Galerie umění připravila formou příměstského tábora týdenní Výtvarné léto v galerii. Děti se seznámily s různými výtvarnými technikami, ke kterým je pod vedením Jitky Barochové motivovala výstava plzeňského konceptuálního umělce Milana Maura Záznamy. Obrazy, kresby a instalace poskytly celou řadu obsahových i formálních inspirací.

Během dopoledních výtvarných aktivit si tak děti vyzkoušely kresbu stínů i pomocí stínů, malbu přírodními pigmenty, které našly v okolí pramene Štěpánka, malovaly barvy a nálady slunce, ale využily barev i hlíny a bláta. Vznikla tak spousta přírodních záznamů z okolí galerie a taky vlajka pojednaná akční malbou v motýlích barvách. Po výborném obědě v hotelu Richmond byl čas i pro dětské hry v přilehlém parku.

Odpolední činnosti vedené Milenou Jakubíkovou se soustředily na rukodělnou práci s materiálem – tentokrát především se šitou látkovou panenkou a jejími doplňky, ale děti vyzkoušely i výrobu ručního papíru a misky z papíroviny.

Letošní Výtvarné léto v galerii bude ukončeno dnes v 16 hodin vernisáží, která se uskuteční v prostorách Galerie umění a jsou na ni zváni blízcí účastníků tábora i široká veřejnost. Pokud nebude deštivo, zahájíme venku vztyčením dětmi vytvořené vlajky.

Lenka Tóthová