Lidé zde sice měli méně dotazů a podnětů než na jiných místech regionu, ale na druhou stranu si o to víc užívali atrakce, které akce Den s Deníkem také nabízí. Určitý hlad po zábavě a kultuře je podle místních lidí pochopitelný – akcí a kulturního vyžití je zde málo. „Je pravdou, že bych tady určitě přivítal více koncertů a další kultury. Jediné akce jsou diskotéky v místním kulturáku.

Ty bývají pro mě docela drahé a scházejí se tam lidé, se kterými si moc nerozumím. Tím pádem se tady dost často nudím,“ posteskl si mladík David Kuciak. Podle něj nespočívá problém s nedostatkem akcí pouze v nezájmu pořadatelů. „Žlutice jsou zvláštní město.

Buď se tady vůbec nic nekoná, a nebo ano, ale jsou s tím problémy,“ dodal Kuciak. „Párkrát se tady konal například punkrockový koncert, ale pak si lidé stěžovali na hluk. Tím pádem se tady asi pořadatelé a muzikanti nezavděčí. Snad se ale situace časem zlepší,“ dodal Kuciak.

Podobné připomínky měly i žlutické maminky. „Přivítaly bychom tady ještě jedno děstké hřiště,“ nastínila Dana Vlková. Starosta Jaroslav Vojta však byl realista. „Je tu jedno moderní hřiště a na druhé zatím nemáme peníze. Nerad něco slibuji,“ vysvětlil starosta Vojta.