Nyní však přichází mladý bek vyztužit obranu našeho celku. O své první dojmy z nového angažmá se s námi Štěpán podělil v rozhovoru.

Štěpáne, mohl byste se fanouškům v úvodu krátce představit?

Ahoj a zdravím všechny fanoušky Karlových Varů, chtěl bych se představit jako dvacetiletý obránce, který odehrál většinu své hráčské kariéry na Kladně, poté přestoupil do Black Angels, kde jsme vybojovali druhé a třetí místo v KB lize juniorů v letech 2018 a 2019.

Co od vás tedy mohou fanoušci očekávat a jaké jsou vaše herní přednosti?

Myslím si, že mojí velkou předností je hlavně rychlost a přehled ve hře.

Jak se seběhl váš přesun na západ Čech?

Do Karlových Varů jsem se dostal díky mému kamarádovi Davidu Burdovi, který mi zařídil pozvánku na trénink. Klub jsem si vybral díky jeho velkým ambicím a skvělým florbalovým podmínkám, které převyšují standardy 1. ligy.

V loňské sezóně jste se poprvé výrazně prosadil v dospělém florbale…

V loňské sezóně jsem nastupoval většinou v zápasech Národní ligy, která nemá takové tempo, a moc jsem si tuto sezónu florbalově neužil. Z hlediska přechodu to podle mě bylo ideální hlavně kvůli velmi tvrdé hře. Jelikož sem tam přišel opravdu nějaký ten tvrdší zákrok, který mě zocelil a připravil na mužský florbal.

V Národní lize příliš fanoušků nechodí, Karlovy Vary naopak patří ke špičce 1. ligy, co se návštěvnosti týče…

Když jsem koukal na některé zápasy hurricanů, tak jsem viděl, že fanoušků chodí opravdu hodně. Strašně moc se těším na skvělou atmosféru, kterou karlovarští diváci umí vytvořit.

S jakými cíli do Varů přicházíte?

Přicházím s těmi nejvyššími cíli (úsměv), kdy bych rád týmu pomohl dostat se do nejvyšší soutěže, kam jistě Karlovy Vary patří.

Jak vás přijali kluci v kabině, s kým v týmu si nejvíce rozumíte?

Kluci jsou skvělí, je tady dobrá parta. Přijali mě skvěle a někteří jsou moji staří známí z Kladna, zmínil bych například Tomáše Nusharta, který se mě okamžitě ujal.

Vaši spoluhráči mají za sebou turnaj Prague Challenge, vy si ještě na první zápas v karlovarském dresu musíte počkat, těšíte se na svou premiéru?

Nejdřív karanténa a před Prague Challenge mě trápila nějaká drobná zranění, a nemohl jsem tedy nastoupit. Teď už se cítím velmi dobře a také cítím podporu od mých trenérů, tudíž už se nemohu dočkat, až se konečně dostanu na hřiště.

Co děláte ve volném čase, když se zrovna nevěnujete florbalu?

V nedávné době jsem úspěšně odmaturoval a složil přijímací zkoušky na vysokou školu, tak si teď dopřávám trochu volna s nejbližšími, ale také se udržuji v kondici například během ale také různými míčovými sporty. (sei, lk)