„Je to konina,“ rezolutně odsoudila Eliška Bachmannová na včerejším Dni s Deníkem ve Žluticích projekt výstavby rozhledny a sjezdovky na vrchu Nevděk nedaleko města. Podle jejího názoru je daleko více palčivějších problémů. „Chodníky stojí za málo, obchody za ještě méně,“ argumentovala. Starosta Jaroslav Vojta připustil, že je to bláznivý nápad. „Ale bez podobných by nikdy nic nevzniklo,“ doplnil jedním dechem.

I když podle jeho názoru nikdy nebude realizovaný a skončí nejspíš v šuplíku, není prý úplnou fatou morganou. „Problém je v tom, že vrchol Nevděku nepatří městu. Jinak bych si dokázal představit, kdyby každý vzal do ruky kámen, odnesl jej nahoru a stal se tím součástí rozhledny.

Pravda ale je, že je daleko více důležitějších úkolů. Například už zmiňované chodníky. Projekt na jejich rekonstrukci je připravený, ale zatím marně čekáme na peníze z dotačních titulů Evropské unie,“ vysvětlil Vojta. Do budoucna se však myšlenky na vybudování rozhledny a sjezdovky nebrání. „Nikdy neříkej nikdy,“ dodal.