Průjezd velkého počtu kamionů, neutěšený stav místních budov i problémy s narušováním klidu. To všechno byly problémy, o kterých se mluvilo na naší akci Den s Deníkem před lázeňským domem Astoria.

Starosta Jaroslav Vondráček řadu problémů i sám připustil. „Skutečně se po vstupu do Schengenu rapidně zvýšila kamionová doprava a vím, že to zdejší lidi trápí. Bohužel konečný verdikt musí zaznít od Krajského úřadu Karlovarského kraje,“ reagoval starosta na dotazy ohledně proudících kamionů.

„Jezdím do Jáchymova už dvacet let a musím říct, že by se tady daly natáčet válečné filmy. Stav zdejších budov je totiž čím dál horší. Budovy chátrají a nikdo se o ně nestará. Vím, že to asi není úplně chybou radnice, ale přesto si myslím, že by se město mělo snažit s tímto problémem nějak poradit. Jáchymovu totiž odpudivý vzhled některých domů kazí lázeňské renomé. Asi někdo zvoral privatizaci,“ upozornil lázeňský host Jiří Pauer z Úpice.

„Uvědomujeme si, že stav řady budov je skutečně tristní, ale město nemá v tomto ohledu moc možností, jak zasáhnout. Budovy jsou totiž v soukromém vlastnictví. Myslím, že je to celorepublikový problém a naše legislativa je postavená tak, že majitele objektů bohužel nemůže skoro nikdo donutit, aby se o své objekty starali,“ informoval jáchymovský starosta Vondráček.

„Nejvíc nás mrzí, že tady není kromě jednoho hřiště žádná zábava pro děti. To určitě není dobře,“ zaznělo z hloučku jáchymovským maminek.

„Budeme se snažit získat dotace na zcela nové dětské hřiště. Vše je závislé na penězích. Na vyžití pro děti samozřejmě myslíme a podnikáme kroky k získání dotací, ale dopřejte nám čas,“ reagoval Vondráček.

V Jáchymově pršelo, ale lidi to neodradilo

I přes deštivé počasí se na včerejší akci Den s deníkem v Jáchymově dostavil slušný počet návštěvníků. Vzhledem k umístění našeho pódia a stánků v dolní části města před lázeňským domem Astoria, našli sem cestu jak Jáchymovští, tak i lázeňští hosté.

Starosta města Jaroslav Vondráček tak odpovídal nejenom na dotazy týkající se problematické kamionové dopravy, která po zrušení hranic devastuje lázeňské centrum, ale spousta dotazů se týkala i lázeňské problematiky.

Vzhledem k nepřízni počasí nemohly vystoupit děti zdejší školy, ale i tak byl připraven bohatý program.

Hostesky rozdávaly náš Deník, připravena byla nafukovací branka, kde si mohli přítomní vyzkoušet sílu svého kopu do míče a v mobilní redakci si lidé mohli nechat vytisknout stranu Deníku se svojí fotografií na památku.