Naším hlavním garantem soutěže byla paní M. Zemanová, manažerka toužimské spořitelny, se kterou už deset let spolupracujeme v oblasti finanční gramotnosti a vzdělávání žáků.

V letošním roce se konal již 12. ročník soutěže Finanční gramotnost, kterou připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního plánování/EFPA/ a s podporou MŠMT a MFČR. Hlavním partnerem je Nadace České spořitelny.

Paní M. Zemanová zorganizovala pro soutěžící žáky prohlídku spořitelny a současně zde žáci odprezentovali příběh rodiny Novákových.

Společně jsme si prohlédli nádherné prostory karlovarské spořitelny, příjemné pracovní zázemí bankovních poradců a technickou vybavenost ve všech pracovnách. Všude plno zeleně, klidné zázemí pro klienty, drobné detaily, které umocňují příjemnou atmosféru pracovního zázemí. Velmi se nám líbilo v místnosti, kde je možné si pronajmout za finanční poplatek sejf k uskladnění osobních věcí, dokladů, peněz atd… No, a kdo chce chytře investovat svoje peníze, tak si může zakoupit zlaté cihličky, které jsme zde také viděli.

V zasedací místnosti jsme se všichni sešli k posezení a předvedení soutěžní prezentace. Našeho setkání se zúčastnil také oblastní ředitel pan P. Netymach, manažerky karlovarské pobočky P. Mikolášová a K. Mendlová, kaučka J. Hošková a naše hlavní opora celého soutěžního klání M. Zemanová. Společné setkání probíhalo ve velmi přátelské a příjemné atmosféře, cítili jsme se zde velmi uvolněně, bez stresu a napětí. Klárka M., která jde studovat na ostrovské gymnázium prohlásila, že bude nadále při svém studiu pokračovat v soutěži FG pro střední školy. Tak Klárko, držíme palce, už víš, jak to chodí…

V závěru našeho setkání se žákům dostalo také slov uznání od pana ředitele za to, co dokázali a že tato soutěž má určitě velký význam pro lidi v oblasti finančního vzdělávání.

Děkujeme všem, kteří jste nám umožnili setkání v karlovarské spořitelně, za nové poznatky, zážitky a dárečky pro všechny přítomné žáky.

Věříme, že naše spolupráce bude nadále úspěšně pokračovat a povědomí o finančním vzdělávání bude pro žáky zajímavým a přínosným tématem v jejich životě. Váňová J., Mgr. S. Málková – P. Finková, M. Kollarov, M. Verner, K. Macková, A. Ajšmanová, R. Benediktová

Příspěvek zaslala Jaroslava Váňová, děkujeme, a redakce gratuluje žákům k úspěchu