„Jsem nadšený,“ neskrýval radost po postupu do semifinále karlovarský trenér Miroslav Závora. A měl k tomu řádný důvod. V sérii s Kladnem totiž jeho družina dokázala v dramatických bitvách, které rozhodovalo prodloužení či samostatné nájezdy, hned třikrát uspět právě při nájezdech.

„Celá série byla vyrovnaná a těžká,“ přiznává, že Kladno karlovarskému výběru nedalo nic zadarmo. To platilo také v rozhodujícím, pátém duelu, který se odehrál v hale míčových sportů. Varský výběr totiž musel během duelu hned třikrát dohánět jednobrankové manko. „Tým se vždy semkl a ukázal svou sílu, která v něm je,“ pochvaloval si Závora týmového ducha, který varský výběr během čtvrtfinálové série doprovázel.

„Čtyřikrát jsme během série šli do prodloužení, což nás stálo hodně sil, ale na druhou stranu, my jsme byli i za nepříznivého stavu stále hlavou nahoře,“ narážel na rozhodující moment série. „Kladno nebylo v takové psychické pohodě jako my,“ poukazuje Závora. A ví, o čem mluví. „Pořád jsme věřili, že zápas bude na naší straně,“ přibližuje pocity ze střídačky za nepříznivého stavu Závora. Povedlo se. Jeho družina totiž týmový výkon dokázala přetavit v postup, když zvládla samostatné nájezdy, které rozsekl stejně jako v Kladně Jan Zavadil.

„Nájezdy? Tam už bylo jasné, že Kladno v této záležitosti na nás nemá,“ upozorňuje Závora. Na žádné slavení však není žádný čas. Do semifinále totiž naskočí Karlovy Vary již tento víkend, a to na palubovce vítěze základní části, Florbalu Ústí nad Labem, který ale dokázali hurricani jako jediný v první části soutěže na jeho palubovce porazit.

„Očekávám podobný vývoj série, jako tomu bylo v posledním utkání s Ústím, když tento duel už měl parametry play-off. Bude to hodně osobních soubojů, ale věřím, že uspějeme a budeme bodovat,“ přeje si další cenný skalp nejlepšího týmu základní části. Hurricany tak čeká v sobotu 12. března ve 20.00 hodin a neděli 13. března v 15.00 hodin, dvojutkání semifinálové série na palubovce Ústí nad Labem. 

| Video: Youtube

FB Hurrican Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 5:4 sn (1:2, 2:0, 1:2 – 0:0). Branky: 6. Daniel Kalaš, 34. Michal Klápa, 40. Jan Zavadil, 56. Michal Strachota, rozhodující nájezd Jan Zavadil – 4. Miroslav Šnajdr, 8. Tomáš Chroust, 43. Marek Veselý, 48. Matyáš Bachmaier. Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 274. Konečný stav série: 3:2.