Mladí lidé si budou moci vyzkoušet práci designéra, poznat další kreativní obory a zjistit, co by je nejvíc bavilo. Vybrat si tu správnou střední školu je velká výzva pro každého mladého člověka. Jak získat jistotu, že jste si zvolili obor, který vás bude bavit? Na ochutnávkovém kreativním kurzu Designcamp mají mladí lidé unikátní možnost seznámit se s designovými profesemi od grafiky přes sklo, porcelán, fotografii až k módě.  „Na Designcampu si pod vedením zkušených odborníků, kteří se oboru věnují řadu let, teenageři vyzkouší všechny umělecké/designové obory, které lze dále studovat na uměleckých školách v Karlových Varech, Plzni nebo třeba v Kamenickém Šenově. Účastníci se seznámí se základními stavebními kameny každého oboru a dozví se, jak probíhají přijímací zkoušky“, upřesňuje Tereza Vlašímská, která povede den zaměřený na grafický design.

Kreativní design camp pro mládež od 12 let se koná od 12. 10. do 16. 10. 2020 v galerii SUPERMARKET wc v odpoledních hodinách 15.30 - 18.30. Cena celého kempu od pondělí do pátku je 1.200,- Kč /(5 dní/ 5 design oborů x 3 hodiny = 15 hodin). Cena za jeden vybraný liér je 500,- Kč (1 den – 3 hodiny); ceny jsou vč. veškerého materiálu a svačiny.(počet míst omezen).

Na DESIGNCAMPU se dozvíte, jak se od sebe designérské profese liší, ochutnáte jejich možnosti a zjistíte, jestli vás baví. „Je obtížné udělat si představu o uměleckém oboru, když znáte jen jeho název. Zažít práci s konkrétním materiálem, jako je sklo, porcelán, fotka, nebo seznámit se s procesem vzniku designového modelu je pro seznámení s budoucí profesí nezbytné. Přinášíme živý zážitek procesu tvorby s lektorkami, každá z nich ovládá jeden designový obor. Budeme navrhovat, tvořit a pracovat s materiálem. Každý den vás čeká jiná profese, jiný lektor, jiný originální přístup,“ říká Kateřina Hanková, edukátorka galerie SUPERMARKET wc.

Obory a lektoři: Sklo, Markéta Váradiová  - Fotografie, Kateřina Hanková  - Porcelán, Lenka Sárová Malíská  - Oděvní design, Lenka Herzogová  - Grafický design, Tereza Vlašímská

Bližší informace Eliška Failová, 728 517 877 nebo na pro@tebe.cz či na webu ww.supermarketwc.cz.  Přihlášky, které je možné zasílat nejpozději do 2. 10. 2020, na pro@tebe.cz, najdete na webu ww.supermarketwc.cz. Počet míst omezen.

Designcamp pořádá galerie SUPERMARKET wc, kterou provozuje karlovarský spolek PROTEBE live, tým designových aktivistů a patriotů. Již 15 let pořádá kreativní dílny,výstavy a umělecko – vzdělávací akce.

Tereza Dvořáková