávkový salát, několik lístků usekané máty peprné a ½ misky hovězího vývaru
Pěkně prorostlou vepřovou krkovičku nakrájíme na menší plátky, lehce naklepeme, osolíme a opečeme po obou stranách na horkém oleji. K opečenému masu přidáme jemně nakrájenou cibuli, třený česnek, glutasol, cukr, hovězí vývar a omáčku nuok-mam. Přikryjeme pokličkou a dusíme cca 20 minut tak, že se šťáva částečně vyvaří. Následně maso vyjmeme a necháme vychladnout. Rozpálíme gril a jednotlivé plátky masa napícháme na jehly. Grilujeme po obou stranách do měkka, pak vložíme na teplou mísu a přelijeme vydušenou šťávou. Posypeme najemno nasekanou zelenou petrželkou a nasekanými lístky máty peprné. Zdobíme hlávkovým salátem, pokapaným omáčkou nuok-mam.

Jiří Mika