Již od pondělí 4.5. je otevřen designový obchod, v němž najdete designové výrobky od lokálních tvůrců v pestré nabídce od knih, přes tašky, hračky až po šperky, porcelán a sklo. Po nuceném zastavení se v galerii a obchodě SUPERMARKET wc opět rozjíždí program pro veřejnost. Výběr těch nejlepších prací, které loni zaujaly odbornou porotu největší mezinárodní soutěže obalového designu Model Young Package prozkoumejte ve všední dny od 11. 5. do 26. 6. 2020 na nové výstavě. Najdete tu důmyslné a mnohdy nečekané prototypy obalů na produkty od designérů z 66 zemí světa.

 Aktuálně si můžete vybrat z dvou typů tvůrčích “VIP dílen” pro veřejnost, zejména pro rodiny s dětmi, které galerie pořádá u příležitosti Dne rodiny. Zajistěte si svůj časový blok v útulném prostředí galerie pro svou rodinu nebo své známé a pak přijďte tvořit od pondělí 11. 5. do pátku 15. 5 v čase od 13 do 18h. Rezervovat místo lze prostřednictvím emailu: pro@tebe@cz, facebookové stránky SUPERMARKET wc nebo přes telefon: 728 517 877.

 “Stačí vybrat si tu svou, objednat se a užít si tvoření v nerušeném klidu u kávy či čaje, jen tak s rodinou nebo kamarády,” říká Eliška Failová ze SUPERMARKET wc. Na dílně “Eko sáček” (80 Kč) ve vašich rukách vznikne vícepoužitelný eko sáček, dokonce s vaším originálním razítkovým motivem. Využijete ho v kuchyni na pečivo, ovoce či dobroty z bezobalové prodejny.

 Máte-li chuť vyzkoušet si jednoduchou práci se dřevem a papírem, přijďte na dílnu “Zvučný obal na ozvučná dřívka”. “Dílna je inspirována návrhem obalu designérky Jaroslavy Strakové, která za něj získala druhé místo v mezinárodní soutěži Mladý obal 2019. Koncipovala jsem ji tak, aby ji zvládli i nejmladší kutilové a zároveň bavila i starší děti nebo dospělé,” přibližuje Eliška Failová. Vstupné je 50 Kč i s materiálem. Domů si odnesete vlastní hudební nástroj - ozvučná dřívka a k nim originální obal, na který lze hrát.

 Galerie připravuje také další program, který rozjede už od června. “Právě současná nejistá situace nás motivuje neustávat v činnosti a vymýšlet, jak bychom ji mohli Karlovarákům, co nejvíce zpříjemnit,“ podotýká Tereza Vlašimská, zakladatelka galerie SUPERMARKET wc. “Nechte se “sbalit” současným designem a inspirovat se tvořivostí, sledujte náš program pro všechny věkové skupiny,” doplňuje. Bližší informace naleznete na webu, fb galerie SUPERMARKET wc a opět od června v Radničních listech.