V zápase proti sobě nastoupili hráči nejdeckého klubu, se kterými Petr Rutrle hrál a kolegové, se kterými pracoval. Kromě kriminalistů se utkání zúčastnili také policisté z obvodních oddělení. Chybět nemohli ani jeho dva synové, Jakub a Filip, kteří celou akci od roku 2016, kdy se odehrál první vzpomínkový zápas, organizují společně s kolegy z detašovaného pracoviště v Nejdku.

Vzpomínkový zápas v letošním roce osobně navštívil plk. Mgr. Michal Šavrňa, ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Po úvodní vzpomínce na zesnulého Petra Rutrleho provedl plk. Mgr. Michal Šavrňa čestný výkop, následovala minuta ticha a poté zápas začal. Tak jako všechny přechozí ročníky, tak i tento zápas skončil výsledkem 5:5, jelikož právě číslo pět symbolizuje Petra Rutrleho. I proto nastoupili všichni policisté s pětkou na zádech.

Zápasem, který provázela skvělá atmosféra, všichni aktéři této akce zavzpomínali na Petra Rutrleho, který k policii nastoupil v roce 1989 a sloužil až do roku 2015, tedy dlouhých 26 let.

Petře, nikdy nezapomeneme!

Jakub Kopřiva