Mnohými lidmi je tento kout Karlovarska považovaný za jeden z nejkrásnějších. I když příroda v okolí přímo vybízí k jejímu poznávání, místní už takovým nadšením neplýtvají. Před starostu Toužimi Antonína Vránu nastoupili v hojném počtu a s předsevzetím, že mu od plic řeknou vše, co je trápí. Jejich nadšení nezhasil ani prudký liják, který se jen chvíli před začátkem Dne s Deníkem přes toužimské náměstí přehnal. Témat, se kterými na muže, jehož si zvolili do čela radnice, Toužimští předstoupili, bylo opravdu požehnaně. Ať už to byla natolik „obyčejná“ věc, jako jsou chybějící veřejné záchodky či nedostatek pracovních míst v regionu a nízké platy.

Některým z tazatelů dal starosta odpověď, která je mohla uspokoit. Jiná témata byla ovšem nad rámec jeho možostí. „Já nemohu zaměstnavatelům nařídit, kolik mají svým lidem platit,“ odpověděl například na nářky obyvatel na téma platy. Některá témata se na druhou stranu však byla na konto toužimské radnice nemilosrdně konkrétní. „Tady nám nemůžete sebrat slovo jako na zastupitelstvu,“ rozlobil se například Josef Ďurič v okamžiku, kdy starosta odmítl reagovat na některou z otázek. „Vše se tady odhlasuje bez našeho vědomí a pak se jen divíme, co se děje,“ dodal Durič. „Ale Jožko, já jsem ti žádné slovo nesebral. Zastupitelstvo je veřejné a může tam přijít kdokoliv.

Bohužel účast lidí je mizivá,“ hájil se Vrána. Podobně vášnivě se diskutovalo i o cenách potravin. „Není tady žádný pořádný supermarket kde by se dalo výhodně nakoupit. Musíme chodit jenom do Jednoty a tam je to pro nás drahé,“ vytáhnul dalšího ´kostlivce ze skříně´ Josef Licehammer. „To je sice pravda, že by tady mohlo být více obchodů, ale zatím se sem žádný silný investor nehrne a bez nich se těžko dá nějaké pěkné nákupní středisko vybudovat. Musejí mít zájem především podnikatelé. Bez účiného získávání dotací a propagace obce, která přiláká firmy, se nedá nic dělat. Je to problém také dalších měst nejen Toužimi,“ vysvětlil Vrána.