Stav silnic v Nejdku je problematický.

Do údržby a oprav komunikací ve městě se už dlouhá léta pořádně neinvestovalo. Motoristé na tento problém upozorňují.

I náhodný motorista, který Nejdkem pouze projíždí, okamžitě pocítí, že zdejší komunikace jsou opravdu ve velmi špatné stavu. Vozovky jsou plné děr a jejich krátkodobým zalepením se problém nedaří vyřešit. Město však nemá dostatek financí na komplexní opravu.

Tento problém připustil i nejdecký starosta Vladimír Benda. „Je to opravdu velmi špatné, protože do zdejších komunikací se už spoustu let pořádně neinvestovalo. Část z nich je v našem majetku a část spadá pod Správu a údržbu silnic Karlovarského kraje,“ konstatoval Benda.

„Je také velmi špatné, že se nejedná pouze o vozovky v odlehlých částech města, ale i ty přímo v centru. Mám na mysli například Roosveltovu ulici i některé jiné. Katastrofální stav vozovek je však také v přilehlých částech, jako je Bernov, nebo Suchá,“ dodal starosta.

Podle starosty hledá radnice řešení, jak celý problém co nejrychleji vyřešit.

„Tam kde je situace nejpalčivější se snažíme díry zalepit, to ale bohužel není dlouhodobé řešení, protože se po čase opět obnoví. Proto nyní jednáme s krajskými silničáři o řešení, a také hledáme finanční prostředky, které bychom použili na rozsáhlejší a komplexnější opravu,“ přislíbil Benda.

O tom, že stav komunikací a chodníku skutečně není zanedbatelným problémem vypovídá i anketa, kde se o nevyhovujících komunikacích alespoň okrajově zmínila více než polovina dotázaných lidí a někteří z nich jmenovali tento problém jako jeden z těch nejzávažnějších.

Podle starosty Bendy souvisí i další strasti města s dopravou. „Poslední dobou se tady hodně zvýšil počet osobních automobilů, pro které mnohdy není dostatek parkovacích míst a motoristé pak svá vozidla odstaví i na nevhodných místech. To je podle mě také problém,“ nastínil Benda.

Naopak provoz kamionů Benda za velkou starost nepovažuje.

„Pokud sem kamiony dojíždějí proto, aby zásobovaly například obchody ve městě, nebo odvážely či přivážely materiál do továren, tak to je podle mě nutnost a ne věc, která by se měla nějak omezovat. Jsou místa, kde jezdí kamionů mnohem více,“ uvedl nejdecký starosta Benda.

Více se dozvíte dnes, v pondělí 12. května, od 15 hodin.